Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

mgr Krystyna-Lucyna Masłowska

Podobne prezentacje


Prezentacja na temat: "mgr Krystyna-Lucyna Masłowska"— Zapis prezentacji:

1 mgr Krystyna-Lucyna Masłowska
Wiosna tuż, tuż - poznajemy zwiastuny wiosny mgr Krystyna-Lucyna Masłowska

2 Wiersz pt. „Wiosna” Grażyny Koba
Obudziła się wiosna tu i tam, rozrzuciła kwiatki wszędzie nam. Łąki kaczeńcami ozdobiła a nad polami się zastanowiła. Kiedy świat cały malowała skowronka w polu ujrzała. Piosenkę z nim zanuciła i gniazdo w trawie uwiła.

3 W lesie zobaczyła kukułkę- o ciepłych krajach porozmawiała
W lesie zobaczyła kukułkę- o ciepłych krajach porozmawiała. Nawrzucała do kosza fiołków i z powrotem na łąkę odleciała. Tam spotkała bociana, który klekotał już od rana: -zbuduję na kominie gniazdo duże, a potem odbędę długie podróże. I kiedy tak wiosna sobie spacerowała stara wierzba się nagle odezwała: -Droga wiosno mam żal do ciebie, o wszystkich pamiętałaś tylko. O moich kotkach zapomniałaś!-

4 pierwiosnek Liście są pomarszczone, kwiaty są dzwonkowate, mogą występować w kolorach: niebieskich fioletowych czerwonych i różowych. Pierwiosnek jest częściowo pod ochroną.

5 przebiśnieg Ten kwiat znajduje się pod ochroną. Ma trzy lub cztery liście. Jego kwiat jest pojedynczy, przypomina dzwonek i jest koloru białego.

6 krokus Inna nazwa to szafran. Ma kilka listków. Kwiat jest szeroki u góry a ku dołowi się zwęża. Może być w kolorach fioletowym i żółtym.

7 żonkil Posiada od 2-6 pachnących kwiatów, a pośrodku kwiatu jest wystający słupek. Jest koloru żółtego lub białego.

8 sasanka Ma liście pokryte włoskami, jak i jej kwiaty, które są barwne, np. fioletowa, biała czy czerwona.

9 przylaszczka Liście tego kwiatu są ciemnozielone i gładkie. Kwiat jest koloru niebiesko-fioletowego. Przylaszczka znajduje się pod ochroną.

10 tulipan

11 bocian Jego piórka są koloru białego. Skrzydła są zakończone kolorem
czarnym. Dziób i nogi są czerwone.

12 skowronek Ptaki te są jednakowego koloru, lecz samice różnią się wielkością. Na głowie krótki, ledwo widoczny czubek utworzony z piór na wierzchu głowy. Piórka koloru ciemno- szarego z brązowymi kreskami.

13 jaskółka Smukły, niewielki niebiesko-czarny ptak o czerwonym czole oraz o białym brzuszku. Skrzydła dość długie i wąskie, ostro zakończone. Mały, czarny dziób. Nogi drobne, czarne. Na spodniej stronie ogona białe plamy.

14 kukułka Są różnej wielkości. Mają długie ogony i silne nogi.

15 szpak Upierzenie czarne z metalicznym połyskiem i licznymi białymi plamkami. Jesienią upierzenie prawie czarne z połyskiem fioletowym na głowie i zielonkawym na grzbiecie; tylko samica zachowuje nieco białych plam.


Pobierz ppt "mgr Krystyna-Lucyna Masłowska"

Podobne prezentacje


Reklamy Google