Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

Kacper Siedlecki SP 350 w Warszawie klasa II C

Podobne prezentacje


Prezentacja na temat: "Kacper Siedlecki SP 350 w Warszawie klasa II C"— Zapis prezentacji:

1 Kacper Siedlecki SP 350 w Warszawie klasa II C
Z ŻYCIA ŻAB AUTORZY PREZENTACJI: Kacper Siedlecki SP 350 w Warszawie klasa II C Kuba Kornet SP 350 w Warszawie klasa II C

2 Jak wyglądają żaby czyli budowa zewnętrzna żab
Żaby mają: Głowę z wyłupiastymi oczami Tułów (szeroki i krótki) 4 kończyny (2 przednie i 2 tylne; kończyny przednie są krótsze od tylnych) Kończyny są wyposażone w palce, które pomagają żabom poruszać się po lądzie i pływać w wodzie Nie mają ogona Skóra żab jest wilgotna i naga (to znaczy, że nie jest pokryta sierścią) Żaby mają różne kolory

3 żaba chwyta zdobycz za pomocą długiego języka
Czym żywią się żaby? Żaby jedzą np: owady (np. muchy, komary, ważki) pająki dżdżownice ślimaki Większe gatunki żab polują na ryby Ciekawostka  żaba chwyta zdobycz za pomocą długiego języka

4 W bardzo suchym otoczeniu żaby szybko wysychają.
Jak żaby piją wodę? Skóra żab jest przepuszczalna dla wody, dlatego można powiedzieć, że żaby piją wodę przez skórę. W bardzo suchym otoczeniu żaby szybko wysychają. Ciekawostka  Gdy znajdziesz żabę, która wpadła do piwnicy i straciła dużo wody z organizmu, można jej pomóc wkładając ją do miski z wodą.

5 Gdzie mieszkają żaby ? Żaby najczęściej możemy spotkać w strefie wodnej ( jeziora, rzeki, stawy) lub na wilgotnym lądzie.

6 Czy żaby można spotkać na całym świecie?
Żaby zamieszkują wszystkie kontynenty z wyjątkiem Antarktydy.

7 Ile gatunków żab żyje w Polsce?
Żaba jeziorkowa Żaba moczarowa Żaba dalmatyńska Żaba wodna Żaba trawna Żaba śmieszka

8 Najciekawsze żaby świata

9 Chwytnica kolorowa Na ciele ma kilka barw (zieloną, czerwoną, żółtą, pomarańczową i niebieską). Oczy żaby są intensywnie czerwone. Żaby te zamieszkują Amerykę Środkową i Południową.

10 Najmniejsza żaba świata
Najmniejsza, odkryta jak dotąd, żaba świata żyje w Papui - Nowej Gwinei. Mierzy zaledwie 7 mm. Dla porównania – największa żaba żyjąca na Ziemi może dorastać nawet do 33 cm i ważyć 3 kg!

11 Żaba ta kolorem i kształtem przypomina pomidora.
Żaba pomidorowa Żaba ta kolorem i kształtem przypomina pomidora. Żyje na Madagaskarze. Gdy wyczuwa zagrożenie nadyma się i przyjmuje bulwiasty kształt, aby odstraszyć przeciwnika.

12 Żaba kryształowa (przezroczysta)
Skóra tej żabki jest przezroczysta, gdyż nie ma pigmentu (barwnika). Dzięki temu dokładnie widać jej wnętrzności. Ma wielkość ludzkiego paznokcia, żyje w Ekwadorze.

13 Drzewołaz niebieski Ich skóra jest intensywnie niebieska.
Wydzielają toksyczne substancje, które Indianie wykorzystywali dawniej do zatruwania strzał. Żaby te zamieszkują lasy Ameryki Południowej.


Pobierz ppt "Kacper Siedlecki SP 350 w Warszawie klasa II C"

Podobne prezentacje


Reklamy Google