Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

SEFIC 2007 SPOKEN ENGLISH FOR INDUSTRY AND COMMERCE.

Podobne prezentacje


Prezentacja na temat: "SEFIC 2007 SPOKEN ENGLISH FOR INDUSTRY AND COMMERCE."— Zapis prezentacji:

1 SEFIC 2007 SPOKEN ENGLISH FOR INDUSTRY AND COMMERCE

2 SEFIC 2007 SPOKEN ENGLISH FOR INDUSTRY AND COMMERCE PJWSTK jest od 1997 roku oficjalnym centrum egzaminacyjnym London Chamber of Commerce and Industry Examinations Board (LCCIEB), obecnie przekształconej w LCCI IQ. LCCI jest marką wchodzącą w skład oferty EDI – największej instytucji certyfikującej w Wielkiej Brytanii, która oferuje szeroki zakres egzaminów przedmiotowych i zawodowych, skierowanych zarówno do studentów, jak i osób pracujących, zainteresowanych podnoszeniem swoich kwalifikacji. Współpracuje ona z centrami egzaminacyjnymi na całym świecie. Jednym z najbardziej znanych egzaminów LCCI IQ jest egzamin SEFIC, czyli Spoken English for Industry and Commerce. Do zdawania tego właśnie egzaminu przygotowujemy naszych studentów.

3 SEFIC 2007 SPOKEN ENGLISH FOR INDUSTRY AND COMMERCE - SEFIC 2007 Egzamin Spoken English for Industry and Commerce jest jedynym w swoim rodzaju egzaminem, sprawdzającym praktyczną znajomość tzw. Business English. Nacisk położony jest na umiejętność mówienia i rozumienia ze słuchu, które są marginalizowane w innych egzaminach, a bardzo przydatne w życiu codziennym, zwłaszcza w pracy w firmie międzynarodowej. Na wyższych poziomach dochodzi czytanie korespondencji handlowej i artykułów prasowych oraz przedstawienie profesjonalnej prezentacji.

4 SEFIC 2007 PJWSTK oferuje swoim studentom możliwość zdawania egzaminu SEFIC na trzech poziomach. Oto ich krótka charakterystyka: Poziom Drugi (Second Level) – dla studentów, którzy u nas zdobywali podstawy znajomości języka angielskiego i dla bardziej nieśmiałych osób z grup średnich Poziom Trzeci (Third Level) – dla studentów z grup średnich. Poziom ten odpowiada, mniej więcej, poziomowi egzaminu Cambridge First Certificate. Poziom Czwarty (Fourth Level) – dla studentów zaawansowanych. SPOKEN ENGLISH FOR INDUSTRY AND COMMERCE - SEFIC 2007

5 SEFIC 2007 SPOKEN ENGLISH FOR INDUSTRY AND COMMERCE Poziom Drugi - wymagania Kandydat na tym poziomie powinien wykazać się tzw. roboczą znajomością języka, czyli: bez większych problemów porozumiewać się na co dzień w pracy rozumieć teksty o niezbyt wysokim stopniu trudności, to znaczy złożone ze słów często występujących w komunikacji codziennej i biznesowej łączyć zwroty i zdania w proste wypowiedzi, służące opisaniu sytuacji związanych z pracą.

6 SEFIC 2007 SPOKEN ENGLISH FOR INDUSTRY AND COMMERCE Poziom Drugi – Przebieg egzaminu Egzamin trwa 30 minut i składa się z 5 części: Część 1: Rozmowa z kandydatem na tematy ogólne i zawodowe (trzeba umieć opowiedzieć o swoich zainteresowaniach, studiach i wymarzonej pracy!) – 5 minut Część 2: Opisywanie sekwencji obrazków, przedstawiających jakąś historyjkę - 5 minut Część 3: Rozumienie ze słuchu (zawsze jest element orientacji w terenie, czyli opisywanie drogi itp.; nagranie odtwarzane jest dwa razy) - 10 minut Część 4: Czytanie (reklama lub króciutkie memo) - 5 minut Część 5: Krótka dyskusja na podstawie przeczytanego tekstu – 5 minut

7 SEFIC 2007 SPOKEN ENGLISH FOR INDUSTRY AND COMMERCE Poziom Trzeci - wymagania Kandydat na poziomie trzecim powinien: używać różnych rejestrów językowych i umieć swobodnie komunikować się w wielu różnych sytuacjach życiowych, w tym także stricte biznesowych rozumieć dyskusje i raporty o typowej tematyce biznesowej uczestniczyć w typowych wymianach informacji związanych z pracą, ze spontanicznością umożliwiającą swobodne porozumienie się z native speakerem przedstawiać swoje poglądy na określony temat, umieć zaprezentować wady i zalety różnych opcji rozumieć i potrafić wykorzystać zaawansowane konstrukcje gramatyczne, np. zdania warunkowe, podrzędnie złożone etc.

8 SEFIC 2007 SPOKEN ENGLISH FOR INDUSTRY AND COMMERCE Poziom Trzeci – przebieg egzaminu Egzamin trwa 35 minut i składa się z 5 części: Część 1: Wstępna rozmowa egzaminatora z kandydatem na tematy związane z pracą, studiami i zainteresowaniami kandydata - 5 minut Część 2: Czytanie krótkiego tekstu (memo, listu, ogłoszenia) - 5 minut Część 3: Rozumienie ze słuchu - 10 minut (UWAGA: dialog słyszymy tylko raz!) Część 4: Czytanie dłuższego tekstu (listu lub raportu) - 10 minut Część 5: Ćwiczenie typu role-play (odgrywanie scenki) - 5 minut Kandydat może również przygotować prezentację biznesową na wybrany przez siebie temat. Prezentacja taka może trwać do 10 minut i przedstawiana jest na koniec egzaminu, jako część 6.

9 SEFIC 2007 Na poziomie czwartym wymagane są od kandydata następujące umiejętności: dostosowanie używanego rejestru językowego do rozmówcy/słuchacza, w sytuacjach o różnym stopniu formalności, szybkie reagowanie na sytuacje nietypowe rozumienie tekstów pisemnych i nagrań o wysokim stopniu trudności (np. zawierających idiomatyczne zwroty biznesowe czy fachowe określenia techniczne) przedstawienie profesjonalnej prezentacji dotyczącej tematu z wybranej przez siebie dziedziny; prezentacja taka musi odznaczać się dobrą organizacją i logiczną strukturą. precyzyjne i poprawne wykorzystanie szerokiej gamy struktur gramatycznych i bogatego słownictwa. nawiązywanie i podtrzymywanie rozmowy/kontaktu, zarówno prywatnego jak i służbowego. SPOKEN ENGLISH FOR INDUSTRY AND COMMERCE Poziom Czwarty - Wymagania

10 SEFIC 2007 SPOKEN ENGLISH FOR INDUSTRY AND COMMERCE Poziom Czwarty – przebieg egzaminu Egzamin trwa 40 minut i składa się z 4 części Część 1: Rozmowa wstępna, obejmująca zarówno szeroką tematykę ekonomiczno- społeczno-polityczną, jak również informacje osobiste dotyczące kandydata – miejsce zamieszkania, hobby, itp - 5 minut Część 2: Prezentacja przygotowana przez kandydata - 15 minut Część 3: Słuchanie (należy streścić dialog po jednokrotnym wysłuchaniu) - 10 minut Część 4: Czytanie (artykuł prasowy, uzupełniony tabelką lub wykresem, które trzeba umieć opisać) - 10 minut UWAGA: Na poziomach Trzecim i Czwartym kandydat może zostać poproszony o wyjaśnienie znaczenia niektórych wyrazów lub zwrotów z tekstów. W ten sposób sprawdzana jest umiejętność zrozumienia ich znaczenia z kontekstu, raczej niż znajomość, czasem dość egzotycznych i rzadko używanych słów.

11 SEFIC 2007 Co daje SEFIC? Punkty na studiach magisterskich – tylko poziom czwarty +poziom 3 zdany na Pass with Distinction lub Credit. Certyfikat na ocenę Pass, Pass with Credit lub Pass with Distinction. Kwalifikacje przydatne w poszukiwaniu lepszej pracy. Satysfakcję.

12 SEFIC 2007 Ile kosztuje SEFIC? ok. 510 zł – poziom 2 ok. 560 zł – poziom 3 ok. 610 zł – poziom 4 Faktyczne ceny mogą różnić się o 10-20 złotych w zależności od wysokości rabatu, jaki przyzna nam LCCI Polska.

13 SEFIC 2007 JAK ZDAĆ SEFICa? Uczęszczajcie na zajęcia, bierzcie w nich aktywny udział. Dokładnie przygotujcie się do rozmowy o sobie i szkole. Przegrajcie sobie kilka kaset kursowych i słuchajcie przy każdej okazji. Nauczcie się odgadywać znaczenie słów z kontekstu i obchodzić słowa, których zapomnieliście. Pamiętajcie o pierwszym wrażeniu. Szata zdobi człowieka! SPOKEN ENGLISH FOR INDUSTRY AND COMMERCE Rady dla kandydatów

14 SEFIC 2007 SPOKEN ENGLISH FOR INDUSTRY AND COMMERCE Rady dla kandydatów JAK ZDAĆ SEFICa? Pamiętajcie, że prezentacja nie jest prostym pokazem slajdów, najważniejsze jest, co i jak mówicie. Nie zapominajcie jednak o wizualnej stronie prezentacji. Niekoniecznie musicie używać slajdów – istnieją inne możliwości - folie, kartki, tablice, przedmioty, etc. Ważne, aby użyte visual aids pomogły odbiorcy zrozumieć i przyswoić przekazywaną przez przez Was treść.

15 SEFIC 2007 Spoken English for Industry and Commerce - SEFIC 2007 GOOD LUCK!


Pobierz ppt "SEFIC 2007 SPOKEN ENGLISH FOR INDUSTRY AND COMMERCE."

Podobne prezentacje


Reklamy Google