Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

ANGLIA.

Podobne prezentacje


Prezentacja na temat: "ANGLIA."— Zapis prezentacji:

1 ANGLIA

2 FLAGA I HERB ANGLII

3 ANGLIA W UK

4 ANGLIA W UK Anglia należy do UK (Zjednoczone Królestwo)
Należą tam także: Szkocja Irlandia Północna Walia

5 STOLICA ANGLII – LONDYN

6

7 AUTOBUSY I BUDKI TELEFONICZNE
Autobusy- bardzo popularne w Anglii. Są piętrowe i koloru czerwonego. Ludzie często używają go jako transportu. Są jednym ze znaków rozpoznawczych Anglii. Budki Telefoniczne- są koloru czerwonego i mają duży napis TELEPHONE. W środku znajduje się najczęściej czarny telefon stacjonarny. Także jest jednym ze znaków rozpoznawczych Anglii.

8 TOWER BRIDGE

9 TOWER BRIDGE most zwodzony w Londynie przeprowadzony przez Tamizę w pobliżu Tower of London, od której bierze swą nazwę. Jeden z najbardziej znanych obiektów w Londynie, zbudowany w stylu wiktoriańskim. Jego historia zaczęła się w roku 1872, kiedy to parlament angielski rozpatrzył projekt ustawy dotyczącej budowy drugiego mostu nad Tamizą.

10 BIG BEN

11 BIG BEN wieża zegarowa w Londynie w Anglii. Nazwa początkowo odnosiła się do dzwonu ze St. Stephen's Tower należącej do Pałacu Westminsterskiego. Obecnie nazwa Big Ben odnosi się często zarówno do dzwonu, jak i zegara oraz samej wieży. 12 września 2012 roku wieża została oficjalnie nazwana Elizabeth Tower w celu uhonorowania 60-letniego panowania królowej Elżbiety II.


Pobierz ppt "ANGLIA."

Podobne prezentacje


Reklamy Google