Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

Platforma Edukacyjna Szkoły Podstawowej nr 67 w Krakowie Z tej krótkiej prezentacji dowiemy się, do czego będzie służyć uczniom platforma edukacyjna, jak.

Podobne prezentacje


Prezentacja na temat: "Platforma Edukacyjna Szkoły Podstawowej nr 67 w Krakowie Z tej krótkiej prezentacji dowiemy się, do czego będzie służyć uczniom platforma edukacyjna, jak."— Zapis prezentacji:

1 Platforma Edukacyjna Szkoły Podstawowej nr 67 w Krakowie Z tej krótkiej prezentacji dowiemy się, do czego będzie służyć uczniom platforma edukacyjna, jak z niej będą korzystać i co dzięki niej zyskają. Zapraszamy do zapoznania się z tworzącą się w naszej szkole platformą zdalnego nauczania.

2 http://www.sp67.krakow.pl/moodle Platforma Edukacyjna Szkoły Podstawowej Nr 67 w Krakowie jest wewnętrznym serwisem szkoły, wykorzystywanym do wspierania procesów edukacyjnych w ramach działalności dydaktyczno - wychowawczej szkoły.

3 Nasz serwis oparty jest o platformę e-learningową Moodle. Dzięki niej nauczyciele mogą tworzyć lekcje (kursy), które udostepniają uczniom w czasie zajęć w szkole. Z przygotowanych przez nauczycieli materiałów uczniowie mogą też korzystać w domu. Do tego celu potrzebny im jest komputer z dostepem do Internetu.

4 Do szkolnego Moodlea dostęp mają tylko uczniowie z naszej szkoły. Muszą się w tym celu zalogować korzystając ze znanego im hasła oraz nazwy użytkownika.

5 Po załogowaniu się wybierają lekcję, w której chcą uczestniczyć. Nauczyciel w trakcie zajęć lekcyjnych może poprosić o przeczytanie tekstu lub rozwiązanie zadania, które umieścił na platformie.

6 Na platformie mogą być udostępnione również filmy i muzyka. Nauczyciele mogą zamieścić na niej linki do ciekawych stron internetowych.

7 Serwis może być wykorzystywany przez nauczycieli również do tworzenia quizów, testów sprawdzających wiedzę uczniów. Uczniowie poprzez Moodlea mogą wysyłać nauczycielowi zadania domowe, jak również kontaktować się z nauczycielem poprzez forum lub czat.

8 W tym roku szkolnym z platformy korzystają uczniowie klas IV – VI. Tworząca się w szkole nowa platforma jest dużym przedsięwzięciem. Obecnie zarówno nauczyciele jak i uczniowie poznają jej możliwości, testują jej funkcjonalność. Serwis będzie rozwijany w kolejnych latach, aby służył jak najlepiej naszej szkole.


Pobierz ppt "Platforma Edukacyjna Szkoły Podstawowej nr 67 w Krakowie Z tej krótkiej prezentacji dowiemy się, do czego będzie służyć uczniom platforma edukacyjna, jak."

Podobne prezentacje


Reklamy Google