Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

E-nauczanie, czyli platforma edukacyjna.

Podobne prezentacje


Prezentacja na temat: "E-nauczanie, czyli platforma edukacyjna."— Zapis prezentacji:

1 E-nauczanie, czyli platforma edukacyjna.

2 Co to jest e-nauczanie, czyli platforma edukacyjna?
e-Nauczanie to profesjonalna platforma edukacyjna, która wspomaga kształcenie poprzez wykorzystywanie nowoczesnych technik związanych z wykorzystaniem sieci komputerowych i Internetu.

3 Platforma edukacyjna w naszej szkole – jak to działa?
Nasza szkoła od II semestru roku szkolnego 2012/2013 ma wdrożoną platformę e-nauczanie. Każdy rodzic na zebraniach z wychowawcą otrzymał login i hasło do e-dziennika. Gdy się zaloguje i kliknie na ikonkę , będzie miał automatycznie dostęp do konta podstawowego platformy edukacyjnej. Konto to jest bezpłatne i umożliwia dzieciom korzystanie z lekcji oraz dodatkowych materiałów dostępnych w ramach tego rodzaju konta. Jeśli rodzic chce mieć pełny dostęp do wszystkich materiałów edukacyjnych, możliwe jest wykupienie dostępu rozszerzonego do konta Premium. Jest ono dodatkowo płatne, ale gwarantuje dostęp do rozbudowanych materiałów w bazie danych. Przykładowe materiały można zobaczyć na:

4 Jakie są różnice między kontem podstawowym a kontem Premium?
Typ materiału Konto podstawowe Konto Premium Materiały demonstracyjne x Lekcje multimedialne Elementy utrwalające oraz sprawdzające wiedzę Dodatkowe elementy sprawdzające, utrwalające oraz rozszerzające wiedzę -

5 Jakie korzyści z platformy edukacyjnej mają nauczyciele?
Platforma edukacyjna umożliwia nauczycielom: tworzenie autorskich lekcji, ćwiczeń, testów czy sprawdzianów; wzbogacanie materiałów dydaktycznych o multimedia, m.in. obrazy we wszystkich popularnych formatach, dokumenty PDF, pliki muzyczne mp3, arkusze kalkulacyjne, skomplikowane wzory matematyczne, wykresy itp.; wzbogacanie procesu kształcenia o zróżnicowane metody przekazywania informacji; korzystanie z gotowych materiałów edukacyjnych oraz narzędzi usprawniających przygotowanie lekcji czy testów; analizowanie potrzeb uczniów (ankiety, analiza wyników), automatyczne ocenianie wyników w nauce ; publikowanie autorskich materiałów dydaktycznych, wymienianie doświadczeń i wiedzy z innymi użytkownikami, dzięki czemu nauczyciele mogą konsultować między sobą problematykę lekcji, wzbogacać warsztat pracy o nowe pomysły i idee, a także dzielić się swoim doświadczeniem z młodszymi pedagogami.

6 Jakie korzyści z platformy edukacyjnej mają uczniowie?
Platforma edukacyjna umożliwia uczniom: aktywny udział w atrakcyjnych zajęciach z wykorzystaniem sieci komputerowych i Internetu; samodzielne pogłębianie i uzupełnianie swojej wiedzy w domu; przygotowywanie się do konkursów i olimpiad samodzielnie w dowolnym momencie i miejscu, korzystając z obszernej bazy wiedzy. łatwiejsze przyswajanie, zapamiętywanie i utrwalanie nabytej wiedzy, poprzez rozmaitość metod i technik prezentacji oraz zaangażowanie większej liczby zmysłów, skrócenie o 50 % czasu przyswajania informacji podczas lekcji oraz zwiększenie i ułatwienie o 60 %, zdolności zapamiętywania, rozwijanie zdolności i pogłębianie posiadanych informacji.

7 Platforma spełnia kilka funkcji jednocześnie
Platforma spełnia kilka funkcji jednocześnie. Pomaga dzieciom i młodzieży w nauce, sprawia że nauka staje się przyjemnością, przekonuje do tego, że komputer jest nie tylko narzędziem do zabawy, ale również pomaga w nauce i pracy. Zapraszamy Rodziców i Uczniów do korzystania z platformy edukacyjnej!


Pobierz ppt "E-nauczanie, czyli platforma edukacyjna."

Podobne prezentacje


Reklamy Google