Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

Szkoła z klasą 2.0 III edycja rok szkolny 2012/2013.

Podobne prezentacje


Prezentacja na temat: "Szkoła z klasą 2.0 III edycja rok szkolny 2012/2013."— Zapis prezentacji:

1 Szkoła z klasą 2.0 III edycja rok szkolny 2012/2013

2 Program Szkoła z klasą 2.0 jest częścią akcji Szkołą z klasą prowadzonej przez Centrum Edukacji Obywatelskiej wydawcę Gazety Wyborczej pod honorowym patronatem Ministra Edukacji Narodowej. Akcję wspomaga Polsko – Amerykańska Fundacja Wolności.

3 Jak w uczeniu się oraz nauczaniu wykorzystywać technologie informacyjno- komunikacyjne (TIK)? Szkoła z klasą 2.0 pomaga odpowiedzieć na to pytanie uczniom i nauczycielom.

4 Współpraca 2.0 Hasło tegorocznej edycji Szkoła z klasą 2.0.

5 Główne zagadnienie programu: wspólnie zastanowić się i wymyślić, jak komputery, Internet, komórki (niezastąpione w komunikacji i zabawie) mogą: pomóc w sensownej edukacji, pobudzić stawianie pytań i hipotez, wspierać krytyczną analizę źródeł, rozumienie i objaśnianie świata.

6 Czy wiesz/chcesz się dowiedzieć… Czy wiesz/chcesz się dowiedzieć… 1. Jak uczyć i uczyć się z TIK? 2. Jak samodzielnie i krytycznie czerpać informacje z Internetu? 3. Jak nie kraść i nie dać się okraść? 4. Jak komunikować się w sieci? 5. Jak zapewnić dostępność komputerów i sieci w szkole? 6. Jak być bezpiecznym w sieci? 7. Jak nauczyć dorosłych korzystania z nowych mediów?

7 Kodeks 2.0 czyli zasady korzystania z nowych technologii w naszej szkole (komputery, telefony komórkowe, sieć, prawa autorskie, wyszukiwanie, bezpieczeństwo w sieci itp.).

8 Kodeks 2.0 wypracowany przez uczniów Szkoły Podstawowej nr 8 oraz Gimnazjum nr 3 w zeszłym roku szkolnym 2011/2012

9 1. Kiedy przy odrabianiu zadań domowych korzystasz z Internetu, zawsze podawaj źródło swojej wiedzy, czyli adres strony internetowej. 2. Wykorzystuj wiadomości z wiarygodnych stron internetowych. 3. Drogą e-mailową kontaktuj się z nauczycielami w ustalonych godzinach i pamiętaj o zachowaniu zasad redagowania listów. 4. Nie podawaj w Internecie danych osobowych. Nie umawiaj się na spotkania z osobami poznanymi w sieci. 5. Dziel się swoją wiedzą na temat komputerów i Internetu z młodszymi uczniami i dorosłymi. KODEKS 2.0 SZKOŁY PODSTAWOWEJ NR 8 1. Kiedy przy odrabianiu zadań domowych korzystasz z Internetu, zawsze podawaj źródło swojej wiedzy, czyli adres strony internetowej. 2. Wykorzystuj wiadomości z wiarygodnych stron internetowych. 3. Drogą e-mailową kontaktuj się z nauczycielami w ustalonych godzinach i pamiętaj o zachowaniu zasad redagowania listów. 4. Nie podawaj w Internecie danych osobowych. Nie umawiaj się na spotkania z osobami poznanymi w sieci. 5. Dziel się swoją wiedzą na temat komputerów i Internetu z młodszymi uczniami i dorosłymi. KODEKS 2.0 GIMNAZJUM NR 3 1. Każdy użytkownik ma prawo pisać komentarze, pod warunkiem, że nie będą zawierać treści pornograficznych, rasistowskich, obraźliwych, przekleństw lub gróźb. 2. Przy odrabianiu zadań domowych korzystaj z wiarygodnych i rzetelnych stron internetowych, nie naruszając praw autorskich. 3. Jeśli chodzi o komunikację z nauczycielami, np. e-mailową, powinniśmy kontaktować się w ustalonych godzinach i wyłącznie w sprawach ważnych. 4. Bez potrzeby nie podawać swoich danych, a w razie konieczności należy je odpowiednio zabezpieczyć. 5. Nie należy bezwzględnie ufać wszystkim w sieci. Pamiętaj o swoim bezpieczeństwie! 6. Korzystając z komputerów publicznych pamiętaj, aby wylogować się i usuwać historię przeglądania przed wyłączeniem komputera. 7. Ucząc osoby starsze obsługi komputera i poruszania się po Internecie ostrzegaj przed zagrożeniami czyhającymi w sieci.

10 Co musimy zrobić, by wszyscy uczniowie znali Kodeks 2.0 i przestrzegali wypracowanych zasad w obecnym roku szkolnym 2012/2013?


Pobierz ppt "Szkoła z klasą 2.0 III edycja rok szkolny 2012/2013."

Podobne prezentacje


Reklamy Google