Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

Projekt współfinansowany ze środków Unii Europejskiej w ramach Europejskiego Funduszu Społecznego Specjalność INFORMATYKA INTERNETOWA w ramach projektu.

Podobne prezentacje


Prezentacja na temat: "Projekt współfinansowany ze środków Unii Europejskiej w ramach Europejskiego Funduszu Społecznego Specjalność INFORMATYKA INTERNETOWA w ramach projektu."— Zapis prezentacji:

1 Projekt współfinansowany ze środków Unii Europejskiej w ramach Europejskiego Funduszu Społecznego Specjalność INFORMATYKA INTERNETOWA w ramach projektu ROZWÓJ WYŻSZEJ SZKOŁY STUDIÓW MIĘDZYNARODOWYCH POPRZEZ TWORZENIE INNOWACYJNYCH SPECJALNOŚCI realizowane w ramach DZIAŁANIA 4.1 Instytucja wdrażająca MINISTERSTWO NAUKI I SZKOLNICTWA WYŻSZEGO Prowadzący: Katarzyna Paliwoda

2 Wykład 5

3 Nowe w Internecie / do analizy słów kluczowych Google uruchomiło nowe narzędzie do analizy słów kluczowych. Search- based Keyword Tool wyświetla frazy dopasowane do konkretnej strony internetowej na podstawie analizy treści strony i zapytań użytkowników do wyszukiwarki.Search- based Keyword Tool Wyniki bazują na rzeczywistych zapytaniach do wyszukiwarki wprowadzonych na przestrzeni kilku lat z pewną częstotliwością. Frazy kluczowe dobierane są na podstawie treści znajdującej się na stronie, którą analizujemy. Google samo pobiera treść tej strony i na jej podstawie dobiera odpowiednie słowa kluczowa. Dodatkowo, jeżeli jesteśmy zalogowani do konta Google Adwords to na wstępie zostaną odrzucone te frazy, które już znajdują się w kampanii reklamowej.

4

5 BrandMate – nowe narzędzie promocji w Internecie Adv.pl wprowadza na rynek nowy produkt służący promocji marki w Internecie - BrandMate, interaktywną postać, która żyje na pulpicie komputera. Można ją w bardzo prosty sposób pobrać ze strony WWW lub poprzez......link przesłany przez znajomego, zainstalować i uruchomić. Jako pierwsza na zastosowanie tej formy promocji zdecydowała się firma Lubella, lokując w swoim serwisie internetowym postać FurFura, animowaną postać wspierającą markę „Mlekołaki”. Grupę celową serwisu stanowią dzieci, które poprzez zabawę oswajają się z towarzyszem porannych posiłków. http://www.adveron.pl/slownik/Internet/BRANDMATE.html

6 Browser Size i Wonder Wheel czyli nowe narzędzia od Google Pierwsze z nich Browser Size jest bardzo przydatne w przypadku audytu witryny oraz przy ocenie Web Usabilty naszego serwisu. Narzędzie jest w tej chwili w fazie testowej i znajduje się w laboratorium Google: http://browsersize.googlelabs.com. Dzięki narzędziu Browser Size dowiemy się w jaki sposób naszą witrynę będą widzieć użytkownicy.

7 Wonder Wheel Drugie narzędzie to dodatkowa funkcjonalność wyszukiwarki Google. Po wpisaniu do wyszukiwarki dowolnego hasła, np: “telefon” i wybraniu opcji pokaż opcje: Otrzymujemy listę słów kluczowych powiązanych z wpisanym przez nas hasłem w postaci przejrzystego grafu. Ten sposób prezentacji słów kluczowych jest z pewnością bardziej przejrzysty i jasny, szczególnie dla osób które są wzrokowcami. Pozwala też wychwycić hasła, których nie dodaliśmy jeszcze do naszej kampanii, tak więc narzędzie Wonder Wheel stanowi bardzo duże wsparcie na etapie przygotowania czy to płatnych kampanii w Google, czy też analizy słów kluczowych pod kątem pozycjonowania w wynikach naturalnych wyszukiwarki.

8

9

10 Nowe „usługi” w Internecie- czym wabi nas sieć? http://biznesport.pl/?gclid=CLuAtsWp7J8CFc0SzAodpBcGYA http://inwestor.netia.pl/komunikaty_prasowe,lista,274.html http://www.otopr.pl/pr/osoz-udostepnil-nowe-uslugi-medyczne-w-internecie,art,7271.html http://www.chip.pl/news/internet-i-sieci/witryny-internetowe/2009/09/google-oferuje-nowe- uslugi-online-przegladanie-pdf-ppt-i-tiffhttp://www.chip.pl/news/internet-i-sieci/witryny-internetowe/2009/09/google-oferuje-nowe- uslugi-online-przegladanie-pdf-ppt-i-tiff http://nt.interia.pl/news/orange-nowe-pakiety-internetowe,933179 http://nt.interia.pl/news/aplikacja-na-tradzik-i-zmarszczki,1437148,83

11 Co słychać w sieci? Z jakimi innymi usługami, narzędziami się spotkałeś/ łaś w Internecie? Podaj przykłady:............... Odpowiedź zapisz w postaci slajdu lub mini prezentacji. Prześlij ją na mój adres pocztowy: k.paliwoda@wssm.edu.pl

12 Projekt współfinansowany ze środków Unii Europejskiej w ramach Europejskiego Funduszu Społecznego Dziękuję za uwagę !


Pobierz ppt "Projekt współfinansowany ze środków Unii Europejskiej w ramach Europejskiego Funduszu Społecznego Specjalność INFORMATYKA INTERNETOWA w ramach projektu."

Podobne prezentacje


Reklamy Google