Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

Czy wiesz, że?... INTERNET …TO JEST SPIS TREŚCI NIEBEZPIECZEŃSTWO SPOŁECZNOŚĆ INTERNETOWA DZIECKO W INTERNECIE ZAUFANE STRONY INTERNETOWE WIRUSY.

Podobne prezentacje


Prezentacja na temat: "Czy wiesz, że?... INTERNET …TO JEST SPIS TREŚCI NIEBEZPIECZEŃSTWO SPOŁECZNOŚĆ INTERNETOWA DZIECKO W INTERNECIE ZAUFANE STRONY INTERNETOWE WIRUSY."— Zapis prezentacji:

1

2

3 Czy wiesz, że?... INTERNET

4 …TO JEST SPIS TREŚCI NIEBEZPIECZEŃSTWO SPOŁECZNOŚĆ INTERNETOWA DZIECKO W INTERNECIE ZAUFANE STRONY INTERNETOWE WIRUSY

5 Internet oprócz wielu pozytywnych, praktycznych i użytecznych aspektów, niesie ze sobą wiele zagrożeń. Niestety, Internet to nie tylko praktycznie nieograniczone źródło informacji, idealny sposób komunikowania się oraz pracy. Oto niektóre z zagrożeń, które mogą nas spotkać na co dzień: Korzystając z poczty elektronicznej możemy otrzymywać nieoczekiwane emaile reklamujące różnego typu produkty. Takie listy nazywamy spamem. Obecnie na każde konto pocztowe wysyłane są spamy w masowych liczbach. Często dołączane są do nich załączniki z wirusami. Po otrzymaniu takiego e-maila należy go usunąć. Nie powinno się otwierać załączników w nim zawartych oraz wchodzić na podane adresy. Aby skutecznie bronić się przed spamem należy zainstalować flirt antyspamowy, który rozróżnia spam od pozostałych wiadomości i usuwa go, bądź przenosi do odpowiedniego folderu. Ostatnio na aukcjach internetowych pojawia się coraz więcej oszustw. Oszuści wystawiają towary, których w ogóle nie mają. Po zakupie kupujący wysyła pieniądze a towaru nie otrzymuje. Aby uniknąć oszustw należy przede wszystkim sprawdzić komentarze danego użytkownika, a w szczególności czas ich wystawienia.

6 społeczność …Internet to społeczność? Do niedawna prawdziwy rozkwit prze ż ywał serwis nasza- klasa.pl, umo ż liwiaj ą cy odnajdywanie znajomych ze szkoły podstawowej, gimnazjum czy też czasów licealnych. Teraz jednak coraz bardziej popularne staj ą się portale takie jak Twitter, Instagram czy Pinterest umo ż liwiaj ą ce podtrzymywanie relacji i zarz ą dzanie kontaktami ze znajomymi spotykanymi na ró ż nym etapie ż ycia Istnieją również serwisy nakierowane przede wszystkim na podtrzymywanie kontaktów zawodowych. Obecnie rozwijaj ą ce si ę serwisy społeczno ś ciowe maj ą oczywisty i jawny charakter. Ich celem jest budowanie sieci społecznych kontaktów. U ż ytkownik tego typu serwisów w sposób indywidualny i intencjonalny buduje sie ć swoich relacji, kategoryzuje je w odpowiednie grupy, zarz ą dza kontaktami, doł ą czaj ą c do grona swoich przyjaciół poszczególne osoby lub usuwaj ą c je z listy w przypadku ustania relacji. Poza indywidualnym profilem u ż ytkownika istotne jest równie ż umiejscowienie jednostki w sieci, powi ą zanie relacjami z innymi, które to relacje są widoczne dla innych.

7 …tak naprawdę nie wiesz, co twoje dziecko robi w Internecie ? Ile czasu spędza w Internecie? Czy ma pocztę elektroniczną i z kim koresponduje? Na jakie strony internetowe wchodzi? Które gry wybiera najchętniej? Jakie aplikacje ściąga na komórkę? Czy posiada profil na facebooku i jakich ma znajomych?

8 …są to zaufane strony Internetowe Sieciaki Dziecko w sieci Safe Internet Helpline org Przedszkolaki sieciaki fnd dbi 3. 2. 1. Internet! Kursy w sieci

9 …WIRUSY CIĘ ATAKUJĄ ? Wirus komputerowy - działa na zasadzie podobnej jak jego odpowiednik biologiczny. Dodając do zarażonego pliku swój kod. Często wirusy ukazują swoją obecność poprzez różnego rodzaju efekty graficzne, dźwiękowe lub inne, jest także sporo tych bardziej złośliwych usuwających dane z dysku, niszczące lub unieruchamiające antywirusa lub inne programy. Wirus Plikowy- Dodaje do kodu aplikacji swój własny najczęściej są to programy z rozszerzeniem.exe lub com Wirus Polimorficzny - Potrafi szyfrować swój własny kod a nawet go samoczynnie zmieniać co stanowi dużą trudność dla antywirusów. Wirus Bootsektora- Usadawia się on w pamięci bootsektora co uniemożliwia start systemu bądź równoczesny start z nim. Koń trojański (Trojan) - Program ukrywający się często w innej aplikacji, ułatwiający przejęcie komputera poprzez osobę z zewnątrz za pomocą Internetu. Robak internetowy- Rodzaj programu, którego głównym celem jest powielanie się w Internecie i w ten sposób zapychanie go oraz co za tym idzie spowolnianie łączy.

10 …KORZYSTAŁEM ZE STRON: zalety-strony-internetowej. http://sciaga.pl doctorprogramuj.blogspot.com

11 …TO KONIEC PRZYGOTOWAŁ : JAKUB DUSZA


Pobierz ppt "Czy wiesz, że?... INTERNET …TO JEST SPIS TREŚCI NIEBEZPIECZEŃSTWO SPOŁECZNOŚĆ INTERNETOWA DZIECKO W INTERNECIE ZAUFANE STRONY INTERNETOWE WIRUSY."

Podobne prezentacje


Reklamy Google