Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

E- learning czyli nauka przez internet. E-learning E-learning łączy w sobie nauczanie na odległość oraz elastyczność czasową, bywa też łączony z tradycyjnym.

Podobne prezentacje


Prezentacja na temat: "E- learning czyli nauka przez internet. E-learning E-learning łączy w sobie nauczanie na odległość oraz elastyczność czasową, bywa też łączony z tradycyjnym."— Zapis prezentacji:

1 E- learning czyli nauka przez internet

2 E-learning E-learning łączy w sobie nauczanie na odległość oraz elastyczność czasową, bywa też łączony z tradycyjnym nauczaniem w formie kursów mieszanych,może również odnosić się do edukacyjnych stron internetowych, udostępniających np. scenariusze lekcji, arkusze ćwiczeniowe, czy interaktywne ćwiczenia dla dzieci. Pojęcie to jest również używane w biznesie w odniesieniu do szkoleń online, służących podnoszeniu kwalifikacji pracowników bądź nabywaniu przez nich odpowiednich uprawnień.

3 Podstawową cechą odróżniającą jest miejsce spotkań studentów i nauczycieli akademickich. W przypadku nauki przez Internet jest to platforma internetowa, która integruje narzędzia organizacyjne i komunikacyjne w celu wykorzystania ich w procesie edukacyjnym. Co odróżnia naukę przez internet od innych form nauczania !?

4 Nauka przez internet staje się coraz bardziej popularna. Wszystkie znaki wskazują, że popularność tej formy edukacji będzie systematycznie rosła. tendencjom tym sprzyja wzrost aspiracji edukacyjnych Polaków a także coraz szerszy i tańszy dostęp do Internetu.

5 Czego możemy się uczyć przez internet ?? Już teraz za pośrednictwem Internetu można uczyć się : tajników prowadzenia samochodu, języków obcych, obsługi komputera, programowania w różnych językach, nawet ukończyć studia.

6 Zalety studiowania przez internet: nauka o dowlonej porze dnia lub nocy (student w znacznym stopniu sam decyduje kiedy się uczy), oszczędność czasu i pieniędzy np. na dojazdach na uczelnię, zakwaterowaniu itp. nauka w dowolnym miejscu (jedynym warunkiem jest dostęp do Internetu), elastyczne tempo nauki (wielokrotny dostęp do materiałów, zadań, testów).

7 Nauka przez Internet jest idealnym rozwiązaniem dla osób zapracowanych, często zmieniających miejsce pobytu lub dla tych osób które z rożnych powodów mają trudności z dotarciem na oddaloną uczelnię w wyznaczonym terminie zjazdów. Jest to doskonały sposób na zdobywanie wykształcenia i podnoszenie kwalifikacji zawodowych. Jesteś zapracowany?? Nie masz czasu na edukacje?? Nic bardziej mylnego!!

8 Polskie e-studia Od 2000 roku kursy i studia internetowe prowadzi na Uniwersytecie Warszawskim Centrum Otwartej Edukacji Multimedialnej. W pierwszym roku z oferty centrum skorzystały 73 osoby, w 2001 - 107, rok później 358, a następnym już 585 osób. Dzięki dużej aktywności i pracy studentów a także dzięki możliwości wykorzystywania technologii w procesie nauczania, e-learning prowadzony w PUW jest efektywny, a dyplom ukończenia studiów lub certyfikat uczestnictwa w kursie nie ustępuje tradycyjnym odpowiednikom. Jego posiadacz dodatkowo umie sprawnie posługiwać się nowoczesnymi narzędziami informatycznymi i wie, jak skutecznie korzystać z technologii informacyjnych.

9 E-nauka jako towar W dniach 14-16 listopada 2007 w centrum targowym Murator Expo odbyły się pierwsze w Polsce targi w pełni poświęcone tematyce nowoczesnej edukacji. Uczestnicy targów mieli możliwość zapoznania się z najnowszymi produktami i rozwiązaniami a co najważniejsze przekonać się jak one działają w praktyce. Dla wystawców była to niepowtarzalna okazja, aby zaprezentować swoją ofertę, dokładnie dobranej grupie uczestników targów, jednocześnie będących pewnymi odbiorcami produktów e-learning.

10 DZIĘKUJE ZA UWAGĘ


Pobierz ppt "E- learning czyli nauka przez internet. E-learning E-learning łączy w sobie nauczanie na odległość oraz elastyczność czasową, bywa też łączony z tradycyjnym."

Podobne prezentacje


Reklamy Google