Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

Portale społecznościowe. Serwis społecznościowy  to serwis internetowy, który istnieje w oparciu o zgromadzoną wokół niego społeczność. Tworzy tak zwane.

Podobne prezentacje


Prezentacja na temat: "Portale społecznościowe. Serwis społecznościowy  to serwis internetowy, który istnieje w oparciu o zgromadzoną wokół niego społeczność. Tworzy tak zwane."— Zapis prezentacji:

1 Portale społecznościowe

2 Serwis społecznościowy  to serwis internetowy, który istnieje w oparciu o zgromadzoną wokół niego społeczność. Tworzy tak zwane media społecznościowe.

3 Główne rodzaje serwisów społecznościowych  ogólne (np. Facebook, Google+)  skierowane do konkretnych grup społecznych (na przykład byłych uczniów – polskim przykładem takiego portalu jest nk.pl)  skierowane na dzielenie się konkretnymi treściami (YouTube, Flickr, Fotka.pl)  łączące grupy zamknięte, do których można dostać się poprzez zaproszenie od innego użytkownika (np. kiedyś Grono.net)  dające internautom możliwość prowadzenia własnych profili – stron (np. Friends.pl, Myspace)  dziennikarstwa obywatelskiego (EIOBA.pl, Wiadomości24.pl, Interia360, Nowy Ekran, Salon24.pl)  przeznaczone do prezentowania opinii i recenzowania (np. Filmweb, BiblioNETka, nuta.pl, opiniuj.pl, dood.pl, Yelp.com)  branżowe  tematyczne

4 Facebook  Facebook – serwis społecznościowy, w ramach którego zarejestrowani użytkownicy mogą tworzyć sieci i grupy, dzielić się wiadomościami i zdjęciami oraz korzystać z aplikacji, będących własnością Facebook, Inc. z siedzibą w Menlo Park. W październiku 2012 liczba użytkowników na całym świecie wynosiła ponad 1 miliard, a co miesiąc wgrywany jest ponad 1 mld zdjęć oraz 10 mln filmów, których obecnie jest 265 miliardów. Średni wiek użytkownika serwisu to 22 lata.

5 Myspace serwis ten umożliwia przede wszystkim komunikację pomiędzy internautami i nawiązywanie drogą elektroniczną znajomości. Szczególnie pomocny jest w tym tzw. profil, czyli prywatna strona użytkownika, na której może on krótko napisać o sobie i swoich zainteresowaniach. Serwis oferuje między innymi prowadzenie bloga, czy też możliwość tworzenia własnych galerii zdjęć oraz profili muzycznych.

6 Orkut  – internetowy serwis społecznościowy o charakterze międzynarodowym. Około 60% użytkowników Orkut to Brazylijczycy

7 nk.pl (dawniej nasza-klasa.pl)  polski serwis społecznościowy, który został uruchomiony 11 listopada 2006. Jego pierwotnym celem było umożliwienie użytkownikom odnalezienia osób ze swoich szkolnych lat i odnowienie z nimi kontaktu. Aktualnie serwis nabrał charakteru wielopoziomowej platformy komunikacji dla polskich użytkowników internetu.

8 Google+  serwis społecznościowy firmy Google Inc. Następnego dnia użytkownicy mogli już wysłać zaproszenia do rejestracji dla swoich znajomych. Możliwość zarejestrowania się w fazie testowej istniała po otrzymaniu zaproszenia, a dla kilku losowych użytkowników rejestracja została otwarta. Pierwszym sloganem promującym projekt jest zdanie: "dzielenie się tak, jak w prawdziwym życiu. Przemyślane pod kątem internetu". Google+ ma również aplikację przeznaczoną do mobilnego systemu operacyjnego Android oraz na telefony iPhone.

9 Fotka.pl  Serwis pierwotnie był wzorowany na stronie HotOrNot.com. Z czasem przybrał na funkcjonalności. Serwis ma charakter otwarty i umożliwia publikację określonej liczby zdjęć użytkownika, ich oceny oraz komentowania. Każdy członek społeczności ma również możliwość stworzenia własnego opisu, w skład którego wchodzą m.in. cechy charakteru

10 Dziękuję za uwagę Pracę wykonał Bartosz Pawłowski i Wiktor Kamiński


Pobierz ppt "Portale społecznościowe. Serwis społecznościowy  to serwis internetowy, który istnieje w oparciu o zgromadzoną wokół niego społeczność. Tworzy tak zwane."

Podobne prezentacje


Reklamy Google