Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

SPORZĄDZANIE PROJEKTÓW UMÓW. Inter – Group sp.k. sp. z.o.o. jest właścicielem nieruchomości, składającej się z działki gruntu zabudowanej budynkiem biurowym,

Podobne prezentacje


Prezentacja na temat: "SPORZĄDZANIE PROJEKTÓW UMÓW. Inter – Group sp.k. sp. z.o.o. jest właścicielem nieruchomości, składającej się z działki gruntu zabudowanej budynkiem biurowym,"— Zapis prezentacji:

1 SPORZĄDZANIE PROJEKTÓW UMÓW

2 Inter – Group sp.k. sp. z.o.o. jest właścicielem nieruchomości, składającej się z działki gruntu zabudowanej budynkiem biurowym, posiadającym w piwnicach magazyn oraz parking. Finestra – Ambroziak, Cetniewski i wspólnicy sp. j. chce wynająć powierzchnię biurową i magazynową w celu prowadzenia działalności w zakresie pośrednictwa w sprzedaży okien, drzwi, itp. W tym celu spółka chce wynająć pomieszczenia biurowe wraz z wyposażeniem, magazyn, pomieszczenie z przeznaczeniem na sklep. Spółka Finestra chce dokonać adaptacji pomieszczeń przeznaczonych na sklep tak, aby mogła zostać w nich ustawiona ekspozycja zmienna okien i drzwi, a także innych materiałów budowalnych. Z uwagi za umowy zawarte z producentami sprzedawanych wyrobów, ich logo, firmy oraz szyldy reklamowe muszą być eksponowane zarówno w sklepie jak i w jego witrynach. Najemca obawia się wypowiedzenia umowy najmu przez wynajmującego w takim momencie, że nie zdążą się zamortyzować nakłady poniesione na adaptację do swoich potrzeb powierzchni sklepowej. W pomieszczeniach biurowych najemca chce mieć dostęp do wody i gazu (pomieszczenie socjalne). Ponadto najemca obawia się, że w sytuacji gdyby spółka Inter – Group sprzedała budynek, nie będzie mógł odzyskać nakładów poniesionych na sklep. Ponadto najemca chciałby zagwarantować sobie możliwość parkowania dwóch samochodów transportowych. Natomiast wynajmujący chciałby zabezpieczyć swoje interesy w zakresie terminowej zapłaty czynszu. Proszę sporządzić umowę, biorąc pod uwagę interesy najemcy.

3 Dream – Wood sp. j. prowadzi działalność w zakresie budowy domów drewnianych. Państwo Katarzyna i Krzysztof Jankowscy nabyli właśnie działkę niezabudowaną, nieuzbrojoną położoną w pobliżu Bukowiny Tatrzańskiej, na której chcieliby wznieść dom z mieszkalnym poddaszem, o łącznej powierzchni użytkowej 100 m 2, podpiwniczony oraz garaż. Państwo Jankowscy nie mają jednak czasu, aby koordynować cały proces budowy – począwszy od sporządzenia projektu przez uprawnionego architekta, uzyskanie pozwolenia na budowę poprzez zakup materiałów, zorganizowanie budowy i wykończenia budynku. Budowa domu, zgodnie z technologią proponowaną przez Dream – Wood sp. j., przebiega w kilku etapach. Zgodnie z zaaprobowanym przez klienta projektem wykonywane są elementy drewniane, które następnie montowane są na murowanych fundamentach. Państwo Jankowscy chcieliby cały proces budowy domu powierzyć spółce, ale mają kilka związanych z tym obaw: - nie mogą zbyt często jeździć do Bukowiny Tatrzańskiej, aby osobiście załatwiać wszystkie sprawy administracyjne związane z budową, - obawiają się opóźnień w dostarczaniu kolejnych partii gotowych elementów drewnianych, - w wypadku opóźnień, chcieliby, aby elementy drewniane mogły być przechowywane u producenta, ponieważ na nieruchomości nie ma warunków do ich składowania, - chcą mieć kontrolę nad dodatkowymi pracami, których konieczność wykonania ujawni się dopiero w czasie budowy, a w szczególności nad ich kosztami. Proszę sporządzić umowę, która w jak najpełniejszym zakresie zabezpieczać będzie interesy Państwa Jankowskich.


Pobierz ppt "SPORZĄDZANIE PROJEKTÓW UMÓW. Inter – Group sp.k. sp. z.o.o. jest właścicielem nieruchomości, składającej się z działki gruntu zabudowanej budynkiem biurowym,"

Podobne prezentacje


Reklamy Google