Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

Poczta elektroniczna – e- mail Gmail zakładanie konta. Wysyłanie wiadomości.

Podobne prezentacje


Prezentacja na temat: "Poczta elektroniczna – e- mail Gmail zakładanie konta. Wysyłanie wiadomości."— Zapis prezentacji:

1 Poczta elektroniczna – e- mail Gmail zakładanie konta. Wysyłanie wiadomości

2 Zakładanie konta - instrukcja Wpisz w pole adresu przeglądarki tekst: gmail.com i zatwierdź klawiszem enter

3 Zakładanie konta – pierwsza strona. Powinieneś znaleźć się na stronie na której można się zalogować do konta, jednak my jesteśmy tutaj po raz pierwszy w celu założenia, więc na dole strony wyszukujemy napis załóż konto na który klikamy.

4 Zakładanie konta – formularz Otwiera się strona z formularzem w którym wypełniamy wszystkie dane potrzebne do założenia konta, po wypełnieniu wszystkich wymaganych pól klikamy na dole przycisk „następny krok”

5 Zakładanie konta – kontynuacja Otwiera się strona na której możemy wypełnić dodatkowe informacje i założenie profilu w Google+, jednak to nas w tym momencie nie interesuje więc klikamy przycisk „Nie, dziękuję”.

6 Zakładanie konta – mamy konto !!! Właśnie założyliśmy konto email na Gmail, możemy zacząć już z niego korzystać w tym celu klikamy „Przejdź do Gmail”.

7 Konto – pierwsze uruchomienie Przy pierwszym zalogowaniu się do konta w momencie uruchomienia otwiera się ekran powitalny na którym pojawia się krótki opis do czego można wykorzystać konto pocztowe Gmail

8 Konto – pierwsze uruchomienie cd. i jak je spersonalizować czyli zmienić jego wygląd dla siebie

9 Konto – pierwsze uruchomienie cd. klikając kilka razy na klawisz dalej oglądamy krótką prezentacje do czego jeszcze może służyć konto

10 Konto – Otwórz Gmaila !!! W każdej chwili możemy ten przegląd przerwać klikając na krzyżyk w prawym górnym rogu ekraniku na którym zmieniają się opisy. Na ostatnim ekranie klikamy otwórz Gmaila i przechodzimy do właściwego programu pocztowego.

11 Poczta – ekran główny Ekran który zobaczyliśmy teraz można podzielić na 3 obszary 1 2 3

12 Poczta – ekran główny – obszar 1 Lewa węższa część z pierwszym od góry przyciskiem (napis) i pod nim następne przyciski (napisy) ODEBRANE (liczba w nawiasie obok podaje ilość nie przeczytanych wiadomości), Oznaczone gwiazdką, Wysłane, Wersje robocze oraz Więcej – nie będę omawiał aktualnie do czego służą te funkcje poza przyciskiem Utwórz ale o tym później.

13 Poczta – ekran główny – obszar 2 Górna część (rodzaj paska) na którym znajdują się „przyciski z narzędziami”. Przyciski kolejno od lewej: po przyciśnięciu pokazują się dwie dodatkowe opcje które pozwalają na przejście do Kontaktów czyli naszej prywatnej książki adresów oraz do listy zadań czyli kalendarza z organzerem – jednak to nie jest w tej chwili istotne dla nas bo nie dotyczy bezpośrednio obsługi poczty.

14 Poczta – ekran główny – obszar 3 Główną część ekranu zajmuje okno z otrzymanymi wiadomościami, podzielone ono jest na kilka kolumn najważniejsze to kolejno od lewej „Nadawca wiadomości”, „Temat”, „Data otrzymania” klikając na napis z tematem wiadomości otwieramy ją i możemy przeczytać, aby wrócić do poprzedniego widoku możemy albo kliknąć cofnij lub przycisk Odebrane, (po założeniu konta są tam trzy wiadomości od Google) Temat NadawcaData

15 Poczta – wysyłamy wiadomość - start Aby utworzyć nową wiadomość email klikamy na wtedy otwiera się okienko zatytułowane „Nowa wiadomość”

16 Poczta – wysyłamy wiadomość – opis okna pole DO Tutaj wpisujemy adres email adresata wiadomości lub adresatów ponieważ możemy wpisać więcej niż jednego adresata wiadomości pole TEMAT Tutaj wpisujemy temat wiadomości czyli inaczej mówiąc tytuł pole Wiadomości Tutaj wpisujemy treść wiadomości

17 Poczta – wysyłamy wiadomość – opis okna cd. Poniżej pola wiadomości znajduje się pasek z narzędziami na którym znajduje się najważniejszy przycisk który po napisaniu wiadomości klikamy i wiadomość zostaje wysłana do adresata lub adresatów.

18 Poczta – wysyłamy wiadomość – pasek narzędzi Kolejno od lewej przyciski z literką dużą A - otwierające opcje formatowania wiadomości czyli zmieniania literek i kolorów tych literek oraz inne dodatkowe opcje; z ikonką spinacza – która pozwala dołączać pliki do wiadomości – np. obrazki czy dokumenty tekstowe – po kliknięciu otwiera się okienko w którym wyszukujemy na komputerze właściwy interesujący nas dokument czy obrazek, ikonka z aparacikiem – pozwala na wstawianie zdjęć za pomocą prostego sposobu przeciągania – po kliknięciu pojawia się nowe okienko gdzie wstawiamy zdjęcia i na koniec klikamy przycisk wstaw

19


Pobierz ppt "Poczta elektroniczna – e- mail Gmail zakładanie konta. Wysyłanie wiadomości."

Podobne prezentacje


Reklamy Google