WYDZIAŁ SĘDZIOWSKI PZPS KOMISJA SZKOLENIA
Kary indywidualne - nieostrożność, nierozważność, poważny rażący faul.
Sygnalizacja Szkolenie centralne sędziów PZPS
Piłka nożna.
PIŁKA NOŻNA.
Piłka ręczna zespołowa gra sportowa rozgrywana między dwiema drużynami, których celem jest wrzucenie piłki do bramki przeciwnika; zwycięża drużyna, która.
AGENDA: 1. Praca SI 2. Praca SII oraz współpraca SII z sekretarzem zawodów 3. Współpraca komisji sędziowskiej 4. Czynności sędziów przed meczem, protesty.
Str. 121 czyli … kilka pytań na każdym teście jak w banku Law 12 – Fouls and misconduct.
Str. 120 czyli … kilka pytań na każdym teście jak w banku Law 12 – Fouls and misconduct Glossary: The ball is out of play – piłka poza grą The ball is.
Zmiany w Przepisach Gry w Piłkę Nożną
Zmiany Przepisów Gry w Piłkę Nożną /2013
KOSZYKÓWKA.
Kadra U23 GESTYKULACJA SĘDZIEGO W CZASIE ZAWODÓW.
Atakowanie przeciwnika nogami. Opracował: Dominik Pasek
Referat Szkolenia Kolegium Sędziów ŁZKosz
Komisja Szkoleniowa Kolegium Sędziów PZKOSZ przedstawia:
KOZIENICE, Prezentacji kol. Pawła Burkiewicza Zmiany w przepisach gry w siatkówkę halową Prezentacji kol. Piotra Dudka Kontrola niesportowego.
USTAWIENIE W CZASIE GRY
Okólnik FIFA nr 968 Poprawki do Przepisów Gry maja 2005r. Kolegium Sędziów Warmińsko-Mazurskiego Związku Piłki Nożnej.
Turniej piłki nożnej halowej
Niedozwolone użycie rąk w kontekście artykułu 12
Niektóre zmiany przepisów – 2005.
STAŁE FRAGMENTY GRY konspekt treningu AUTOR: MAREK DRAGOSZ.
SĘDZIA – OBSERWATOR ZASADY OMAWIANIA ZAWODÓW
OPRACOWANIE: Komisja Szkoleniowa Kolegium Sędziów w Lesznie
Kontrola niesportowego zachowania się uczestników zawodów
Zmiany w Przepisach Gry wydanie 2013/2014 (elektroniczne) Jarek Łuniewski Delegatura Legnica mail:
Popular sport in Poland
Jak siatkówka zmieniła się na przestrzeni lat.
Mistrzostwa Szkoły w Badmintona Dziewcząt
Zmiany w przepisach gry 2014 Zmiany w przepisach gry 2014 Poznań
Zmiany w interpretacjach 2014 Poznań Art. 5 Zawodnicy: kontuzja Zawodnicy wyznaczeni przez trenera do rozpoczęcia meczu oraz zawodnicy, którym.
Zmiany w Oficjalnych Przepisach Gry w Koszykówkę 2014 Spała, 13 września 2014.
Zmiany w Oficjalnych Przepisach Gry w Koszykówkę 2014
Pion Szkolenia WZPN Poznań prezentuje:
1 Nielegalne dotykanie rękami Konferencja przedsezonowa sędziów LZKosz Biała Podlaska Pion Szkolenia Kolegium Sędziów LZKosz przedstawia:
1 AKCJA RZUTOWA Konferencja przedsezonowa sędziów LZKosz Biała Podlaska Pion Szkolenia Kolegium Sędziów LZKosz przedstawia:
Test znajomości przepisów gry w hokeja na lodzie TORUŃ 2008 / POPRAWKOWY Uwaga. Dla pytań testowych proszę zakreślić kółkiem, poprawne warianty A lub.
Konferencja dla sędziów i komisarzy rozgrywek PZKosz 6-7 września 2014 r., COS Spała ZMIANY W PRZEPISACH GRY.
DYSCYPLINA SPORTOWA KOSZYKÓWKA.
MATEMATYKA I SPORT Gabrysia Tylec Va.
Unihoc GRA DLA WSZYSTKICH. MAŁY SPORT – WIELKA RADOŚĆ Unihoc to jedna z najmłodszych dyscyplin sportowych. Powstała w Szwecji na początku lat osiemdziesiątych.
 Piłkę ręczna zalicza się do grupy gier zespołowych, w związku z tym działanie poszczególnych zawodników podporządkowane jest całemu zespołowi, który.
„Szybka powtórka zasad gry w piłkę nożną”
POCZĄTEK MECZU Tak się zaczyna mecz : zawodnicy obu drużyn stoją barkami do siebie ; jeden patrzy w jedną stronę, drugi patrzy w drugą stronę.
Coaching w zawodach młodzieżowych PZPS Najnowsze regulacje obowiązujące w Piłce Siatkowej Plażowej Przygotował: Paweł Kryda.
ZAWODNIK PRZY SIATCE CZĘŚĆ 1. PONAD SIATKĄ Opracowanie Wojciech Maroszek z wykorzystaniem FIVB Multimedia Teaching Material 2015.
OBOWIĄZKI SĘDZIEGO II - WYBÓR Opracowanie Wojciech Maroszek z wykorzystaniem FIVB Multimedia Teaching Material 2015.
PRZEPISY GRY W PIŁKĘ NOŻNĄ ARTYKUŁ XII CZĘŚĆ DRUGA Szkolenie kandydatów na sędziów piłki nożnej – KURS 2010 Opracował: Tomasz Radkiewicz.
Sytuacje w grze- gra na siatce; akcje w ataku i bloku
„ ZAGRANIE PIŁKI RĘKĄ ” Szkolenie Sędziów Wydział Sędziowski Piotrków Trybunalski Opracował: Tomasz Radkiewicz, Zbigniew Dobrynin – Kolegium Sędziów Łódź.
Koszykówka hobby Piotr Ligier. NBA CHICAGO BULLS.
FUTSAL AMENDMENTS Kielnarowa 2015 UEFA B FUTSAL COACH COURSE.
„ RESPEKT - SZACUNEK WOBEC PRZECIWNIKA Szkolenie Sędziów Wydział Sędziowski Łódź Opracował: Tomasz Radkiewicz - Łódź
- dyscyplina sportu drużynowego, w której dwie pięcioosobowe drużyny grają przeciwko sobie próbując zdobyć punkty umieszczając piłkę w koszu.
OPRACOWANIE: Komisja Szkoleniowa Kolegium Sędziów w Lesznie.
SPORT!! Sport – forma aktywności człowieka, mająca na celu doskonalenie sprawności fizycznych w ramach współzawodnictwa, indywidualnie lub zbiorowo, według.
PRZEPISY GRY 2017/ przegląd kluczowych zmian
Sebastian Kwaśny Legnica, 18 sierpnia 2017
PORUSZANIE SIĘ I USTAWIANIE SĘDZIEGO W RÓŻNYCH SYTUACJACH BOISKOWYCH
Art. 4 – Ubiór zawodników Jakakolwiek taśma lub inny materiał na getrach (zakrywający getry) musi być w takim samym kolorze jak getry Poniżej ZAKAZANE.
Mechanika sędziowania trzech sędziów Konferencja Sędziów i Komisarzy Lig Zawodowych Spała, r. Czyli, czego nie dowiesz się z „Podręcznika...”
KOSZYKÓWKA Podstawowe zasady gry Opracowała: Maria Kanczewska.
Piłka nożna Czyli prezentacja na temat najbardziej emocjonującej dyscypliny sportu na świecie.
Zapis prezentacji:

Prezentacja multimedialna dla uczniów Podstawowe przepisy gry w koszykówkę I love this game

Wymiary boiska Tablica Zawodnicy Sędziowie Czas gry Cel gry, punktacja Podstawowe przepisy obowiązujące w grze Sygnalizacja sędziowska

Menu główne

Obręcz znajduje się na wysokości 3, 05 m od podłoża Menu główne

Drużyna składa się z 12 zawodników (z czego 5 znajduje się na boisku). Zawodnicy rezerwowi mogą wejść do gry na wymianę za zgodą sędziego zawodów (w czasie przerwy w grze). Drużyna może wykonać dowolną liczbę zmian swego składu. Zawodnicy muszą mieć jednolite stroje oraz numery na koszul-kach od 4 do 15. Menu główne

Komisję sędziowską w koszykówce stanowią: - sędzia główny, - sędzia pomocniczy, - sekretarz, - sędzia mierzący czas gry, - sędzia mierzący czas 24 sekund. Menu główne

Czas gry wynosi 4 x 10 min. Pomiędzy pierwszą i drugą oraz trzecią i czwartą kwartą przerwa trwa 2 minuty, natomiast pomiędzy drugą a trzecią kwartą - 15 minut. Do czasu gry nie wlicza się przerw w grze, czyli okresów, kiedy piłka jest „martwa". Okresy te są odliczane przez mierzącego czas. Piłka jest „martwa” wówczas, gdy gra została przerwana na sygnał sędziego lub po zdobyciu kosza. Menu główne

Celem gry jest wrzucenie piłki do kosza przeciwnika Celem gry jest wrzucenie piłki do kosza przeciwnika. Kosz uzyskany rzutem z gry ma wartość 2 punktów, kosz z rzutu wolnego - 1 punkt, a sprzed linii 6,25 m - 3 punkty. Wygrywa ta drużyna, która w przepisowym czasie gry zdobędzie większą liczbę punktów. Jeśli po upływie czasu gry wynik jest remisowy, sędzia zarządza 5-min. dogrywkę. Jeśli w czasie pierwszej dogrywki nie nastąpiło rozstrzygnię-cie, zarządza drugą. Menu główne

W grze obowiązują następujące podstawowe przepisy: - Piłka może być podawana, rzucana lub kozłowana rękami. - Uderzenie piłki pięścią lub nogą jest przekroczeniem przepisów. - Poruszanie się z piłką jest możliwe tylko wówczas, gdy zawodnik odbija ją o podłogę (kozłuje). - Kozłować wolno tylko jedną ręką. Po schwytaniu piłki nie można ponownie kozłować.

W grze obowiązują następujące ograniczenia w czasie: - w ciągu 5 s od gwizdka sędziego należy wprowadzić piłkę do gry (wyrzut z autu), - jeżeli zawodnik trzymający piłkę przez 5 s nie podaje, nie rzuca i nie kozłuje piłki, uważa się ją za przetrzymaną, - w ciągu 5 s należy wykonać rzut wolny podyktowany przez sędziego, - każda drużyna ma 24 sekundy na przeprowadzenie akcji oraz 8 sekund na wyjście z własnej połowy, - nie wolno zawodnikowi pozostawać ponad 3 s w „polu 3 sekund" przeciwnika, kiedy piłka znajduje się w posiadaniu drużyny zawodnika.

Karą za przekroczenie wcześniej wymienionych przepisów o czasie jest utrata piłki i przyznanie jej drużynie przeciwnej.

W kontaktach z przeciwnikiem nie wolno: popychać, trzymać, uderzać, utrudniać mu poruszanie się, spychać. W przypadkach nieprawidłowego zetknięcia się z przeciwnikiem następują tzw. przewinienia osobiste. Są one karane rzutami wolnymi (osobistymi). W każdej kwarcie, po czwartym faulu zespołu, kolejny faul karany będzie dwoma rzutami wolnymi.

Inne przekroczenia, jak np Inne przekroczenia, jak np. niesportowe zachowanie się zawodników, określa się jako przewinienie techniczne. Karą za tego rodzaju przewinienie jest rzut wolny wykonany przez zawodnika drużyny przeciwnej. Zawodnik, który popełnił 5 przewinień osobistych albo technicznych, musi opuścić boisko. Menu główne