Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

DYSCYPLINA SPORTOWA KOSZYKÓWKA.

Prezentacja na temat: "DYSCYPLINA SPORTOWA KOSZYKÓWKA."— Zapis prezentacji:

1 DYSCYPLINA SPORTOWA KOSZYKÓWKA

2 Cel gry Wrzucanie do kosza rywali piłki i tym samym uzyskanie większej ilości punktów niż drużyna przeciwna.

3 Gracze Grają dwie drużyny. W skład każdej wchodzi pięciu zawodników grających na boisku i kilku rezerwowych, siedzących na ławce rezerwowej.

4 5

5 Przebieg gry W trakcie gry zawodnicy z tej samej drużyny kozłują i podają sobie piłkę w taki sposób, aby trafić do kosza przeciwnika. Drużyna, która nie ma w danym momencie piłki, powinna bronić swojego kosza i jednocześnie starać się odebrać ją przeciwnikowi. Każde trafienie do kosza to 2 punkty na konto drużyny. 3 punkty otrzymuje się za celny rzut zza linii rzutów za trzy punkty, 1 punkt , kiedy trafi się do kosza , rzucając z linii rzutów wolnych zwanych osobistymi.

6 PODSTAWOWE ZASADY Piłka porusza się poprzez kozłowanie , podania i rzuty. Nie można biec z piłką w rękach, nie kozłując nią, z wyjątkiem sytuacji, gdy się dochodzi do kosza. Wówczas można ją złapać i zrobić dwa kroki. Rozgrywa się 4 kwarty trwające 10 lub 12 minut, z przerwą na odpoczynek pomiędzy 2 a 3 kwartą. Jeśli starając się pochwycić piłkę, uderzysz przeciwnika bądź w nieprzepisowy sposób go zatrzymasz, popełniasz faul osobisty.