Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

Prezentacja na temat: " Piłkę ręczna zalicza się do grupy gier zespołowych, w związku z tym działanie poszczególnych zawodników podporządkowane jest całemu zespołowi, który."— Zapis prezentacji:

1  Piłkę ręczna zalicza się do grupy gier zespołowych, w związku z tym działanie poszczególnych zawodników podporządkowane jest całemu zespołowi, który dąży do odniesienia zwycięstwa lub do uniknięcia porażki

2  PIŁKA RĘCZNA wymiary boiska  boisko do gry jest prostokątem o wymiarach,  wymiary bramki 2 x 3 m  rzut wolny z linii 9 m. (bez gwizdka)  rzut karny z linii 6 m. (na gwizdek)  linia ograniczająca odległość wyjścia bramkarza wynosi 4 m.  czas gry 2 x 30 min. z 10 min. przerwa  dogrywka 2 x 5 min, a przerwa pomiędzy połowami wynosi 1 min.  piłka ma obwód dla kobiet 54 – 56cm dla mężczyzn 58 – 60cm

3  Kary: ~ upomnienie (żółta kartka) ~ wykluczenie na 2 minuty (dwa palce) ~ dyskwalifikacja bez opisu (czerwona kartka) ~ dyskwalifikacja z opisem (czerwona kartka)

4  PIŁKA RĘCZNA PLAŻOWA -w grze biorą udział 2 zespoły, który każdy z nich składa się z min. 3 zawodników i jednego bramkarza -mecz trwa 2 połowy (sety) po 10 minut każda w każdej z nich trzeba wyłonić zwycięzcę -boisko do gry ma wymiary 27 x 12 m, a jego nawierzchnię stanowi piasek -w trakcie meczu zawodnik zdobywa bramki, z których „zwykła” bramka jest za 1 pkt, a atrakcyjna i widowiskowa bramka to 2 pkt -jeżeli wystąpił remis w setach rozstrzygnięcie meczu następuje metoda „sam na sam z bramkarzem” poprzez wykonanie przez drużyny tzw. „shotautów”

Pobierz ppt " Piłkę ręczna zalicza się do grupy gier zespołowych, w związku z tym działanie poszczególnych zawodników podporządkowane jest całemu zespołowi, który."