Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

STAŁE FRAGMENTY GRY konspekt treningu AUTOR: MAREK DRAGOSZ.

Podobne prezentacje


Prezentacja na temat: "STAŁE FRAGMENTY GRY konspekt treningu AUTOR: MAREK DRAGOSZ."— Zapis prezentacji:

1 STAŁE FRAGMENTY GRY konspekt treningu AUTOR: MAREK DRAGOSZ

2 Liczba cwiczacych: 18 Czas: 120 minut

3 ROZGRZEWKA 1. Luźny bieg, w trakcie którego zawodnicy wykonują ćwiczenia kształtujące. Różne formy biegu, różne formy ćwiczeń. (5 min.) 2. Stretching dynamiczny (4 min.) Podczas truchtu ćwiczenia rozciągające pachwiny (noga ugięta w stawie kolanowym, uniesiona, ruch do wewnątrz i do zewnątrz); w rozkroku, w wypadzie; wymachy, odmachy; odchylenia i skręty tułowia oraz mięśni brzucha i grzbietu. 20 min. 3. Koszykówka (6 min.) – z założeniem dążenia do zasłon i wybloków. Gra toczy się na ograniczonym polu jak na rysunku. Zawodnicy grają 2 piłkami. Ruchome „kosze” tworzą bramkarze trzymający w rękach obręcze koordynacyjne i poruszający się w różnych kierunkach. 4. Stretching (5 min.)

4 OTWARCIE GRY 5 min. Rozpoczęcie gry według ustawienia jak na rysunku.
Po krótkim zagraniu w środku „do przodu” pomiędzy graczami 4 i 9 ten drugi wycofuje piłkę do 8, który zagrywa w boczny sektor do wbiegającego 11. Ten wycofuje krótko do 10, który podaniem diagonalnym przenosi grę na wbiegającego 3 (ten wbiega z opóźnieniem w stosunku do 10 i 11). Zadaniem 3 jest dokładne dośrodkowanie na 9 bądź 4, którzy kończą akcję strzałem na bramkę.

5 OTWARCIE GRY 5 min. Rozpoczęcie gry od bramki według ustawienia jak na rysunku. Bramkarz 1 zagrywa piłkę w kierunku 9 a ten wycofuje będącego w ruchu 4. Ten z kolei podaniem prostopadłym otwiera drogę do bramki dla 11, który kończy akcję strzałem na bramkę.

6 RZUT WOLNY 10 min. Rzut wolny według ustawienia jak na rysunku.
Jako pierwszy ruch wykonuje 9 obiegając z plecami wykonującego rzut wolny. 7 podaje do wybiegającego na wolną pozycję 10, który z pierwszej piłki zagrywa za murem w wolną strefę do wbiegającego 9. W tym czasie 8 stosuje wyblok dla 11, który wbiega w kierunku krótkiego słupka i tam otrzymuje podanie od 9 i kończy akcję strzałem na bramkę.

7 RZUT WOLNY 10 min. Rzut wolny według ustawienia jak na rysunku.
Jako pierwszy ruch wykonuje 11 wybiegając na wolną pozycję po tym jak wyblok dla niego zastosował 10. W tym momencie 8 zagrywa dokładnie do 11 a 9 wykonuje energiczny zwrot w wolną strefę obok muru i tam otrzymuje podanie od 11 by skończyć akcję strzałem na bramkę.

8 RZUT WOLNY 10 min. Rzut wolny według ustawienia jak na rysunku.
Jako pierwszy ruch wykonuje 10 wybiegając na wolną pozycję po tym jak wyblok dla niego zastosował 7. W tym momencie 8 zagrywa dokładnie do 10 a 6, 9 i 11 wykonują energiczny ruch w określone na rysunku strefy przed bramką. 10 zagraniem z pierwszej piłki zgrywa piłkę w kierunku jednego z trzech wbiegających partnerów, którzy kończą akcję strzałem.

9 Rzut rozny 10 min. Rzut rożny według ustawienia jak na rysunku.
Jako pierwszy ruch wykonują 11 i 5, którzy poprzez swoje działanie zwalniają strefę przed bramką. W tym czasie 9 wbiega na wolną pozycję po tym jak wyblok dla niego zastosował 8. W tym momencie 10 zagrywa dokładnie do 9, by ten skończył akcję strzałem na bramkę.

10 RZUT ROZNY 10 min. Rzut rożny według ustawienia jak na rysunku.
Jako pierwszy ruch wykonuje 11, który poprzez swoje działanie zwalnia strefę przed bramką. W tym czasie 9 wbiega na wolną pozycję po tym jak wyblok dla niego zastosował 8. W tym momencie 10 zagrywa dokładnie do 9, by ten skończył akcję strzałem na bramkę.

11 RZUT ROZNY 10 min. Rzut rożny według ustawienia jak na rysunku.
Jako pierwszy ruch wykonuje 11, który poprzez swoje działanie zwalnia strefę przed bramką. W tym czasie 9 i 5 wbiegają na wolne pozycje pozorując pierwszy atak a 10 zagrywa dokładnie do wbiegającego w strefę przy krótkim słupku 6 po tym jak wyblok dla niego zastosował 8. 6 kończy akcję strzałem na bramkę, 9 i 5 koncentrują się na ewentualnej dobitce.

12 RZUT Z AUTU 10 min. 3 warianty równocześnie w trzech grupach
Rzut z autu według ustawienia jak na rysunku. Jako pierwszy ruch wykonuje 10 ustawiony w stosunku do wrzucającego w jednej linii z wbiega w wolną strefę przy narożniku pola karnego a w opuszczone przez niego miejsce wchodzi 9, do którego wrzuca piłkę 5. 9 z pierwszej piłki zagrywa do 10, który jak najszybciej wykonuje dośrodkowanie w kierunku wbiegających po zmianie krzyżowej w pole karne 8 i 11 by jeden z nich skończył akcję strzałem na bramkę.

13 RZUT Z AUTU Rzut z autu według ustawienia jak na rysunku.
Jako pierwszy ruch wykonuje 2 poruszając się w kierunku wolnej strefę przy narożniku pola karnego. 6 wrzuca piłkę do 11, który z pierwszej piłki wycofuje do będącego w ruchu 10. Ten również z pierwszej piłki zagrywa do wbiegającego 2 a ten z kolei jak najszybciej wykonuje dośrodkowanie w kierunku wbiegającego w pole karne 8 by skończył akcję strzałem na bramkę.

14 RZUT Z AUTU Rzut z autu według ustawienia jak na rysunku.
Jako pierwszy ruch wykonuje 8 wbiegając w strefę przy narożniku pola karnego a w opuszczone przez niego miejsce wchodzi 11, do którego wrzuca piłkę z pierwszej piłki wykonuje dośrodkowanie w kierunku wbiegającego w pole karne 10 po tym jak wyblok dla niego zastosował kończy akcję strzałem na bramkę.

15 GRA TAKTYCZNA 2 x 7,5 min. Gra taktyczna na skróconym polu gry jak na rysunku. Gra na 2 kontakty. Większa ilość kontaktów jest karana rzutem wolnym z miejsca popełnienia błędu. Każda zdobyta bramka daje drużynie zdobywającej prawo do rzutu z autu w odległości 25 od linii końcowej. Po rozegraniu rzutu z autu gra jest kontynuowana niezależnie od efektu jego rozegrania.

16 RZUT KARNY 5 min. + cool down
Rzut karny według ustawienia jak na rysunku. Serię rzutów karnych wykonuje zamiennie trójka zawodników wyznaczona do egzekwowania „jedenastek” w trakcie meczu. Pozostali zawodnicy asekurują swoje pola działania według schematu przedstawionego na rysunku. Trening kończą ćwiczenia cool-down według indywidualnych potrzeb każdego zawodnika.


Pobierz ppt "STAŁE FRAGMENTY GRY konspekt treningu AUTOR: MAREK DRAGOSZ."

Podobne prezentacje


Reklamy Google