MULTIMEDIALNY SCENARIUSZ ZAJĘĆ
Edukacja: Poziom: Temat: Czas realizacji: polonistyczna klasa I rzeczowniki 1 godz. lekcyjna
CELE ŚRODKI DYDAKTYCZNE METODY I FORMY PRACY PRZEBIEG ZAJĘĆ SPIS TREŚCI
CELE Ogólne kształcenie wiedzy o rzeczownikach ; kształcenie umiejętności pisania i czytania; kształcenie umiejętności pracy z tablicą multimedialną; kształcenie aktywności. Szczegółowe Uczeń: potrafi powiedzieć, na jakie pytania odpowiada rzeczownik; potrafi powiedzieć, jakie zna rzeczowniki; potrafi przeczytać poszczególne wyrazy i wskazać wśród nich rzeczownik; pracuje z zastosowaniem tablicy multimedialnej; jest aktywny.
ZAGADNIENIA Kształcenie wiedzy o rzeczownikach.
METODY I FORMY PRACY ŚRODKI DYDAKTYCZNE Metody i formy pracyŚrodki dydaktyczne burza mózgów; pogadanka praca w grupach gry interaktywne praca z komputerem komputer przeglądarka internetowa
PRZEBIEG ZAJĘĆ 1.Powitanie z uczniami. 2.Praca ze slajdami. Kształcenie umiejętności czytania wyrazów oraz dzielenia ich na sylaby. 3.Przypomnienie wiedzy o rzeczownikach. 4.Ćwiczenia praktyczne. Uczniowie czytają wyraz ze slajdu oraz wskazują, czy jest rzeczownikiem. 5.Podsumowanie zajęć i zakończenie lekcji.
Rozpoznawanie poszczególnych liter i składanie ich w wyraz. Rzeczowniki Kto? Co?
NAZWY ZWIERZĄT i ROŚLIN IMIONA NAZWY ZJAWISKNAZWY RZECZY NAZWY RZEK, GÓR
Nazwy zwierząt i roślin makkotpies
IMIONA Ola Karol Julia
RZECZY KLUCZ KSIĄŻKA ŁYŻKABUTY KRZESŁO ROWER
ZJAWISKA burzatęcza deszcz chmurywiatr
GDZIE JEST RZECZOWNIK? szybkimokrykura
GDZIE JEST RZECZOWNIK? twardychlebwybuchowy
GDZIE JEST RZECZOWNIK? butelkaliczyćzapakowany