Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

„Magiczne drzewo” „Czerwone krzesło”

Podobne prezentacje


Prezentacja na temat: "„Magiczne drzewo” „Czerwone krzesło”"— Zapis prezentacji:

1 „Magiczne drzewo” „Czerwone krzesło”
Projekt czytelniczy realizowany w klasie VIb

2 Cele projektu: rozwijanie sprawności uważnego słuchania i czytania,
kształtowanie umiejętności rozumienia czytanego tekstu i wykorzystywania zdobytej wiedzy, rozwijanie umiejętności poszukiwania wiadomości i ich porządkowania, motywacja do pracy i uważnego czytania książek, okazja do wysiłku intelektualnego, współzawodnictwa, wyboru właściwej strategii pracy w grupie, wykazania się pomysłowością, wspomaganie rozwoju uczniów poprzez stwarzanie im sposobności do zaangażowania emocjonalnego i zabawy, trening twórczości, uczenie się poprzez działanie, doświadczanie, aktywne uczestnictwo, rozwijanie kultury czytania, promowanie czytelnictwa, kształcenie właściwych zachowań społecznych – promowanie zasad fair play.

3 Przebieg projektu: Podział klasy na 4 zespoły (losowanie).
Przedstawienie zadań związanych z projektem: Zredagowanie pytań do testu ze znajomości treści książki „Czerwone krzesło” Wykonanie magicznego przedmiotu z surowców wtórnych. Napisanie opowiadania na temat magicznych właściwości wykonanego przedmiotu. Prezentacja na temat twórczości Andrzeja Maleszki. Zredagowanie pytań do wywiadu z Andrzejem Maleszką.

4 Podsumowanie projektu: (3 godz. lekcyjne)

5 Grupa III: Zosia, Amelka, Antek, Damian i Romek przeprowadzają quiz ze znajomości treści książki. Przygotowali zadania o zróżnicowanym stopniu trudności. Wymyślili też sposób jego przeprowadzenia. Przygotowali nagrody i dyplomy, nie tylko dla zwycięzców. Były również nagrody pocieszenia.

6 Rozwiązywanie zadań w grupach.

7 Pierwsze miejsce zajęła grupa I, czyli Ola, Weronika, Jakub i Arek.

8 Grupa IV: Dominika, Marysia, Martyna i Kuba prezentują wykonany przez nich „magiczny przedmiot”. Jest to czarodziejska różdżka zrobiona z surowców wtórnych: papierowej rolki po ręcznikach, przepalonej żarówki, na której nakleili kawałki zużytych plastikowych słomek oraz folii aluminiowej.

9 Magiczny przedmiot – czarodziejska różdżka.
Jest ona zrobiona z tekturowych rolek od ręcznika papierowego i toaletowego. Rączkę owinęliśmy zużytą folią aluminiową. U góry różdżki widzimy kawałki plastikowych słomek przyklejonych do przepalonej żarówki. Wszystko zostało sklejone klejem na gorąco. Magiczne właściwości różdżki: Można rzucać nią zaklęcia. Ta różdżka wykonuje polecenia tylko swojego właściciela. Posiada funkcję GPS. Może zmienić się w kulę disco.

10 Grupa I: Ola, Weronika, Arek i Jakub prezentują pytania do wywiadu z autorem powieści Andrzejem Maleszką. Przygotowali ich aż 20. Mają nadzieję, że uda im się je zadać na spotkaniu z pisarzem.

11 Grupa II: Wiktoria, Karolina, Daniel i Filip, przygotowali prezentację multimedialną na temat twórczości Andrzeja Maleszki. Skupili się przede wszystkim na informacjach pozostałych częściach cyklu „Magiczne drzewo”.


Pobierz ppt "„Magiczne drzewo” „Czerwone krzesło”"

Podobne prezentacje


Reklamy Google