Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

REŻYSER POKAZÓW MODY Choć pokaz mody kojarzy się z projektantem i modelkami, to oprócz nich jest jeszcze ktoś- reżyser. Człowiek backstage’u, spiritus.

Podobne prezentacje


Prezentacja na temat: "REŻYSER POKAZÓW MODY Choć pokaz mody kojarzy się z projektantem i modelkami, to oprócz nich jest jeszcze ktoś- reżyser. Człowiek backstage’u, spiritus."— Zapis prezentacji:

1 REŻYSER POKAZÓW MODY Choć pokaz mody kojarzy się z projektantem i modelkami, to oprócz nich jest jeszcze ktoś- reżyser. Człowiek backstage’u, spiritus movens wydarzenia.

2

3 CO TRZEBA ZROBIĆ BY ZOSTĆ REŻYSEREM POKAZÓW MODY?  Studiuj, poszukuj, eksperymentuj  trzeba interesować się muzyką, filmem, malarstwem... I czuć modę, bo to pozwala na twórczą dyskusję  Nie ma kierunku „reżyseria pokazów mody”  Reżyseria pokazów to nie tylko choreografia, scenografia, muzyka, ale też budżet, kwestie techniczne, zarządzanie

4 NIE MA KIERUNKU „REŻYSERIA POKAZÓW MODY” Punktem wyjścia uzyskania tytułu reżysera pokazów mody jest są wszechstronność i ogromny zapał połączony z determinacją. By iść w tym kierunku można podjąć wiele studiów, m.in. reżyserię, dziennikarstwo, kulturoznawstwo czy aktorstwo.

5 TYTUŁY I STANOWISKA REŻYSERA POKAZÓW MODY

6 JAK DOSTAĆ PRACĘ W ŚWIECIE MODY JAKO REŻYSER POKAZÓW?  Musisz być zdeterminowana, bo to zajęcie freelancerskie, niedające na początku gwarancji stałych dochodów. W praktyce jest to ciężka fizyczna praca, bo przez wiele godzin jesteś na nogach, musisz być maksymalnie skupiona i podejmować wiele odpowiedzialnych decyzji. Presja czasu i adrenalina są ogromne. Gdy wszystko się kończy, musisz nauczyć się, jak sobie radzić bez tych emocji. Ten zawód jest wciągający, niezwykle wymagający i absorbujący. Ale za to rewanżuje się pięknymi przeżyciami.

7

8  Ten zawód jest wielopłaszczyznowy. o współpraca m.in. z ekipą techniczną, scenografem, realizatorami światła i dźwięku. To również casting modelek i próby choreograficzne. W dniu pokazu przyjmowanie roli „egzekutora”: robić próby, motywować ekipę i składać wszystko w całość. Przede wszystkim jednak trzebastworzyć taki klimat, żeby wizja projektanta była czytelna, spójna i atrakcyjna.  W tym zawodzie trzeba mieć talent biznesowo-organizacyjny oraz temperament i wiedzę, które pozwolą ci wypracować sobie autorytet i zaufanie ekipy. Ważna jest umiejętność komunikowania się z ludźmi. Projektanci to artyści. Pracując z nimi, trzeba interesować się muzyką, filmem, malarstwem... I czuć modę, bo to pozwala na twórczą dyskusję. Reżyser pokazów musi mieć w sobie coś z psychologa. Być wystarczająco stanowczy, aby zapanować nad ekipą techniczną, ale też wrażliwy i empatyczny, gdy ma do czynienia z modelkami, które są młode i czasem słabe psychicznie. Ta profesja wiąże się z ciągłym szukaniem inspiracji. Nie chodzi o oglądanie światowych pokazów, ale o obcowanie z modą i sztuką.

9 CECHY DOBREGO REŻYSERA POKAZÓW MODY:  talent biznesowo-organizacyjny  temperament i wiedza  umiejętność komunikowania się z ludźmi  Stanowczość  Wrażliwość i empatyczność  Determinacja i upór

10 WARUNKI PRACY:  Długotrwałe pozostawanie w stałym ruchu (praca na nogach)  Praca w budynkach a także na zewnątrz (borykanie się z warunkami tych miejsc)  Trudny klient/projektant  Ciągły stres i presja czasu  W skali światowej niskie zarobki

11 ZAROBKI W Polsce reżyser pokazów mody zarabia około 20 000 złotych miesięcznie, jednak zarobki tej profesji za granicą są znacznie wyższe i sięgają nawet 140 000 złotych

12 UCZELNIE  University of Maine (Stany Zjednoczone)- dziennie $10,142 zaocznie $25,172  Colby College (Stany Zjednoczone)  Bates College (Stany Zjednoczone)  University of Southern Maine (Stany Zjednoczone)- dziennie $8,538 zaocznie $20,898  Gordon College-Wenham (Stany Zjednoczone)- dziennie i zaocznie $29,458

13 CIEKAWOSTKI Katarzyna Sokołowska jest w Polsce jedną z niewielu osób, które zajmują się reżyserowaniem i choreografią pokazów mody zawodowo.

14 KASIA SOKOŁOWSKA  Monopolistka w branży, współpracuje z większością polskich projektantów i markami takimi, jak: Apart, Simple, Boss, Kenzo. Poszukiwała swojej drogi. Studiowała na czterech kierunkach. Interesowało ją dziennikarstwo, kulturoznawstwo, kształciła także warsztat na wydziale aktorstwa i reżyserii w Wyższej Szkole Sztuki i Projektowania w Łodzi. Na studiach zdarzyło jej się dorabiać epizodycznie jako modelka. W trakcie studiów zrealizowała też pierwszy pokaz mody. Jak sama przyznaje, jest wielką fanką swojej pracy. Jest całkowicie oddana swojej pasji. Dowodem na to jest nakład jej obowiązków. Rocznie reżyseruje kilkadziesiąt pokazów. Jej pierwszymi klientami- projektantami byli Mariusz Przybylski, duet MMC oraz Paprocki i Brzozowski, z którymi pracuje do dziś. Jurorka Top Model Polska, ambasadorka najnowszej kolekcji firmy Apart.

15

16 KONIEC Wykonały: Natalia Kierońska Anna Szymańska


Pobierz ppt "REŻYSER POKAZÓW MODY Choć pokaz mody kojarzy się z projektantem i modelkami, to oprócz nich jest jeszcze ktoś- reżyser. Człowiek backstage’u, spiritus."

Podobne prezentacje


Reklamy Google