Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

Zostań fryzjerem !.

Podobne prezentacje


Prezentacja na temat: "Zostań fryzjerem !."— Zapis prezentacji:

1 Zostań fryzjerem !

2 Kim jest fryzjer? Fryzjer to przede wszystkim specjalista od układania, strzyżenia, modelowania i farbowania włosów.

3 Czym się zajmuje? Fryzjer spełnia życzenia klienta dotyczące uczesania. Doradza zastosowanie odpowiedniej pielęgnacji włosów w zależności od ich rodzaju i stanu.

4 Aby zostać fryzjerem musisz…
* być spostrzegawczy, * mieć podzielność uwagi, * wrażliwość estetyczną, * precyzje * i poczucie odpowiedzialności za wykonywaną pracę.

5 Środowisko pracy… Fryzjer wykonuje swoją pracę w zakładach fryzjerskich, w mieszkaniach klientów, w garderobach teatru i w pomieszczeniach oddanych na użytek ekipy filmowej oraz na wolnym powietrzu.

6 Organizacja pracy… Fryzjerzy pracują zwykle w systemie dwuzmianowym, czas pracy wynosi 8 godzin, jednak fryzjer może być zobowiązany do wykonania usługi w domu, a zlecenia przyjmować telefonicznie.

7 Wymagania psychologiczne…
Fryzjer musi mieć dobrą koordynację wzrokowo-ruchową niezbędną przy operowaniu narzędziami (nożyczki, grzebień, maszynka do strzyżenia, brzytwy itp.). Powinien mieć wrażliwy zmysł dotyku, zręczne ręce i palce, odznaczać się kulturą osobistą, poczuciem estetyki, komunikatywnością, odpowiedzialnością i zmysłem artystycznym.

8 Warunki podjęcia pracy…
Nauka fryzjerstwa w szkole jest podstawą tego zawodu, jednak najważniejsza jest praktyka. Najczęściej jest to szkoła zawodowa 3-letnia, technikum fryzjerskie 4-letnie lub studium policealne 2-letnie. Dobrym fryzjerem zostaje się po kilku latach nauki w salonie pod kierunkiem mistrza. Zaczyna się od ucznia, a kończy po kilku latach i zdaniu egzaminu na tytule zawodowym mistrza fryzjerstwa.

9 Wynagrodzenie za pracę…
Początkujący fryzjer najczęściej otrzymuje najniższe wynagrodzenie, ale wraz z nabywaniem umiejętności i zadowoleniem klientów jego płace rosną. Jako dojrzały mistrz może zarabiać nawet 3-4 tys. zł miesięcznie Najbardziej opłacalne jest jednak otwarcie własnego zakładu fryzjerskiego. Średni dochód właściciela wynosi wtedy 8-10 tys. zł i więcej

10 Galeria

11 Galeria

12 Prace wykonała Patrycja Błażyca Klasa III C


Pobierz ppt "Zostań fryzjerem !."

Podobne prezentacje


Reklamy Google