Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

Sprawozdanie z wizyty w Centrum Karier. Akademia Ekonomiczna w Katowicach. Powstanie ośrodka karier i jego funkcjonowanie. -Powstało w 1997 roku, (czyli.

Podobne prezentacje


Prezentacja na temat: "Sprawozdanie z wizyty w Centrum Karier. Akademia Ekonomiczna w Katowicach. Powstanie ośrodka karier i jego funkcjonowanie. -Powstało w 1997 roku, (czyli."— Zapis prezentacji:

1 Sprawozdanie z wizyty w Centrum Karier. Akademia Ekonomiczna w Katowicach. Powstanie ośrodka karier i jego funkcjonowanie. -Powstało w 1997 roku, (czyli w tym roku CK kończy 10 lat) podążając za trendem ogólnoświatowym. Centrum wspomaga studentów w pierwszym kroku na rynku pracy. -Ma wyspecjalizowaną kadrę z dziedziny psychologii. -Jest to instytucja szkoleniowa. -Są w zarządzie ogólnopolskich sieci biur karier. -W ubiegłym roku zajęli pierwsze miejsce wśród Akademickich Biur Karier.

2 WYWIAD Jak duża liczba studentów zgłasza się do ośrodka karier, najczęściej wybierane kierunki? Studia zaoczne. -Ogólnie liczba studentów wzrasta, ale również powstaje więcej uczelni, więc liczba studentów starających się o studia AE utrzymuje się na mniej więcej stałym poziomie, z tendencją zwyżkową. -Studenci korzystają z praktyk organizowanych przez CK, duże powodzenie mają również cykle szkoleniowe. -To zależy od zapotrzebowania rynku oraz mody. Jeżeli chodzi o AE kiedyś oblegany był kierunek zarządzanie i marketing. Natomiast teraz jest to Informatyka i ekonomia. -Na studia zaoczne decydują się najczęściej osoby starsze, mające najczęściej już dom, pracę, ale chcące się dokształcać.

3 Jacy pracodawcy poszukują pracowników za pośrednictwem Centrum? - Liczba ofert ciągle rośnie. - W ubiegłym roku liczba pracodawców wyniosła 1600 a liczba ofert 1700. -Jest to możliwość reklamy dla pracodawców. -Najczęściej oferty dotyczą: bankowości, marketingu, from Office i wiele innych. Czy można w przybliżeniu określić, jaki procent zainteresowanych znajduje pracowników; pracodawców? -Nie wszyscy przychodzą do ośrodka, aby znaleźć pracę. -Są oferty zamknięte (1:1), lecz najbardziej starają się o oferty otwarte (0 do nawet 10 osób). -Jeżeli nikt się nie zgłosi samodzielnie to dobierana jest z bazy danych osoba nadająca się na dane stanowisko.

4 Praktyki zagraniczne, studia za granicą. -W AE realizowany jest projekt Sokrates Erasmus. Na 7000 studentów, 300 wyjechało za granicę w ramach tego programu. Jest on realizowany na 3-4 roku studiów dziennych. Nabierają doświadczenia, szkolą język. Są tez studenci, którzy przyjeżdżają z innych krajów, aby studiować w Polsce, ale jest ich niewielu. -W Polsce nie ma równowagi w wysokości zarobków, ważne jest wynagrodzenie. Jednak ludzie najczęściej nie wyjeżdżają na stałe najczęściej wracają do kraju z pieniędzmi i doświadczeniem zdobytym za granicą.

5 Nasza grupa przed wizytą w Centrum Karier AE w Katowicach A może będziemy tu kiedyś studiować.... Na zdjęciu: Aga P., Aga G., Angelika, Justyna, Janek, Kasia i Magda.

6 NASI USMIECHNIĘCI BADACZE W CENTRUM KARIER Na zdjęciu: dr Sł. Smyczek - prodziekan ds. edukacji, mgr E. Madej – dyrektor CK, Justyna, Agnieszka, Kasia i Janek.

7 ANKIETOWANIE RUSZYŁO PEŁNĄ PARĄ Na zdjęciach: Nasza przemiła ankieterka Mrówka oraz studenci wypełniający ankiety.

8 A oferty pracy zagranicą kuszą, oj kuszą...

9 PO WIZYCIE W CENTRUM KARIER - od czegoś trzeba zacząć… Na zdjęciu: Justyna, Agnieszka, Kasia.


Pobierz ppt "Sprawozdanie z wizyty w Centrum Karier. Akademia Ekonomiczna w Katowicach. Powstanie ośrodka karier i jego funkcjonowanie. -Powstało w 1997 roku, (czyli."

Podobne prezentacje


Reklamy Google