Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

PROGRAM EKOLOGICZNY „MOJA EKOPRZYGODA” realizowany w ZSiP w Czerniewicach w roku szkolnym 2014/2015.

Podobne prezentacje


Prezentacja na temat: "PROGRAM EKOLOGICZNY „MOJA EKOPRZYGODA” realizowany w ZSiP w Czerniewicach w roku szkolnym 2014/2015."— Zapis prezentacji:

1 PROGRAM EKOLOGICZNY „MOJA EKOPRZYGODA” realizowany w ZSiP w Czerniewicach w roku szkolnym 2014/2015

2 AKCJE I IMPREZY EKOLOGICZNE

3 Udział w akcji „Sprzątanie Świata – Polska 2014” W akcji wzięli udział wszyscy uczniowie naszej szkoły. Sprzątanie okolicy poprzedził apel, na którym przedstawiono wpływ człowieka na środowisko podczas aktywnego wypoczynku, sposoby ograniczenia tworzenia odpadów, zagrożenia ze strony „dzikich wysypisk śmieci”. Przypomniano także zasady bezpieczeństwa podczas akcji.

4 Akcja „Pomagamy bezdomnym zwierzętom” Uczniowie przynosili karmę, koce, miski a nawet zabawki. Dowiedzieli się, w jaki sposób hodować i pielęgnować zwierzęta oraz jak reagować na ich krzywdę. Zebrane dary zostały przekazane do Schroniska dla Bezdomnych Zwierząt w Tomaszowie Maz.

5 Akcja „ Pomagamy ptakom przetrwać zimę” Gimnazjaliści wykonali i zawiesili karmniki dla ptaków, młodsze dzieci gromadziły dla nich pokarm i dbały, aby karmniki nigdy nie były puste. Dokarmianie ptaków dało okazję do ich obserwacji.

6 Wykonanie plakatów na Dzień Ziemi Plakaty zostały wykonane przez uczniów gimnazjum z różnych klas.

7 Obchody Dnia Ziemi scenka 1 – przy śmietniku scenka 2 – studio telewizyjne Gimnazjaliści przedstawili wywiad dziennikarza z gośćmi zaproszonymi do studia – burmistrzem,ministrem środowiska i prezesem kluby ekologicznego. Widzowie usłyszeli wiele cennych informacji związanych z zagrożeniami i ochroną środowiska. Młodsze dzieci wcieliły się w rolę śmieci, które zamknięte w ciasnym pojemniku narzekały, że człowiek ich nie segreguje i wyrzuca gdzie popadnie.

8 Piosenka finałowa i wspólny taniec scenka 3 – sonda uliczna zatańczony przez śmieci pogodzone z człowiekiem. Sonda uliczna pokazała, jak różna jest świadomość ekologiczna ludzi.

9 Zbiórka surowców wtórnych Uczniowie uczestniczyli w Ogólnopolskim programie edukacyjnym „Moje miasto bez elektrośmieci” oraz w realizacji projektu ekologicznego „Stań po zielonej stronie mocy”. Prowadzili zbiórkę różnych odpadów m.in.. zużytych baterii, makulatury, zużytego sprzętu elektrycznego i elektronicznego. Za punkty uzyskane w zbiórce odpadów szkoła otrzyma nagrody.


Pobierz ppt "PROGRAM EKOLOGICZNY „MOJA EKOPRZYGODA” realizowany w ZSiP w Czerniewicach w roku szkolnym 2014/2015."

Podobne prezentacje


Reklamy Google