Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

Aktywny i twórczy rodzic

Podobne prezentacje


Prezentacja na temat: "Aktywny i twórczy rodzic"— Zapis prezentacji:

1 Aktywny i twórczy rodzic
Przedszkole Samorządowe nr 2 w Pcimiu

2 Współpraca z rodzicami
Przedszkole i rodzina to dwa środowiska, które w szczególny sposób oddziałują na dziecko. Dlatego współpraca z rodzicami jest niezbędnym warunkiem powodzenia pracy wychowawczo – dydaktycznej. Nasze przedszkole preferuje aktywne formy udziału rodziców w życiu przedszkola. W związku z tym od kilku lat w naszym przedszkolu organizowane są konkursy dla dzieci i rodziców o różnorodnej tematyce i technice wykonania.

3 Konkursy dla dzieci i rodziców
Głównymi celami konkursów jest: integracja środowiska rodzinnego dziecka z przedszkolem, zachęcanie do współpracy rodzica z dzieckiem, rozwijanie i kształtowanie wyobraźni, wprowadzenie dzieci w świat wartości estetycznych, rozwijanie talentów artystycznych dzieci i rodziców, czerpanie radości ze wspólnego działania, wzmacnianie wiary we własne możliwości.

4 Każdy z konkursów zawiera również inne cele wynikające z tematu pracy:
propagowanie tradycji związanych ze Świętami Bożego Narodzenia, rozwijanie wrażliwości na piękno otaczającej nas przyrody, propagowanie zdrowego odżywiania się, rozwijanie kompetencji językowych, rozwijanie wyobraźni twórczej, popularyzowanie fotografii jako dziedziny sztuki, wykorzystywanie różnorodnych technik plastycznych.

5 Przebieg konkursów Ogłoszenie konkursu w przedszkolu i na stronie internetowej wraz z regulaminem. Ocena prac konkursowych przez niezależną i fachową komisję. Ogłoszenie wyników konkursu. Wręczenie nagród rzeczowych, dyplomów i podziękowań. Wystawa prac konkursowych w Krakowskim Banku Spółdzielczym w Pcimiu i na terenie przedszkola.

6 Konkurs plastyczny „Świąteczne Anioły"

7

8

9 Wystawa prac konkursowych „Świąteczne Anioły„
Krakowski Bank Spółdzielczy w Pcimiu

10 „Ozdoba Bożonarodzeniowa”
Konkurs plastyczny „Ozdoba Bożonarodzeniowa”

11

12 Wystawa prac konkursowych „Ozdoba Bożonarodzeniowa„
Krakowski Bank Spółdzielczy w Pcimiu

13

14

15

16 Konkurs fotograficzny „Tradycje świąteczne w moim domu”
W tym konkursie rodzic z dzieckiem miał wykonać fotografię prezentującą różne tradycje związane ze Świętami Bożego Narodzenia. Również w tym przypadku rodzice wykazali się dużą pomysłowością i kreatywnością. Fotografie konkursowe przedstawiały np. ubieranie choinki, pieczenie świątecznych ciasteczek, kolędników, prezenty pod choinką, wspólna wigilia, łamanie się opłatkiem.

17 Konkurs plastyczny „Wiosenny bukiet”

18

19

20

21

22 „Wiersze i rymowanki o Misiu”
Konkurs twórczy „Wiersze i rymowanki o Misiu” Z prac konkursowych zredagowano książeczkę, która zawiera zbiór wierszy i rymowanek o misiu napisanych przez dzieci i rodziców. Książeczka została przekazana różnym lokalnym partnerom przedszkola m.in.: Przedszkolu Samorządowemu Nr 1, Szkole Podstawowej Nr 1, Publicznemu Gimnazjum Nr 1, Publicznej Bibliotece, Gminnemu Ośrodkowi Kultury i Sportu, Krakowskiemu Bankowi Spółdzielczemu, Urzędowi Gminy w Pcimiu.

23 Wybrane wiersze i rymowanki
„MIŚ” Idzie miś, idzie miś do przedszkola idzie dziś. Panie i dzieci go witają do przedszkola zapraszają. Miś do przedszkola dziś zawitał i z dziećmi się przywitał. Dzieci cieszą się ogromnie a miś mówi do nich skromnie: - Jestem zwykły miś pluszowy i nie pójdę dziś do szkoły. Bo ja jestem przedszkolakiem a nie jakimś łobuziakiem. Dziś w przedszkolu święto misia więc przychodzę do Was dzisiaj. Jakub K. lat 6 z mamą „PRZYJACIEL MIŚ” Mój misiaczku, nie smuć się Z Tobą lubię bawić się Niechaj inni grają w klasy My zjadamy ananasy Gdy mi smutno Ty przytulisz Bo Ty jesteś miś pluszowy Do zabawy wciąż gotowy Ty się nigdy nie pogniewasz I piosenkę mi zaśpiewasz Kiedy smutne me serduszko Czułe słowo szepniesz w uszko Ty znasz moje tajemnice Pokochałem Cię nad życie Ty bądź moim przyjacielem Bo nam razem jest weselej. Julia P. lat 5 z mamą

24 „MIŚ” „MIŚ” Do przedszkola przyszedł Miś, Będzie uczył dzieci dziś.
Czy to w nocy czy to w dzień Miś jest z Tobą cały dzień W smutku, radości i złości Pluszowy przyjaciel u Ciebie gości Brązowy, czarny lub biały Misiaczek zawsze jest wspaniały Miś jest dobry dla każdego Dla dużego i małego Powie to Kuba i Gabrysia, Najlepszy przyjaciel jest z misia. Jakub U. lat 5 z mamą „MIŚ” Do przedszkola przyszedł Miś, Będzie uczył dzieci dziś. Kasi chętnie kredkę poda, lubi gdy jest w koło zgoda. Rączki dzieci uczy myć, bo czyściutkie muszą być. Czyta, pisze i rymuje I literki im rysuje. Czyta bajki i wierszyki, gra z chłopcami w piłkarzyki. Dzieci dobrze Misia znają, bardzo lubią i kochają. Chcemy żeby już od dziś, został z nami Misio Krzyś. Alicja P. lat 6 z mamą

25 „MISIU” „RYMOWANKI O MISIACH” Miś pluszowy miś zawsze trzymam go dziś.
Misiu, misiu mój, kochany Zdzisiu. Misiu, misiu jak nazywasz się – Zdzisiu. Pluszowy miś poszedł na spacerek dziś. Jestem sobie miś pluszowy, który zawsze jest wesoły.   Damian Z. lat 4 z mamą „MISIU” Misiu, misiu choć tu pysiu Misiu, misiu szkoda czasu Misiu, misiu nie bój się ja przytulę mocno Cię. Oliwka i Emilka Z. lat z mamą

26 „Kolorowa książka kucharska”
Konkurs plastyczny „Kolorowa książka kucharska” Konkurs został ogłoszony w związku z realizacją naszego zadania rocznego „Zdrowy jak ryba”. Po zapoznaniu się z treścią zawartą w książeczkach daje się zauważyć, że wiele przepisów promuje zasady zdrowego odżywiania Przepisy poparte są zdjęciami i ilustracjami potraw („na widok prac, aż ślinka cieknie”).

27

28

29

30 Organizacja tego rodzaju konkursów zachęca rodziców do aktywnego uczestnictwa w życiu przedszkola oraz zacieśnia relacje między środowiskiem rodzinnym dziecka a przedszkolem. Rodzice chętnie uczestniczą w konkursach i wykazują się dużą kreatywnością co jest widoczne na zdjęciach. Taka aktywna i twórcza współpraca z rodzicami przyczynia się do zwiększenia efektywności procesu wychowawczo – dydaktycznego i rozwija talenty dzieci i rodziców.

31 Dziękuję za uwagę Przedszkole Samorządowe Nr 2 32 – 432 Pcim 564


Pobierz ppt "Aktywny i twórczy rodzic"

Podobne prezentacje


Reklamy Google