Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

KLASA V B O Ś WI Ę TACH BO Ż EGO NARODZENIA O Ś WI Ę TACH BO Ż EGO NARODZENIA.

Podobne prezentacje


Prezentacja na temat: "KLASA V B O Ś WI Ę TACH BO Ż EGO NARODZENIA O Ś WI Ę TACH BO Ż EGO NARODZENIA."— Zapis prezentacji:

1 KLASA V B O Ś WI Ę TACH BO Ż EGO NARODZENIA O Ś WI Ę TACH BO Ż EGO NARODZENIA

2 Święta Bożego Narodzenia są dla mnie spotkaniem całej rodziny przy wspólnym stole. W Święto to wybacza się winy i zapomina się o tym, że ktoś sprawił nam przykrość. Jest to wspaniały dzień w którym przed rodzinną wieczerzą,czyta się fragment Pisma Świętego, poczym zasiada się do wigilijnego stołu gdzie czeka wolne miejsce dla nieznajomego gościa. W Wigilię Bożego Narodzenia śpiewamy kolędy i dostajemy drobne upominki. Wieczorem chodzimy do kościoła na tradycyjną Pasterkę.Po tak wyczerpującym dniu, czekają nas kolejne dni świętowania Narodzenia Pana Jezusa. Święta Bożego Narodzenia są dla mnie spotkaniem całej rodziny przy wspólnym stole. W Święto to wybacza się winy i zapomina się o tym, że ktoś sprawił nam przykrość. Jest to wspaniały dzień w którym przed rodzinną wieczerzą,czyta się fragment Pisma Świętego, poczym zasiada się do wigilijnego stołu gdzie czeka wolne miejsce dla nieznajomego gościa. W Wigilię Bożego Narodzenia śpiewamy kolędy i dostajemy drobne upominki. Wieczorem chodzimy do kościoła na tradycyjną Pasterkę.Po tak wyczerpującym dniu, czekają nas kolejne dni świętowania Narodzenia Pana Jezusa. Karolina Jusis. Karolina Jusis. Święta Bożego Narodzenia są dla mnie radością, lubię prezenty, spotkanie z rodziną i to, że wspólnie zasiadamy do wieczerzy. Lubię święta bo mają magiczną moc. Święta Bożego Narodzenia są dla mnie radością, lubię prezenty, spotkanie z rodziną i to, że wspólnie zasiadamy do wieczerzy. Lubię święta bo mają magiczną moc. Aleksandra Apolinarska. Aleksandra Apolinarska.

3 Dla mnie Święta Bożego Narodzenia to spotkanie z daleką rodziną, dzielenie się opłatkiem i śpiewanie kolęd. Po wigilijnej kolacji można rozpakować prezenty. Dla mnie Święta Bożego Narodzenia to spotkanie z daleką rodziną, dzielenie się opłatkiem i śpiewanie kolęd. Po wigilijnej kolacji można rozpakować prezenty. Aurelia Wojakowska. Aurelia Wojakowska. Święta Bożego Narodzenia są dla mnie spotkaniem z rodziną i oczywiście przestrzeganie tradycji.Wtedy rodzina przyjeżdża do mnie. To najlepszy dzień w roku. Święta Bożego Narodzenia są dla mnie spotkaniem z rodziną i oczywiście przestrzeganie tradycji.Wtedy rodzina przyjeżdża do mnie. To najlepszy dzień w roku. Justyna Więckowska. Justyna Więckowska. Święta Bożego Narodzenia są dla mnie najważniejszymi świętami w roku, ponieważ w te święta spotyka się cała rodzina i wszyscy są dla siebie lojalni i wcale się nie kłócą, dają sobie nawzajem prezenty a później zasiadają razem do stołu i rozmawiają o wszystkim. Święta Bożego Narodzenia są dla mnie najważniejszymi świętami w roku, ponieważ w te święta spotyka się cała rodzina i wszyscy są dla siebie lojalni i wcale się nie kłócą, dają sobie nawzajem prezenty a później zasiadają razem do stołu i rozmawiają o wszystkim. Kinga Dutkiewicz. Kinga Dutkiewicz.

4 Święta Bożego Narodzenia były dla mnie bardzo miłe, przyjechała do mnie moja rodzina, zjedliśmy potrawy wigilijne, a później śpiewaliśmy kolędy i wszyscy sobie wzięli swoje prezenty spod choinki. Moi mali kuzyni po ich rozpakowaniu bawili się nimi. Święta Bożego Narodzenia były dla mnie bardzo miłe, przyjechała do mnie moja rodzina, zjedliśmy potrawy wigilijne, a później śpiewaliśmy kolędy i wszyscy sobie wzięli swoje prezenty spod choinki. Moi mali kuzyni po ich rozpakowaniu bawili się nimi. Ilona Relich. Ilona Relich. Dla mnie Święta Bożego Narodzenia są dniem, w którym można sobie przebaczyć wszystkie złe myśli i uczynki. Można wspólnie zaśpiewać kolędy. W dzień Wigilii zasiadamy do stołu, aby zjeść kolacje, nie zapominamy o jednym wolnym miejscu dla niewiadomego gościa. Drugi dzień świąt jest podobny tylko w domu przebywa mniej gości. Tak mijają święta. Teraz czeka się na księdza po kolędzie i święto Trzech Króli. Dla mnie Święta Bożego Narodzenia są dniem, w którym można sobie przebaczyć wszystkie złe myśli i uczynki. Można wspólnie zaśpiewać kolędy. W dzień Wigilii zasiadamy do stołu, aby zjeść kolacje, nie zapominamy o jednym wolnym miejscu dla niewiadomego gościa. Drugi dzień świąt jest podobny tylko w domu przebywa mniej gości. Tak mijają święta. Teraz czeka się na księdza po kolędzie i święto Trzech Króli. Adrian Snieżko. Adrian Snieżko.

5 Dla mnie Święta Bożego Narodzenia to spędzanie dobrych chwil z rodziną, na stole było 12 potraw, dzieliliśmy się opłatkiem życzyliśmy sobie wszystkiego dobrego, później przyszedł czas na prezenty i można było je otworzyć. Dla mnie Święta Bożego Narodzenia to spędzanie dobrych chwil z rodziną, na stole było 12 potraw, dzieliliśmy się opłatkiem życzyliśmy sobie wszystkiego dobrego, później przyszedł czas na prezenty i można było je otworzyć. Damian Kotkowiak. Są dla mnie najważniejszymi świętami. Te święta sprawiają, że cała rodzina spotyka się i śpiewa kolędy przy wigilijnym stole. Wszyscy czekają na pierwszą gwiazdkę, a później dzieci dostają prezenty. Są dla mnie najważniejszymi świętami. Te święta sprawiają, że cała rodzina spotyka się i śpiewa kolędy przy wigilijnym stole. Wszyscy czekają na pierwszą gwiazdkę, a później dzieci dostają prezenty. Monika Banasiak. Monika Banasiak. Podczas świąt śpiewaliśmy wspólnie kolędy, odbyła się uroczysta wieczerza wigilijna, były tez prezenty. Podczas świąt śpiewaliśmy wspólnie kolędy, odbyła się uroczysta wieczerza wigilijna, były tez prezenty. Paweł Bajak.

6 Święta Bożego Narodzenia były i są dla mnie i dla mojej rodziny bardzo ważne. Przed świętami zawsze przygotowujemy się duchowo – chodząc na roraty, do spowiedzi i przez przebaczenie innym win, które popełnili. Przygotowujemy też różne ciasta i potrawy,ozdabiamy dom, stół przy którym w wigilijną noc usiądziemy do wieczerzy. W tę wigilijną noc zbiera się cała rodzina, tę wspaniałą noc w roku zaczynamy modlitwą i czytaniem fragmentu z Pisma Świętego. Po modlitwie siadamy do stołu i kosztujemy każdej z 12 potraw, kiedy wieczerza się skończy dzieci zaglądają pod choinkę i jak już coś znajdą – rozpakowują prezenty z uśmiechem na twarzy. Śpiewamy kolędy i wszyscy są weseli i radośni. Tą jedyną i niepowtarzalną noc w roku zawsze o północy kończymy pasterką. Święta Bożego Narodzenia były i są dla mnie i dla mojej rodziny bardzo ważne. Przed świętami zawsze przygotowujemy się duchowo – chodząc na roraty, do spowiedzi i przez przebaczenie innym win, które popełnili. Przygotowujemy też różne ciasta i potrawy,ozdabiamy dom, stół przy którym w wigilijną noc usiądziemy do wieczerzy. W tę wigilijną noc zbiera się cała rodzina, tę wspaniałą noc w roku zaczynamy modlitwą i czytaniem fragmentu z Pisma Świętego. Po modlitwie siadamy do stołu i kosztujemy każdej z 12 potraw, kiedy wieczerza się skończy dzieci zaglądają pod choinkę i jak już coś znajdą – rozpakowują prezenty z uśmiechem na twarzy. Śpiewamy kolędy i wszyscy są weseli i radośni. Tą jedyną i niepowtarzalną noc w roku zawsze o północy kończymy pasterką. Agnieszka Spochacz.

7 Święta są zjednoczeniem wszystkich ludzi.Na Boże Narodzenie wszyscy powinni żyć w zgodzie, rodziny mogą się spotkać ze sobą, podzielić się opłatkiem i złożyć sobie życzenia. Można było podzielić się także z osobami nieznajomymi, których nie znamy – było takie miejsce i spotkanie na Placu Wyzwolenia. Była to wigilia dla wszystkich dosłownie wszystkich. Lubię święta bo pod choinką zawsze jest prezent. Święta są zjednoczeniem wszystkich ludzi.Na Boże Narodzenie wszyscy powinni żyć w zgodzie, rodziny mogą się spotkać ze sobą, podzielić się opłatkiem i złożyć sobie życzenia. Można było podzielić się także z osobami nieznajomymi, których nie znamy – było takie miejsce i spotkanie na Placu Wyzwolenia. Była to wigilia dla wszystkich dosłownie wszystkich. Lubię święta bo pod choinką zawsze jest prezent. Kinga Malczuk. Święta, które obchodzimy co roku są dla mnie niezwykle wspaniałe, spotykam się z rodziną której dawno nie widziałam. Po wigilii można rozpakować prezenty i pośpiewać wspólnie kolędy. Święta, które obchodzimy co roku są dla mnie niezwykle wspaniałe, spotykam się z rodziną której dawno nie widziałam. Po wigilii można rozpakować prezenty i pośpiewać wspólnie kolędy. Paula Jezierska.

8 Święta Bożego Narodzenia są dla mnie dniem radości i świętem spędzonym u babci z całą rodziną. Dzieliliśmy się opłatkiem. W drugi dzień świąt tak się złożyło,że były chrzciny mojego kuzyna. Święta Bożego Narodzenia są dla mnie dniem radości i świętem spędzonym u babci z całą rodziną. Dzieliliśmy się opłatkiem. W drugi dzień świąt tak się złożyło,że były chrzciny mojego kuzyna. Marta Świeczkowska. Marta Świeczkowska. Święta Bożego Narodzenia spędziłam bardzo miło i przyjemnie. Przyjechała do mnie rodzina podzieliliśmy się opłatkiem i złożyliśmy sobie życzenia. Poszłam do mojej cioci, która ma małego dzidziusia. Później poszłam do domu i tam była moja babcia to się z nią podzieliłam opłatkiem. Te święta były dla mnie najlepsze. Święta Bożego Narodzenia spędziłam bardzo miło i przyjemnie. Przyjechała do mnie rodzina podzieliliśmy się opłatkiem i złożyliśmy sobie życzenia. Poszłam do mojej cioci, która ma małego dzidziusia. Później poszłam do domu i tam była moja babcia to się z nią podzieliłam opłatkiem. Te święta były dla mnie najlepsze. Kasia Derczyk. Kasia Derczyk.

9 Święta Bożego Narodzenia były dla mnie spotkaniem z rodziną, dzieleniem się opłatkiem, składaniem sobie życzeń, wspólnym śpiewaniem kolęd przy choince, rozpakowywaniem prezentów. Święta są dla mnie radowaniem się z przyjścia na świat Jezusa. Święta Bożego Narodzenia były dla mnie spotkaniem z rodziną, dzieleniem się opłatkiem, składaniem sobie życzeń, wspólnym śpiewaniem kolęd przy choince, rozpakowywaniem prezentów. Święta są dla mnie radowaniem się z przyjścia na świat Jezusa. Damian Mazurek. Damian Mazurek. Święta są dla mnie niezwykłe. W święta dzielimy się opłatkiem i kosztujemy 12 potraw, otwieramy prezenty.W Wigilię można spędzić dużo czasu z cała rodziną i pośpiewać wspólnie kolędy. Święta są dla mnie niezwykłe. W święta dzielimy się opłatkiem i kosztujemy 12 potraw, otwieramy prezenty.W Wigilię można spędzić dużo czasu z cała rodziną i pośpiewać wspólnie kolędy. Ania Melech. Ania Melech. Podczas świąt Bożego Narodzenia razem z kolegami w przebraniu chodziliśmy jako kolędnicy po mieszkaniach i śpiewaliśmy kolędy. Podczas świąt Bożego Narodzenia razem z kolegami w przebraniu chodziliśmy jako kolędnicy po mieszkaniach i śpiewaliśmy kolędy. Robert Sołoducha. Robert Sołoducha. Święta Bożego Narodzenia są dla mnie radością, ciepłem rodzinnym i mają magiczną moc.W ten jeden dzień cieszę się najbardziej z pierwszej gwiazdki,choinki, prezentów, To mój najlepszy dzień w roku. Święta Bożego Narodzenia są dla mnie radością, ciepłem rodzinnym i mają magiczną moc.W ten jeden dzień cieszę się najbardziej z pierwszej gwiazdki,choinki, prezentów, To mój najlepszy dzień w roku. Paulina Hajto. Paulina Hajto.


Pobierz ppt "KLASA V B O Ś WI Ę TACH BO Ż EGO NARODZENIA O Ś WI Ę TACH BO Ż EGO NARODZENIA."

Podobne prezentacje


Reklamy Google