Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

Portret lidera. Zygmunt Korzeniewski Wpływ na innych Przede wszystkim na członków grupy, aby wzięli na siebie większe zadania, stosowali ostrzejsze normy.

Podobne prezentacje


Prezentacja na temat: "Portret lidera. Zygmunt Korzeniewski Wpływ na innych Przede wszystkim na członków grupy, aby wzięli na siebie większe zadania, stosowali ostrzejsze normy."— Zapis prezentacji:

1 Portret lidera

2 Zygmunt Korzeniewski Wpływ na innych Przede wszystkim na członków grupy, aby wzięli na siebie większe zadania, stosowali ostrzejsze normy jakościowe i podnosili poziom norm etycznych w kontaktach z …

3 Zygmunt Korzeniewski Rządzi, panuje, dominuje Uzyskuje związane z tym przywileje, takie jak władza, prestiż, dostęp do poufnych informacji, dobre zarobki i sposobność dalszego awansu oraz możliwość decydowania o sprawach kluczowych i finansach.

4 Zygmunt Korzeniewski Inspiruje innych Swoim zapałem i zaangażowaniem daje przykład innym. Dzięki swojej charyzmatycznej osobowości uzmysławia grupie, że podwyżka czy awans wiąże się z ciągłym rozwojem i dokształcaniem.

5 Zygmunt Korzeniewski Motywuje podwładnych Sprawia, że ludzie wkładają więcej wysiłku w swoją pracę.

6 Zygmunt Korzeniewski Wprowadza zmiany Toruje drogę pozytywnym innowacjom, tworzy wizję dla innych i prowadzi ich tak, by wprowadzić ją w życie.

7 Zygmunt Korzeniewski Pytanie - działanie 1. Co należy do prowadzić do porządku? 2. Co można poprawić? 3. Dlaczego firma nie cieszy się większym uznaniem? 4. Jakie zmiany pomogłyby wyprzedzić konkurencję?

8 Zygmunt Korzeniewski Jest menedżerem Lider przewodzi, menedżer zarządza, ale najlepiej, gdy funkcje te się łączą. Dąży do zmiany, menedżer koncentruje się na utrzymaniu równowagi.

9 Zygmunt Korzeniewski Jako menedżer… Tworzy wizję i strategię osiągnięcia zamierzeń, zaś menedżer korzysta z różnych umiejętności i technik w pracy nad realizacją wizji.

10 Zygmunt Korzeniewski Zewnętrzne „szyldy” Zachowania, które są uznane, ale niekoniecznie są wzorcami przywództwa:

11 Zygmunt Korzeniewski Tytuł Dla osób z zewnątrz lider to ten, który ma prestiżową posadę, urząd, pozycję. Jeśli mówi profesor, ludzie okazują zainteresowanie, gdy to samo powie asystent, jego słowa mogą być skrytykowane.

12 Zygmunt Korzeniewski Ubiór Strój policjanta, wojskowego czy duchownego budzi respekt. Podobnie powinno być z ubiorem lidera. Do tego dochodzi wyprostowana postawa, zadbane dłonie i włosy, uśmiech…

13 Zygmunt Korzeniewski Samochód W pewnych środowiskach liderem jest ten, kto jeździ dobrym samochodem.

14 Zygmunt Korzeniewski Kontakty towarzyskie Krąg osób, wokół których obraca się lider kontakty tylko z pewnymi osobami i ignorowanie pozostałych – taka postawa bywa odbierana jako cecha dobrego lidera. W ten sposób tworzy się jego image…


Pobierz ppt "Portret lidera. Zygmunt Korzeniewski Wpływ na innych Przede wszystkim na członków grupy, aby wzięli na siebie większe zadania, stosowali ostrzejsze normy."

Podobne prezentacje


Reklamy Google