Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

Postawy Polaków względem przyjmowania imigrantów Styczeń 2016.

Podobne prezentacje


Prezentacja na temat: "Postawy Polaków względem przyjmowania imigrantów Styczeń 2016."— Zapis prezentacji:

1 Postawy Polaków względem przyjmowania imigrantów Styczeń 2016

2 Badanie przeprowadzone dla Związku Przedsiębiorców i Pracodawców przez Dom Badawczy Maison na panelu Ariadna. Próba ogólnopolska licząca N=1268 osób. Kwoty dobrane wg reprezentacji w populacji Polaków wieku 18 lat i więcej dla płci, wieku, wykształcenia i wielkości miejscowości zamieszkania. Termin realizacji: stycznia 2016 roku. Metoda CAWI. Nota metodologiczna

3 Pomiar został przeprowadzony w dniach stycznia 2016 roku metodą CAWI na ogólnopolskiej próbie Polaków liczącej N=1268 osób dobranych z panelu Ariadna. Próba losowo-kwotowa. Kwoty dobrane wg reprezentacji w populacji Polaków w wieku 18 lat i więcej dla płci, wieku, wykształcenia i wielkości miejscowości zamieszkania. Zdaniem różnych ekspertów, m. in. Narodowej Rady Ludnościowej przy premierze RP, aby utrzymać optymalny poziom wzrostu gospodarczego, Polska powinna przyjąć do końca 2050 roku około 5 milionów imigrantów z różnych krajów. Na ile ty osobiście zgadzasz się z taką ekspertyzą?

4 Czy według Ciebie Polska powinna w ogólne przyjmować imigrantów? Pomiar został przeprowadzony w dniach stycznia 2016 roku metodą CAWI na ogólnopolskiej próbie Polaków liczącej N=1268 osób dobranych z panelu Ariadna. Próba losowo-kwotowa. Kwoty dobrane wg reprezentacji w populacji Polaków w wieku 18 lat i więcej dla płci, wieku, wykształcenia i wielkości miejscowości zamieszkania.

5 Jakiej narodowości powinni być Twoim zdaniem imigranci przyjmowani do Polski? Pomiar został przeprowadzony w dniach stycznia 2016 roku metodą CAWI na ogólnopolskiej próbie Polaków liczącej N=1268 osób dobranych z panelu Ariadna. Próba losowo-kwotowa. Kwoty dobrane wg reprezentacji w populacji Polaków w wieku 18 lat i więcej dla płci, wieku, wykształcenia i wielkości miejscowości zamieszkania.

6 Jak Ci się wydaje – jakie narodowości imigrantów, którzy przebywają obecnie na terenie Polski są obecnie najliczniejsze? Pomiar został przeprowadzony w dniach stycznia 2016 roku metodą CAWI na ogólnopolskiej próbie Polaków liczącej N=1268 osób dobranych z panelu Ariadna. Próba losowo-kwotowa. Kwoty dobrane wg reprezentacji w populacji Polaków w wieku 18 lat i więcej dla płci, wieku, wykształcenia i wielkości miejscowości zamieszkania.

7 Szacuje się, że obecnie na terenie Polski przebywa około pół miliona (500 tysięcy) Ukraińców, z czego zdecydowana większość pracuje. Jak oceniasz pomysł by wszystkim Ukraińcom, którzy przebywają aktualnie na terenie Polski przyznać prawo stałego pobytu na podobnej zasadzie jak uczyniły to Stany Zjednoczone (USA) w 1982 roku dla Polaków, którzy tam wtedy przebywali? Pomiar został przeprowadzony w dniach stycznia 2016 roku metodą CAWI na ogólnopolskiej próbie Polaków liczącej N=1268 osób dobranych z panelu Ariadna. Próba losowo-kwotowa. Kwoty dobrane wg reprezentacji w populacji Polaków w wieku 18 lat i więcej dla płci, wieku, wykształcenia i wielkości miejscowości zamieszkania.

8 Jak oceniasz pomysł by wszystkim Ukraińcom, którzy przebywają aktualnie na terenie Polski przyznać prawo stałego pobytu oraz możliwość ubiegania się o polskie obywatelstwo po 15 latach zamieszkiwania na terenie Polski? Pomiar został przeprowadzony w dniach stycznia 2016 roku metodą CAWI na ogólnopolskiej próbie Polaków liczącej N=1268 osób dobranych z panelu Ariadna. Próba losowo-kwotowa. Kwoty dobrane wg reprezentacji w populacji Polaków w wieku 18 lat i więcej dla płci, wieku, wykształcenia i wielkości miejscowości zamieszkania.

9 Jak oceniasz pomysł by wszystkim Ukraińcom, którzy przebywają aktualnie na terenie Polski przyznać prawo stałego pobytu oraz możliwość ubiegania się o polskie obywatelstwo po 15 latach zamieszkiwania na terenie Polski? Zamierzający głosować Zamierzający głosować na daną partię

10 dr Tomasz Baran tel


Pobierz ppt "Postawy Polaków względem przyjmowania imigrantów Styczeń 2016."

Podobne prezentacje


Reklamy Google