Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

Postawy Polaków względem przyjmowania imigrantów Styczeń 2016.

Podobne prezentacje


Prezentacja na temat: "Postawy Polaków względem przyjmowania imigrantów Styczeń 2016."— Zapis prezentacji:

1 Postawy Polaków względem przyjmowania imigrantów Styczeń 2016

2 Badanie przeprowadzone dla Związku Przedsiębiorców i Pracodawców przez Dom Badawczy Maison na panelu Ariadna. Próba ogólnopolska licząca N=1268 osób. Kwoty dobrane wg reprezentacji w populacji Polaków wieku 18 lat i więcej dla płci, wieku, wykształcenia i wielkości miejscowości zamieszkania. Termin realizacji: 15 - 19 stycznia 2016 roku. Metoda CAWI. Nota metodologiczna

3 Pomiar został przeprowadzony w dniach 15-19 stycznia 2016 roku metodą CAWI na ogólnopolskiej próbie Polaków liczącej N=1268 osób dobranych z panelu Ariadna. Próba losowo-kwotowa. Kwoty dobrane wg reprezentacji w populacji Polaków w wieku 18 lat i więcej dla płci, wieku, wykształcenia i wielkości miejscowości zamieszkania. Zdaniem różnych ekspertów, m. in. Narodowej Rady Ludnościowej przy premierze RP, aby utrzymać optymalny poziom wzrostu gospodarczego, Polska powinna przyjąć do końca 2050 roku około 5 milionów imigrantów z różnych krajów. Na ile ty osobiście zgadzasz się z taką ekspertyzą?

4 Czy według Ciebie Polska powinna w ogólne przyjmować imigrantów? Pomiar został przeprowadzony w dniach 15-19 stycznia 2016 roku metodą CAWI na ogólnopolskiej próbie Polaków liczącej N=1268 osób dobranych z panelu Ariadna. Próba losowo-kwotowa. Kwoty dobrane wg reprezentacji w populacji Polaków w wieku 18 lat i więcej dla płci, wieku, wykształcenia i wielkości miejscowości zamieszkania.

5 Jakiej narodowości powinni być Twoim zdaniem imigranci przyjmowani do Polski? Pomiar został przeprowadzony w dniach 15-19 stycznia 2016 roku metodą CAWI na ogólnopolskiej próbie Polaków liczącej N=1268 osób dobranych z panelu Ariadna. Próba losowo-kwotowa. Kwoty dobrane wg reprezentacji w populacji Polaków w wieku 18 lat i więcej dla płci, wieku, wykształcenia i wielkości miejscowości zamieszkania.

6 Jak Ci się wydaje – jakie narodowości imigrantów, którzy przebywają obecnie na terenie Polski są obecnie najliczniejsze? Pomiar został przeprowadzony w dniach 15-19 stycznia 2016 roku metodą CAWI na ogólnopolskiej próbie Polaków liczącej N=1268 osób dobranych z panelu Ariadna. Próba losowo-kwotowa. Kwoty dobrane wg reprezentacji w populacji Polaków w wieku 18 lat i więcej dla płci, wieku, wykształcenia i wielkości miejscowości zamieszkania.

7 Szacuje się, że obecnie na terenie Polski przebywa około pół miliona (500 tysięcy) Ukraińców, z czego zdecydowana większość pracuje. Jak oceniasz pomysł by wszystkim Ukraińcom, którzy przebywają aktualnie na terenie Polski przyznać prawo stałego pobytu na podobnej zasadzie jak uczyniły to Stany Zjednoczone (USA) w 1982 roku dla Polaków, którzy tam wtedy przebywali? Pomiar został przeprowadzony w dniach 15-19 stycznia 2016 roku metodą CAWI na ogólnopolskiej próbie Polaków liczącej N=1268 osób dobranych z panelu Ariadna. Próba losowo-kwotowa. Kwoty dobrane wg reprezentacji w populacji Polaków w wieku 18 lat i więcej dla płci, wieku, wykształcenia i wielkości miejscowości zamieszkania.

8 Jak oceniasz pomysł by wszystkim Ukraińcom, którzy przebywają aktualnie na terenie Polski przyznać prawo stałego pobytu oraz możliwość ubiegania się o polskie obywatelstwo po 15 latach zamieszkiwania na terenie Polski? Pomiar został przeprowadzony w dniach 15-19 stycznia 2016 roku metodą CAWI na ogólnopolskiej próbie Polaków liczącej N=1268 osób dobranych z panelu Ariadna. Próba losowo-kwotowa. Kwoty dobrane wg reprezentacji w populacji Polaków w wieku 18 lat i więcej dla płci, wieku, wykształcenia i wielkości miejscowości zamieszkania.

9 Jak oceniasz pomysł by wszystkim Ukraińcom, którzy przebywają aktualnie na terenie Polski przyznać prawo stałego pobytu oraz możliwość ubiegania się o polskie obywatelstwo po 15 latach zamieszkiwania na terenie Polski? Zamierzający głosować Zamierzający głosować na daną partię

10 dr Tomasz Baran tomasz.baran@panelariadna.pl tel. 729 018 018


Pobierz ppt "Postawy Polaków względem przyjmowania imigrantów Styczeń 2016."

Podobne prezentacje


Reklamy Google