Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

Rozbudowa i modernizacja Portu Lotniczego Zielona Góra/Babimost zgodnie z IPI LRPO Zakończono inwestycje pn.: o Budowa drogi patrolowej. o Sieć elektroenergetyczna.

Podobne prezentacje


Prezentacja na temat: "Rozbudowa i modernizacja Portu Lotniczego Zielona Góra/Babimost zgodnie z IPI LRPO Zakończono inwestycje pn.: o Budowa drogi patrolowej. o Sieć elektroenergetyczna."— Zapis prezentacji:

1

2 Rozbudowa i modernizacja Portu Lotniczego Zielona Góra/Babimost zgodnie z IPI LRPO Zakończono inwestycje pn.: o Budowa drogi patrolowej. o Sieć elektroenergetyczna zasilająca oświetlenie nawigacyjne. o Budowa strażnicy lotniskowej służby Ratowniczo – Gaśniczej. o Remont/naprawa oświetlenia projektorowego PPS nr 1 i DK „E”. o Remont/naprawa PPS nr 1 i DK „E”. o Budowa hali kontroli przylotów wraz z wyposażeniem. o Budowa systemu ILS (Beneficjent PAŻP). o Zakup sprzętu do działań minersko-pirotechnicznych dla Placówki Straży Granicznej w Zielonej Górze/Babimoście Koszt inwestycji finansowanych z budżetu Województwa Lubuskiego wyniósł 10.090.000 zł, w tym ze środków UE 7.380.000 zł

3 Realizujemy stałe połączenie do Warszawy STATYSTYKA ZA LATA 2012 - 2015 o 2012 - 12258 o 2013 - 12061 o 2014 - 10487 o 2015 - 10163 OCZEKIWANIA PASAŻERÓW: DOGODNE GODZINY ODLOTÓW I PRZYLOTÓW. PRZEWOŹNIK LOTNICZY OBECNY W SYSTEMIE GDS (szybki dostęp internetowy do biletów).

4 Umowa Trójstronna W KWIETNIU 2012 ROKU PODPISANO UMOWĘ TRÓJSTRONNĄ POMIĘDZY WL PPL SPÓŁKĄ „LOTNISKO” W LATACH 2012 - 2015 WYNIK FINANSOWY ZARZĄDZAJĄCEGO PORTEM LOTNICZEM OSCYLOWAŁM POMIĘDZY 4,2 MLN A 5 MLN ZŁ STRATY. W ROKU 2015 STRATA BYŁA NAJMNIEJSZA ZE WZGLĘDU NA ZWIĘKSZONY RUCH PASAŻERSKI. (BRAK OSTATECZNYCH DANYCH, NA KONIEC PAŹDZIERNIKA 2015 WYNIOSŁA 3,1 MLN ZŁ)

5 Ruch pasażerski w porcie ZG-Babimost w latach 2010-2024 [tys. pasażerów odlatujących]

6 Działania UMWL UMWL DĄŻY DO ZWIĘKSZENIA RUCHU PASAŻERSKIEGO I CARGO. o ROZMOWY Z TOUROPERATORAMI o WEZYR o RAINBOW TOUR o TUI o NECKERMAN o GREKOS o SUN&FUN o ROZMOWY Z MON o ROZMOWY Z PRZEWOŹNIKIEM CZARTEROWYM o DZIAŁANIA ZMIERZAJĄCE W KIERUNKU STWORZENIA BAZY PRZEZ PRZEWOŹNIKA LINIOWEGO LUB CZARTEROWEGO o ROZMOWY W SPRAWIE PRZEWOZÓW CARGO

7 Umowa z Przewoźnikiem W ROKU 2015 UMWL OGŁOSIŁ PRZETARG NIEOGRANICZONY NA PROMOCJĘ WL POPRZEZ REGULARNE POŁĄCZENIA REALIZOWANE Z PORTU LOTNICZEGO ZIELONA GÓRA/BABIMOST. UMOWA Z PRZEWOŹNIKIEM OPIEWA NA KWOTĘ 7.381.400 ZŁ. REALIZOWANYCH BĘDZIE 520 POŁĄCZEŃ. PRZWEWOŹNIK W FORMIE BONIFIKATY ZWRÓCI DO BUDŻETU WL KWOTĘ NETTO WYNIKAJĄCĄ ZE SPRZEDAŻY BILETÓW. SZACUJEMY, ŻE KWOTA TA MOŻE WYNIEŚĆ OKOŁO 1.500.000 ZŁ. DOTACJA Z MIASTA ZIELONA GÓRA 2 000 000 ZŁ.

8 o DALSZE ZARZĄDZANIE LOTNISKIEM PRZEZ PPL (KOSZTY) o STWORZENIE MECHANIZMU PSO POPRZEZ ODPOWIEDNIE ZARZĄDZENIA WŁAŚCIWEGO MINISTRA o WIĘKSZE ZAANGAŻOWANIE PRZEWOŹNIKA KRAJOWEGO „LOT” W POŁĄCZENIE REGIONÓW Z WARSZAWĄ o ZABEZPIECZENIE SŁUŻB RUCHU LOTNICZEGO(PAŻP) Priorytety Działań

9 DZIĘKUJĘ ZA UWAGĘ! Bogdan NOWAK Członek Zarządu Województwa Lubuskiego


Pobierz ppt "Rozbudowa i modernizacja Portu Lotniczego Zielona Góra/Babimost zgodnie z IPI LRPO Zakończono inwestycje pn.: o Budowa drogi patrolowej. o Sieć elektroenergetyczna."

Podobne prezentacje


Reklamy Google