Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

Komunikacja. Definicja komunikacji Komunikacja -to proces mający na celu spowodowanie u odbiorcy informacji zmiany świadomości zamierzonej przez nadawcę.

Podobne prezentacje


Prezentacja na temat: "Komunikacja. Definicja komunikacji Komunikacja -to proces mający na celu spowodowanie u odbiorcy informacji zmiany świadomości zamierzonej przez nadawcę."— Zapis prezentacji:

1 komunikacja

2 Definicja komunikacji Komunikacja -to proces mający na celu spowodowanie u odbiorcy informacji zmiany świadomości zamierzonej przez nadawcę. Na komunikację składają się następujące działania:procescelu -zakodowanie myśli przez nadawcę, -nadanie nośnika (fizyczne przekazanie go odbiorcy poprzez kanał - formalny lub nieformalny),nośnika -odebranie nośnika poprzez odbiorcę komunikatu -odtworzenie treści informacji (dekodowanie). -sprzężenie zwrotne Nadawca inicjuje komunikat przez zakodowanie pewnej myśli. Komunikat jest fizycznym wynikiem kodowania przez nadawcę. Komunikatem jest mowa, pismo, gestykulacja (np. ruch ramion). Kanał jest środkiem poprzez, który komunikat wędruje. Odbiorca jest adresatem komunikatu. Zanim jednak będzie mógł odebrać komunikat, symbole należy przełożyć na postać dla niego zrozumiałą. Tym etapem jest proces dekodowania.

3 Pierwsza komunikacja Gdy na ziemi pojawili się pierwsi ludzie i nie potrafili mówić sposób ich porozumiewania się był inny niż współczesny. Pierwszym sposobem komunikacji międzyludzkiej były gesty i pismo obrazkowe. Ludzie na początku malowali rysunki, co wpłynęło na późniejszy rozwój pisma. Rozwinęły się takie rodzaje jak:  klinowe  egipskie  fenickie  greckie  łacińskie

4 Do czasów elektryczności.. Gdy człowiek umiał już pisać zaczął wyrażać swoje uczucia na papierze oraz komunikował się przez mowę. Powstawały pierwsze książki, gazety. Komunikowano się dzięki poczcie : wysyłano listy, paczki…

5 Telefon Już w XVII w. ludzie zaczęli zdawać sobie sprawę z możliwości przesyłania głosu za pośrednictwem metalowego przewodu. Można tego dowieść w prosty sposób, za pomocą dwóch metalowych naczyń połączonych drutem. W roku 1876 dwóch wynalazców, Elisha Gray i Alexander Bell, samodzielnie zaprojektowało swoje telefony. Obaj mężczyźni szybko udali się do urzędu patentowego; dzieliła ich różnica kilku godzin; Bell jako pierwszy opatentował swój telefon. Elisha Gray i Alexander Graham Bell stoczyli słynną bitwę prawną o wynalezienie telefonu; zwycięsko wyszedł z niej Bell.


Pobierz ppt "Komunikacja. Definicja komunikacji Komunikacja -to proces mający na celu spowodowanie u odbiorcy informacji zmiany świadomości zamierzonej przez nadawcę."

Podobne prezentacje


Reklamy Google