Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

 Odchudzanie wpływa na zdrowie negatywnie i jest bardzo niebezpieczne, jeżeli stosuje się diety rygorystyczne i szybko traci się wadze.

Podobne prezentacje


Prezentacja na temat: " Odchudzanie wpływa na zdrowie negatywnie i jest bardzo niebezpieczne, jeżeli stosuje się diety rygorystyczne i szybko traci się wadze."— Zapis prezentacji:

1

2  Odchudzanie wpływa na zdrowie negatywnie i jest bardzo niebezpieczne, jeżeli stosuje się diety rygorystyczne i szybko traci się wadze.

3 Spowolnienie metabolizmu; Osłabienie organizmu; Niedobór witamin i składników mineralnych; Zaburzenie rytmu serca; Zakwaszenie organizmu; Obciążenie pracy nerek i wątroby; Zaburzenia odżywiania (anoreksja lub bulimia).

4  Przez nieracjonalne odżywianie dopuszczamy się do wielu niedoborów organizmu. Czyli przez to łatwo możemy sobie pogorszyć stan zdrowia i popaść w różne choroby. Poprzez złe nawyki odżywiania czujemy się słabi i psujemy sobie nastrój.

5

6 PRAWIDŁOWE ODŻYWIANIE = dostarczanie niezbędnych składników pokarmowych + regularność posiłków

7 Piramida zdrowego żywienia jest zestawieniem zaleceń żywieniowych. Nie istnieje produkt spożywczy, który zawierałby wszystkie niezbędne składniki odżywcze w odpowiednich, potrzebnych dla organizmu ilościach. Tylko wykorzystanie wielu różnych produktów pozwala na zbilansowanie diety.

8  Zapewniając kompletny zestaw potrzebnych składników z 5 grup żywieniowych (produkty zbożowe, mleczne, warzywa i owoce, ryby, drób, mięso) możemy mieć pewność, że będzie się prawidłowo rozwijać i rosnąć.

9 Dziecko 6 letnie, aktywność fizyczna: mała – 1600 kcal/dobę, umiarkowana – 1800 kcal/dobę, duża – 2100 kcal/dobę. Chłopiec gimnazjalista, aktywność fizyczna: mała – 2600 kcal/dobę, umiarkowana – 3000 kcal/dobę, duża – 3500 kcal/dobę. Dziewczyna gimnazjalistka, aktywność fizyczna: mała – 2100 kcal/dobę, umiarkowana – 2450 kcal/dobę, duża – 2800 kcal/dobę.

10 Bardzo ważne jest, aby posiłki, które spożywa się były: pełnowartościowe, pożywne, urozmaicone o odpowiedniej wartości odżywczej prawidłowo rozłożone w ciągu dnia ( 4 - 5 posiłków dziennie, przerwa między posiłkami 3 - 4 godz.). Pomiędzy posiłkami nie należy podjadać.

11 wysiłków podejmowanych w szkole, a więc na: koncentrację, zapamiętywanie, siłę fizyczną, dobre samopoczucie, intelektualny rozwój. Niejedzenie śniadań przez dzieci i młodzież, niekorzystnie wpływa na ich rozwój i stan zdrowia!!!

12 Big Mac z serem - 810 kcal Frytki duże - 610 kcal Coca-cola - 205 kcal ------------- -1625kcal różnica Zupa jarzynowa 250g - 120kcal Pierś z kurczaka - 400kcal Ziemniaki - 154 kcal Marchewka z groszkiem - 96 kcal ----------- -770 kcal -855 kcal

13

14  siła i wytrzymałość mięśni,  odpowiednia ilość ruchu i wysiłku fizycznego,  przyjmowanie prawidłowej pozycji przy pracy w ławce szkolnej, przy odrabianiu pracy domowej, podczas wykonywania różnych czynności życia codziennego,  stan odżywienia

15 "Ruch jest w stanie zastąpić prawie każdy lek, ale wszystkie leki razem wzięte nie zastąpią ruchu." Wojciech Oczko - wielki polski Medyk z XVI w.

16  Nadwaga, otyłość  Anoreksja  Bulimia  Ortoreksja  Bigoreksja

17  Wskaźnik BMI – (Body Mass Index) oddaje relację pomiędzy masą ciała a wzrostem. Wskaźnik BMI jest łatwy do obliczenia i wykazuje wysoka korelację z masą tkanki tłuszczowej.

18 Zasady zdrowego odchudzania warto mieć w małym paluszku przed rozpoczęciem jakiejkolwiek diety odchudzającej. Odchudzanie wydaje się tematem dobrze znanym, zwłaszcza kobietom, ale mimo to wiele osób popełnia podstawowe błędy. Jeśli chcesz schudnąć - pamiętaj, że twoje ciało zasługuje na dobre traktowanie. Powszechnie stosowane diety redukcyjne, tak zwane diety cud, to droga donikąd. Spadek wagi po ich wdrożeniu rzeczywiście będzie spektakularny, ale na krótko. Kiedy kuracja odchudzająca dobiegnie końca, efekt jojo jest niemal gwarantowany. Najlepszym rozwiązaniem dla osób odchudzających się jest racjonalna dieta. Właściwe odżywianie nie jest ani skomplikowane, ani wymagające. Należy wyeliminować złe nawyki żywieniowe i nauczyć się kilku zasad żywienia. Jak to zrobić? Zapytaj o to eksperta… ;)diety odchudzającejefekt jojo

19 Na dietę przechodzimy w jak najlepszej wierze - chcemy być szczuplejsi, piękniejsi i przy okazji zdrowsi! Naszą główną motywacją jest troska o figurę, więc skoro już decydujemy się zrezygnować z przyjemności, jaką jest jedzenie, oczekujemy błyskawicznych efektów. W pogoni za wspaniałym wyglądem, zapominamy o potencjalnych konsekwencjach nierozsądnego odchudzania. A mogą być one naprawdę bardzo poważne.

20

21 Wykonały: Julia Wylezińska & Joanna Wiechcińska


Pobierz ppt " Odchudzanie wpływa na zdrowie negatywnie i jest bardzo niebezpieczne, jeżeli stosuje się diety rygorystyczne i szybko traci się wadze."

Podobne prezentacje


Reklamy Google