Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

Program Vulcanus in Japan 2016/2017 spotkanie informacyjne

Podobne prezentacje


Prezentacja na temat: "Program Vulcanus in Japan 2016/2017 spotkanie informacyjne"— Zapis prezentacji:

1 Program Vulcanus in Japan 2016/2017 spotkanie informacyjne
Wrocław, 17 grudnia 2015

2 O programie „Vulcanus in Japan” to program praktyk dla studentów kierunków ścisłych i technicznych. Program daje możliwość zapoznania się z zaawansowanymi japońskimi technologiami oraz poznania tamtejszej kultury i podstaw języka japońskiego. Program oferuje: tygodniowe seminarium na temat Japonii, 4-miesięczny kurs języka japońskiego oraz 8-miesięczną praktykę w wiodącej firmie japońskiej.

3 Kraje uczestniczące Program funkcjonuje od 1997 roku.
Mogą do niego aplikować studenci z krajów: Unii Europejskiej oraz krajów zaproszonych (Czarnogóra, Turcja, Była Jugosłowiańska Republika Macedonii, Islandia i Mołdawia). Politechnika Wrocławska została zaproszona do programu w 2005 roku.

4 Co oferuje program Stypendysta otrzymuje stypendium w wysokości JPY (czyli około PLN)* na pokrycie kosztów przelotu oraz na własne wydatki. Koszty pokrywane przez Centrum Współpracy Europejsko-Japońskiej - koordynatora programu: zakwaterowanie, kurs językowy, seminarium nt. Japonii. *Wg średniego kursu NBP z dnia r.

5 Wymagania programu Obywatelstwo kraju UE, bądź kraju zaproszonego.
Status studenta przynajmniej 4-go roku studiów na kierunkach inżynieryjnych lub nauk przyrodniczych. Bardzo dobre wyniki w nauce. Bardzo dobra znajomość języka angielskiego.

6 Dokumenty aplikacyjne
Formularz aplikacyjny; CV; List motywacyjny; List rekomendacyjny; „Transcript of records” w j. angielskim, potwierdzony przez Dziekanat; System oceniania na PWr;

7 Dokumenty aplikacyjne c.d.
Zaświadczenie o wpisie na semestr zimowy oraz oświadczenie o dostarczeniu zaświadczenia o wpisie na semestr letni po jego rozpoczęciu; Zaświadczenie lekarskie w j. angielskim; Kopia wszystkich wymienionych wyżej dokumentów; Aplikacja on-line na stronie programu.

8 Wymagania dot. dokumentów
Muszą być wypełnione w j. angielskim. Nie mogą być zszyte zszywkami ani spięte spinaczami. Muszą być ponumerowane ołówkiem w prawym górnym rogu. Należy umieścić je w koszulce (osobno oryginały, osobno kopie), włożyć do podpisanej imieniem i nazwiskiem papierowej teczki z gumką.

9 Terminy Dokumenty aplikacyjne należy składać w Dziale Współpracy Międzynarodowej (DWM) do dnia 14 stycznia 2016 roku. Po tym terminie istnieje możliwość indywidualnego wysłania aplikacji* (nie później jednak niż do dnia 20 stycznia 2016 roku). O przyjęciu aplikacji decyduje data stempla pocztowego. * Koordynator programu preferuje zbiorcze wysyłanie aplikacji przez uczelnie.

10 Dodatkowe informacje strona programu: strona DWM: grupa Google:

11 Dział Współpracy Międzynarodowej
Budynek A1, pokój 144 Godziny przyjmowania studentów: Pon., Wt., Czw., Pt.: Śr.: nieczynne Kontakt: Agata Gwiazda tel

12 DZIĘKUJĘ ZA UWAGĘ


Pobierz ppt "Program Vulcanus in Japan 2016/2017 spotkanie informacyjne"

Podobne prezentacje


Reklamy Google