Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

BOOKCROSSING – UWALNIAMY KSIĄŻKI Książka żyje tylko wtedy, gdy jest czytana!

Podobne prezentacje


Prezentacja na temat: "BOOKCROSSING – UWALNIAMY KSIĄŻKI Książka żyje tylko wtedy, gdy jest czytana!"— Zapis prezentacji:

1 BOOKCROSSING – UWALNIAMY KSIĄŻKI Książka żyje tylko wtedy, gdy jest czytana!

2 CO TO JEST BOOKCROSSING? Jest to słowo powstałe z połączenia dwóch angielskich słów: - „book" to książka - „crossing” oznacza „spotkanie” lub „kawałek drogi”.

3 CO TO JEST BOOKCROSSING? To inaczej - uwalnianie książek, krążenie książek lub książkokrążenie.

4 Bookcrossing to idea nieodpłatnego przekazywania książek, najczęściej poprzez zostawianie ich w specjalnie oznaczonych miejscach, by ktoś mógł je zabrać, przeczytać i znów zostawić w tym samym lub innym wyznaczonym do tego miejscu.

5 W naszej szkole książki zostawiamy na specjalnie przygotowanych regałach:  Na parterze - przy sali nr 17, obok gabinetu pedagogów.  Na 2 piętrze – przy sali 45.

6 GDZIE I KIEDY POWSTAŁ BOOKCROSSING? Idea narodziła się w 2001 roku w Stanach Zjednoczonych. Bardzo szybko swoim zasięgiem objęła cały świat. W tej chwili na świecie krąży prawie milion uwolnionych książek. Do całego ruchu należy ponad 300 tysięcy czytelników na całym świecie.

7 Ludzie uprawiający bookcrossing, tłumaczą swoją ideę tym, że książki nie lubią być więzione w domu na półkach, wolą krążyć z rąk do rąk i być czytane...

8 W Polsce działa strona bookcrossingu, na której można zarejestrować swoją półkę i oficjalnie dołączyć do grona „uwalniaczy”. www.bookcrossing.pl

9 STRONA POLSKIEGO BOOCKROSSINGU www.bookcrossing.pl

10 Święto wolnych książek:

11 Uwaga, uwaga!!! Jeśli chcesz dołączyć do grona książkookrążaczy, przynieś do szkoły niepotrzebne, zapomniane książki. Daj im drugie życie! Pamiętaj o zasadzie trzech kroków: 1. Weź książkę do domu 2. Przeczytaj 3. Przynieś i zostaw innym

12 Nikt nie lubi być więziony! Uwolnij książki!


Pobierz ppt "BOOKCROSSING – UWALNIAMY KSIĄŻKI Książka żyje tylko wtedy, gdy jest czytana!"

Podobne prezentacje


Reklamy Google