Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

Ojczyzną dancehallu jest słoneczna i piękna wyspa na Morzu Karaibskim - Jamajka. Średnia roczna temperatura wynosi tam 25-28° C, nic więc dziwnego, że.

Podobne prezentacje


Prezentacja na temat: "Ojczyzną dancehallu jest słoneczna i piękna wyspa na Morzu Karaibskim - Jamajka. Średnia roczna temperatura wynosi tam 25-28° C, nic więc dziwnego, że."— Zapis prezentacji:

1

2 Ojczyzną dancehallu jest słoneczna i piękna wyspa na Morzu Karaibskim - Jamajka. Średnia roczna temperatura wynosi tam 25-28° C, nic więc dziwnego, że impreza trwa tam cały rok. ;) Dancehall, jako gatunek muzyczny, a z nim i taniec, powstał pod koniec lat 70. i wywodzi się z reggae.

3 Jamajka ,niewielka wyspa wpleciona w Morze Karaibskie, o liczbie mieszkańców zbliżonej do Warszawy. Jamajka tętniąca życiem, pełna słońca, na której czas płynie naprawdę powoli, a najczęściej słyszane słowo to „irie” (irie [ajri] - jamajskie slowo znaczace ogolnie 'dobrze', 'wspaniale', 'okej‘ )

4

5 Od czasów Boba Marleya, znów o tej wyspie zaczęło być głośno, odkąd Sean Paul urządził rewoltę na MTV. Na językach pojawiło się hasło ”dancehall”, samego zaś Paula okrzyknięto objawieniem roku. Mało kto wie, że to żaden debiut, a wszystko zaczęło się prawie 30 lat temu…Na Jamajce termin „dance hall” oznaczał duże pomieszczenie, w którym ludzie spotykali się by tańczyć. Zazwyczaj odbywało się to przy akompaniamencie grupy muzyków, z wokalistą lub bez.

6 Taniec dancehall to przede wszystkim kroki
Taniec dancehall to przede wszystkim kroki. Możecie być zaskoczeni, ale poza kręceniem pupą istnieje ich całe mnóstwo!

7 To właśnie na Jamajce powstało tak unikalne połączenie tańca i muzyki - powstają piosenki poświęcone jednemu tylko krokowi, czy takie, gdzie w tekście piosenki pojawia się ich kilkanaście. Niejednokrotnie w kawałkach usłyszymy powtarzające się nawoływania do wykonania konkretnego kroku. Pierwszym problemem jest zrozumienie tego, co autor pragnie nam przekazać (język jamajski daleki jest od urzędowego angielskiego), a drugim zatańczenie odpowiedniego kroku w odpowiednim czasie.

8 W dancehallu bardzo ważne jest pozytywne nastawienie i energia - można zaryzykować stwierdzenie, że te dwa czynniki są ważniejsze od wiedzy i umiejętności technicznych. Istotę wielu kroków trzeba przekazać we własnym stylu ale nie zapominać o technice.

9 Ze względu na to, że kroki dancehallowe zwykle powstają raczej spontanicznie na jamajskich imprezach , czasem ciężko stwierdzić, kto pierwszy dany krok wymyślił i jaka to była konkretnie wersja - przynajmniej dla nas Europejczyków, dlatego też staramy się brać udział w wielu warsztatach. W Internecie można spotkać wiele odmian właściwie każdego kroku - ważne jest, aby oddać jego ideę, a szczegóły ruchu ciała mogą (wręcz powinny) być dyktowane inwencją tancerza.

10 Najbardziej znanymi twórcami kroków i czołowymi tancerzami dancehallu są mężczyźni, którzy na Jamajce i nie tylko otaczani są wręcz kultem. W Polsce mężczyzna tańczący dancehall to raczej niespotykane zjawisko, kobieta zaś często jedynie skupia się na kręceniu pupą. A nie o to przecież chodzi!

11

12

13

14 JEŚLI KTOŚ ZDECYDUJE SIĘ NA ZAJECIA DANCEHALL ZAPRASZAM DO SZKOŁY

15 KONIEC !


Pobierz ppt "Ojczyzną dancehallu jest słoneczna i piękna wyspa na Morzu Karaibskim - Jamajka. Średnia roczna temperatura wynosi tam 25-28° C, nic więc dziwnego, że."

Podobne prezentacje


Reklamy Google