Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

ŚWIĘTO UWALNIANIA KSIĄŻEK ! BOOKCROSING!!!

Podobne prezentacje


Prezentacja na temat: "ŚWIĘTO UWALNIANIA KSIĄŻEK ! BOOKCROSING!!!"— Zapis prezentacji:

1 ŚWIĘTO UWALNIANIA KSIĄŻEK ! BOOKCROSING!!!

2 Czym jest BookCrossing?
Mówiąc w największym skrócie: BookCrossing polega na celowym pozostawieniu książki na tzw. "półkach" lub w przypadkowych miejscach (ławka w parku, tramwaj, pociąg, itd.), aby znalazca mógł ją przeczytać i przekazać dalej. Nazywamy to "uwalnianiem książek".

3 O co chodzi w całej akcji "uwalniania książek"?
Cele są proste: chodzi o podniesienie poziomu czytelnictwa w Polsce, o przekonanie innych, że dzielenie się jest lepsze od posiadania, o znalezienie przyjaciół i znajomych myślących podobnie jak my, i wreszcie ... o dobrą zabawę !

4 Trochę historii... Idea narodziła się w roku 2001 w Stanach Zjednoczonych i swoim zasięgiem objęła cały świat. W tej chwili na świecie krąży około 650 tysięcy uwolnionych książek. Do całego ruchu należy ponad 150 tysięcy czytelników na całym świecie, W tym prawie dwa tysiące w Polsce (od 7 października 2003).

5 Plakaty i inne znaki graficzne promujące akcję BookCrossingu

6

7

8

9 Ulotka dla książek nieuwolnionych
Ta książka jest za darmo dla Ciebie! 9 czerwca przypada Ogólnopolski Dzień Uwalniania Książek polegający na organizowaniu w całej Polsce marszy poświęconych BookCrossingowi czyli uwalnianiu książek. Cele są proste: chodzi o podniesienie czytelnictwa w Polsce, o przekonanie innych, że dzielenie się jest lepsze od posiadania, o znalezienie przyjaciół i znajomych podobnie myślących i wreszcie o dobrą zabawę. Wejdź na stronę i uwolnij mnie – dziel się z innymi.

10 Oznaczenie książki uwolnionej

11 Znalazłeś książkę, którą ktoś uwolnił...
Znalazłeś książkę, którą ktoś uwolnił,zabierz i przeczytaj, w przyszłym roku może Ty ją uwolnisz podczas święta BOOKCROSSINGU

12 Półka na uwolnione książki
W holu znajduje się półka na uwolnione książki. Prosimy o składanie książek w wyznaczonym miejscu. Zebrane książki zostaną przekazane dla innych uczniów i dzieci z przedszkoli podczas Święta Bookcrossingu w dniu 9 czerwca w rynku naszego miasta. W tym roku po raz pierwszy i w najprostszy sposób będziemy „uwalniać książki”

13 Uwolnij książkę! Szczegółowe postępowanie z uwolnioną książką

14 SYTUACJA PIERWSZA Po pierwsze - wejdź na stronę http://bookcrossing.pl
Po drugie - wpisz podany numer BIP, aby dowiedzieć się, kto tę książkę uwolnił, kto ją przed Tobą czytał i co o niej sądzi. po wpisaniu BIP-u wybierz opcję "Znalazłem książkę" i opisz krótko, skąd ta ksiązka znalazła się u Ciebie. Po trzecie - przeczytaj tę książkę :-)

15 cd. SYTUACJA PIERWSZA Aby książkę po przeczytaniu uwolnić, musisz ponownie wejść na stronę BookCrossing Polska i zostać użytkownikiem. W tym celu ze strony głównej wybierasz opcję "Zarejestruj się" i wykonujesz kilka czynności. Będąc zarejestrowanym użytkownikiem możesz książkę uwolnić poprzez wpisanie numeru BIP i wybranie opcji "Uwalniam książkę". Dodaj tez swój komentarz - co sądzisz o książce i gdzie ją uwalniasz. Możesz przypisać ją do jednej z zarejestrowanych półek, możesz dodać własną półkę, możesz wreszcie wybrać na przykład opcję "Przekazałem znajomemu" albo "Tramwaj".

16 SYTUACJA DRUGA - trafiłeś na stronę internetową poprzez jakiś link, wyszukiwarkę, albo przez przypadek... Po pierwsze zerknij do działu "Pomoc". Po drugie - zarejestruj się (jeśli oczywiście chcesz). Po trzecie - przejrzyj dokładnie stronę. Jest tam np. dział "W mediach", gdzie możesz pooglądać i posłuchać o bookcrossingu. W dziale "Ludzie" znajdziesz osoby na przykład z Twojego miasta. I tak dalej, i tak dalej...

17 1. Rejestracja nowego użytkownika.

18 2. Wypełnij formularz

19 W pustym miejscu pojawi się twój nick (pseudonim)

20 W tym samym czasie na twój e-mail zostaje wysłana wiadomość...

21 Korzystanie z serwisu - uwalnianie książki
logowanie do serwisu, wpisz swój oraz hasło na stronie głównej

22 ... wejdź do działu [książki]

23 "Odprawa" i uwolnienie książki odbywa się przez wpisanie danych:
ISBN - międzynarodowy znormalizowany numer książki, (ang. International Standard Book Number). Jest to dziesięciocyfrowy symbol nadawany każdej książce TYTUŁ, AUTOR oraz wybranie odpowiedniej kategorii

24 W polu twój komentarz, wpisz informacje gdzie zostawisz książkę

25 Zapraszamy całą społeczność naszej szkoły !
Włącz się do akcji, odwiedź bibliotekę szkolną i działaj! Odwiedź naszą „półkę” ! Jeśli choć jedna osoba przeczyta jedną książkę więcej - to znaczy, że było warto ! Koniecznie... 

26 Walka o podniesienie czytelnictwa, walka o spopularyzowanie samego faktu czytania i walka o książki, ostatnie skarbnice wiedzy, mądrości i zdrowego rozsądku jest potrzebna i musimy ją wspólnie wygrać, dla dobra przyszłych pokoleń !

27 Bo przecież, książka jest dobra na wszystko...
... i może towarzyszyć nam wszędzie

28 Niezbędne informacje o Święcie Uwolnionych Książek uzyskasz:
w serwisie internetowym Jolanta Niwińska - Koordynator Ogólnopolski, tel Krzysztof Maruszewski - Koordynator ds. Mediów, tel Lechosław Gawroński - BookCrossing.pl, tel  447 Informacje ogólne: tel. (0-61) , fax (0-61) Informacji można też zasięgać drogą mailową

29 Opracowała: Elżbieta Rusiecka
na podstawie serwisu internetowego ruchu BookCrossingu


Pobierz ppt "ŚWIĘTO UWALNIANIA KSIĄŻEK ! BOOKCROSING!!!"

Podobne prezentacje


Reklamy Google