Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

Azja - część świata, razem z Europą tworząca Eurazję, największy kontynent na Ziemi. Z powodów historycznych i kulturowych sama Azja bywa również nazywana.

Podobne prezentacje


Prezentacja na temat: "Azja - część świata, razem z Europą tworząca Eurazję, największy kontynent na Ziemi. Z powodów historycznych i kulturowych sama Azja bywa również nazywana."— Zapis prezentacji:

1 Azja - część świata, razem z Europą tworząca Eurazję, największy kontynent na Ziemi.
Z powodów historycznych i kulturowych sama Azja bywa również nazywana kontynentem

2 Kultura Sztuka Azji to głównie wartości religijne, stanowiące odzwierciedlenie pojęć, których oddziałowywanie przyczyniło się do powstania hinduizmu, dżinizmu i buddyzmu. Charakterystyczne są wspaniale uformowane postacie stanowiące wyobrażenie życia. Wiele sławnych świątyń nie zostało zbudowanych, lecz wykutych w skale. Z czasem zostały ozdobione rzeźbami. Angkor Wat jest największą spośród znanych świątyń w stylu hinduskim wybudowanych na przestrzeni XI i XIIw. Wśród świątyń buddyjskich największą jest wybudowana na wzgórzu Borobudur. Angkor-Wat

3 Zwierzęta Azja posiada bardzo wiele ciekawych gatunków zwierząt. Do najpopularniejszych należą min.: bawół indyjski, borsuk, bóbr, chomik stepowy, daniel, dingo, koszatka, jeż (wiele gatunków), gibon, gepard, gazela, fenek, koza, koziorożec, kuna, lampart, lew azjatycki, lis, oraz bardzo wiele gatunków kotów, jeleni i makaków.

4 Zabytki Historyczne miasto Dżudda, Brama Mekki
Malowidła naskalne w Qobustanie Stanowisko archeologiczne w Madain Salih

5 Ciekawostki Najgłębszym (1602 m) jeziorem na Ziemi jest Bajkał, położony na terytorium Rosji. Bajkał jest przykładem jeziora ryftowego. Na Półwyspie Kamczatka znajduje się prawie 300 czynnych wulkanów. Najwyższy Kluczewska Sopka m n.p.m. jest najaktywniejszym wulkanem na półwyspie. Chiny i Indie uważane są za kraj macierzysty herbaty. Plantacje w Indiach zajmują 0,5 mln ha, co powoduje, że to właśnie Indie dostarczają 30% światowej produkcji herbaty.


Pobierz ppt "Azja - część świata, razem z Europą tworząca Eurazję, największy kontynent na Ziemi. Z powodów historycznych i kulturowych sama Azja bywa również nazywana."

Podobne prezentacje


Reklamy Google