Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

Sztuka Azji to głównie wartości religijne, stanowiące odzwierciedlenie pojęć, których oddziałowywanie przyczyniło się do powstania hinduizmu, dżinizmu.

Podobne prezentacje


Prezentacja na temat: "Sztuka Azji to głównie wartości religijne, stanowiące odzwierciedlenie pojęć, których oddziałowywanie przyczyniło się do powstania hinduizmu, dżinizmu."— Zapis prezentacji:

1

2 Sztuka Azji to głównie wartości religijne, stanowiące odzwierciedlenie pojęć, których oddziałowywanie przyczyniło się do powstania hinduizmu, dżinizmu i buddyzmu. Charakterystyczne są wspaniale uformowane postacie stanowiące wyobrażenie życia. Wiele sławnych świątyń nie zostało zbudowanych, lecz wykutych w skale. Z czasem zostały ozdobione rzeźbami. Angkor Wat jest największą spośród znanych świątyń w stylu hinduskim wybudowanych na przestrzeni XI i XIIw. Wśród świątyń buddyjskich największą jest wybudowana na wzgórzu Borobudur. Angkor-Wat

3 Azja posiada bardzo wiele ciekawych gatunków zwierząt. Do najpopularniejszych należą min.: bawół indyjski, borsuk, bóbr, chomik stepowy, daniel, dingo, koszatka, jeż (wiele gatunków), gibon, gepard, gazela, fenek, koza, koziorożec, kuna, lampart, lew azjatycki, lis, oraz bardzo wiele gatunków kotów, jeleni i makaków.

4 Stanowisko archeologiczne w Madain Salih Historyczne miasto Dżudda, Brama Mekki Malowidła naskalne w Qobustanie

5 Najgłębszym (1602 m) jeziorem na Ziemi jest Bajkał, położony na terytorium Rosji. Bajkał jest przykładem jeziora ryftowego. Chiny i Indie uważane są za kraj macierzysty herbaty. Plantacje w Indiach zajmują 0,5 mln ha, co powoduje, że to właśnie Indie dostarczają 30% światowej produkcji herbaty. Na Półwyspie Kamczatka znajduje się prawie 300 czynnych wulkanów. Najwyższy Kluczewska Sopka - 4 750 m n.p.m. jest najaktywniejszym wulkanem na półwyspie.


Pobierz ppt "Sztuka Azji to głównie wartości religijne, stanowiące odzwierciedlenie pojęć, których oddziałowywanie przyczyniło się do powstania hinduizmu, dżinizmu."

Podobne prezentacje


Reklamy Google