Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

Niesamowite owady ! 1.Czy jesteś świadomy jak konik polny wydaje dźwięki? 2.Czy kiedykolwiek byłeś ciekaw dlaczego są one tak popularne w Chinach i Japonii?

Podobne prezentacje


Prezentacja na temat: "Niesamowite owady ! 1.Czy jesteś świadomy jak konik polny wydaje dźwięki? 2.Czy kiedykolwiek byłeś ciekaw dlaczego są one tak popularne w Chinach i Japonii?"— Zapis prezentacji:

1

2 Niesamowite owady ! 1.Czy jesteś świadomy jak konik polny wydaje dźwięki? 2.Czy kiedykolwiek byłeś ciekaw dlaczego są one tak popularne w Chinach i Japonii? 3. Czy wiesz jak daleko może skakać konik polny?

3 Chór koników polnych Samce śpiewają w nocy. Tylko samce wydają piskliwe dźwięki (samice tego nie robią). Samce koników polnych mają mocną żyłę z rzędem zębów na spodniej stronie skrzydła, która wydaje wysokie dźwięki. Istnieją specjalne pieśni koników polnych do walki, zalotów oraz dźwięki alarmu.

4 Koniki polne są cennymi zwierzakami Ludzie w starożytnych Chinach i Japonii byli oczarowani konikami polnymi. Koniki polne były trzymane w klatkach, tak aby właściciel mógł słuchać ich ćwierkoczącej muzyki. Koniki polne pojawiły się w sztuce na ozdobach rodzinnych, symbolizując powodzenie i dużą rodzinę.

5 Światowa klasa skoczków 20 razy wyżej Koniki polne mogą skakać od 20 do 30 dalej niż wynosi długość ich ciała, która wynosi ok. trzy stopy. Koniki polne maja bardzo silne nogi. Koniki polne mają uszy na swoich nogach.

6 KONIK POLNY KICK BOKSER Koniki polne są także cenione jako zwierzaki sportowe. Walki koników były w starożytności popularną forma rozrywki. Poddawano je twardej selekcji, a wybrane przechodziły na specjalna dietę składającą się z nasion i małych owadów. Kiedy były gotowe do walki, zamykano je parami w klatkach i walczyły ze sobą aż jeden z nich ginął. Jest to sport popularny do dziś!


Pobierz ppt "Niesamowite owady ! 1.Czy jesteś świadomy jak konik polny wydaje dźwięki? 2.Czy kiedykolwiek byłeś ciekaw dlaczego są one tak popularne w Chinach i Japonii?"

Podobne prezentacje


Reklamy Google