Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

Koniki polne.

Podobne prezentacje


Prezentacja na temat: "Koniki polne."— Zapis prezentacji:

1 Koniki polne

2 Niesamowite owady ! Czy jesteś świadomy jak konik polny wydaje dźwięki? Czy kiedykolwiek byłeś ciekaw dlaczego są one tak popularne w Chinach i Japonii? Czy wiesz jak daleko może skakać konik polny?

3 Chór koników polnych Samce “śpiewają” w nocy.
Tylko samce wydają piskliwe dźwięki (samice tego nie robią). Samce koników polnych mają mocną żyłę z rzędem zębów na spodniej stronie skrzydła, która wydaje wysokie dźwięki. Istnieją specjalne „pieśni” koników polnych do walki, zalotów oraz dźwięki alarmu.

4 Koniki polne są cennymi zwierzakami
Ludzie w starożytnych Chinach i Japonii byli oczarowani konikami polnymi. Koniki polne były trzymane w klatkach, tak aby właściciel mógł słuchać ich ćwierkoczącej „muzyki”. Koniki polne pojawiły się w sztuce na ozdobach rodzinnych, symbolizując powodzenie i dużą rodzinę.

5 Światowa klasa skoczków
20 razy wyżej Światowa klasa skoczków • Koniki polne mogą skakać od 20 do 30 dalej niż wynosi długość ich ciała, która wynosi ok. trzy stopy. • Koniki polne maja bardzo silne nogi. • Koniki polne mają „uszy” na swoich nogach.

6 KONIK POLNY KICK BOKSER
Koniki polne są także cenione jako zwierzaki sportowe. Walki koników były w starożytności popularną forma rozrywki. Poddawano je twardej selekcji, a wybrane przechodziły na specjalna dietę składającą się z nasion i małych owadów. Kiedy były gotowe do walki, zamykano je parami w klatkach i walczyły ze sobą aż jeden z nich ginął. Jest to sport popularny do dziś!


Pobierz ppt "Koniki polne."

Podobne prezentacje


Reklamy Google