Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

Poznajemy pulpit Pulpit ikony pasek zadań PULPIT przycisk Startzasobnik systemowy.

Podobne prezentacje


Prezentacja na temat: "Poznajemy pulpit Pulpit ikony pasek zadań PULPIT przycisk Startzasobnik systemowy."— Zapis prezentacji:

1

2 Poznajemy pulpit

3 Pulpit ikony pasek zadań PULPIT przycisk Startzasobnik systemowy

4 Pulpit Zaraz po uruchomieniu komputera na ekranie monitora zobaczysz pulpit. Jest to obszar, na którym będziesz wykonywał różne zadania. Przy lewej krawędzi pulpitu znajduje się kilka obrazków nazywanych ikonami, a na samym dole pasek zadań w szarym kolorze. Wygląd pulpitu w swoim komputerze możesz modyfikować, np. zmienić kolor, umieścić na nim ulubiony rysunek czy zdjęcie, przesunąć w inne miejsce pasek zadań, inaczej ułożyć ikony lub też zwiększyć ich liczbę.

5 Ikony Ikony to małe obrazki oznaczające między innymi poszczególne dyski komputera, programy, dokumenty czyli rysunki i teksty lub pliki. Kliknięciem na ikonie wydajesz komputerowi polecenie np. uruchomienia programu lub wyświetlenia zawartości dokumentu.

6 Mój komputer Dwukrotne kliknięcie tej ikony powoduje pokazanie się innych ikon symbolizujących różne części komputera.

7 Mój komputer Okno to pozwala na przegląd różnych części komputera. Klikając na jedną z ikon otworzysz kolejne okno, w którym zostaną wyświetlone informacje o zawartości wskazanego obiektu.

8 Moje dokumenty Wszystkie pliki, które opracujesz (rysunki, teksty), będziesz mógł przechowywać właśnie tutaj.

9 Internet Explorer Internet Explorer to przeglądarka internetowa, czyli program, który pozwala oglądać strony internetowe.

10 Kosz Kosz Kosz przechowuje pliki i foldery, które zostały przez Ciebie usunięte. Aby je obejrzeć musisz dwukrotne kliknąć ikonę kosza.

11 Otoczenie sieciowe Ta ikona pojawia się na pulpicie dopiero wtedy, gdy komputer jest podłączony do internetu.

12 Pasek zadań Położony jest na samym dole ekranu. Przy jego lewej krawędzi znajduje się przycisk Start, a tuż obok pasek szybkiego uruchamiania. Umieszczone na nim obrazki - ikony pozwalają szybko otwierać często używane programy. W środkowej części paska zadań pojawiają się przyciski wszystkich uruchomionych w danej chwili programów. Część paska położona przy prawej stronie ekranu to zasobnik systemowy.

13 Przycisk Start Przycisk ten widzisz przy lewej krawędzi paska zadań. Gdy na niego klikniesz rozwinie się menu, które zawiera listę programów i ostatnio wykorzystywanych dokumentów. Menu mieści także polecenia związane z zamykaniem systemu Windows, uzyskiwaniem pomocy oraz dotyczące zmiany sposobu działania komputera.

14 Menu Start lista programów wyszukiwanie plików lub folderów zamykanie komputera rozwiązywanie problemów szybki kontakt ze znajomymi otwieranie dokumentów, plików... wylogowanie z systemu Windows dostęp do Panelu sterowania

15 Zasobnik systemowy Zasobnik systemowy znajduje się po prawej stronie paska zadań. Wyświetlany jest w nim zegar i aktualna data. Godzina pokazywana jest przez cały czas, gdy komputer jest włączony. Aby sprawdzić datę musisz zatrzymać kursor myszki na zegarze. W zasobniku znajdują się również ikony pozwalające zmienić układ klawiatury lub określić głośność dźwięku płynącego z głośników komputera. Także programy, które sam zainstalujesz w swoim komputerze, np. antywirusowy umieszczą tutaj swoje ikony.

16 Teścik Sprawdź siebie! zadanie 1 1 zadanie 2 2 zadanie 3 3 zadanie 4444

17 Zadanie 1 Który z przedstawionych elementów pulpitu to ikona? Kliknij myszką!

18 Zadanie 2 Który z pokazanych elementów pulpitu to pasek zadań? Kliknij myszką!

19 Zadanie 3 Który z przedstawionych elementów pulpitu to przycisk Start? Kliknij myszką!

20 Zadanie 4 Który z pokazanych elementów pulpitu to zasobnik systemowy? Kliknij myszką!

21 Autor Urszula Strzała Szkoła Podstawowa w Kraszewicach


Pobierz ppt "Poznajemy pulpit Pulpit ikony pasek zadań PULPIT przycisk Startzasobnik systemowy."

Podobne prezentacje


Reklamy Google