Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

Bądź bezpieczny w sieci

Podobne prezentacje


Prezentacja na temat: "Bądź bezpieczny w sieci"— Zapis prezentacji:

1 Bądź bezpieczny w sieci

2 Kontakty z nieznajomymi
Poznajmy kilka zasad. Nigdy nie otwieraj obrazów, nie pobieraj plików, ani nie klikaj łączy w wiadomościach pochodzących od osób, których nie znasz. - Jeżeli zdecydujesz się spotkać z osobą, którą znasz jedynie z Internetu, podejmij odpowiednie środki ostrożności. Przykładowo, nie spotykaj się z tą osobą sam na sam (idź na takie spotkanie z przyjacielem lub rodzicem) i zawsze umawiaj się na spotkanie i przebywaj w miejscu publicznym, np. w kawiarni.

3 Bezpiecznie korzystamy z internetu
1. Nie udostępniaj swoich prywatnych danych nieznanym osobom Takie dane jak twoje imię, nazwisko, numer telefonu czy komórki powinny być przez ciebie pilnie strzeżone. Nie należy ich podawać osobom poznanym przypadkowo na czacie czy gadu-gadu. Nigdy nie wiadomo, jak takie osoby będą chciały te dane wykorzystać. 2. Nigdy nie podawaj komuś swojego hasła Chyba, że masz ochotę na to by ktoś grzebał w twojej poczcie, koncie w Naszej Klasie czy Gronie. I, na przykład, wysyłał głupie wiadomości do wszystkich twoich znajomych. Jako ty.

4 Strony, na które lepiej nie wchodzić
To ,,dziwne organizacje’’, strony pornograficzne i hazardowe.

5 Korzystanie z portali społecznościowych
Nasza Klasa, MySpace, Facebook – profile na portalach społecznościowych dawno już przejęły wcześniejszą rolę adresów . Poprzez komunikat o statusie można nawet wysłać wyznanie miłości do elektronicznego kręgu znajomych. Mimo że wiele osób postrzega to jako logiczną kontynuację systemu komunikacji tekstowej wzbogaconego o nowe możliwości, niektórzy wykorzystują portale społecznościowe do szkodliwych celów.

6 Jakie ślady zostawiamy w necie ?
Przeglądarki internetowe przechowują listę ostatnio odwiedzanych witryn, aby internauta mógł do nich szybko powrócić. Dzięki temu możesz łatwo wejść na stronę internetową, którą często odwiedzasz – przeglądarka sama podpowie ci adres. Okazuje się czasem, że nie tylko tobie te informacje się przydają. W momencie zapisania się historii odwiedzanych stron, przestajesz być anonimowy w stosunku do innych użytkowników komputera.

7 Komputery w szkole Wykorzystujemy je do nauki i zabawy.Na lekcjach informatyki poznajemy różne tajniki komputera,a czasami gramy na nich w różne gry.

8 Hakerzy to zazwyczaj niebezpieczne osoby o dużych umiejętnościach informatycznych.

9 Należy zachować ostrożność w internecie!


Pobierz ppt "Bądź bezpieczny w sieci"

Podobne prezentacje


Reklamy Google