Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

Targi podręczników – matematyka 7.03.2012 Zespół Szkół Nr1 w Olkuszu.

Podobne prezentacje


Prezentacja na temat: "Targi podręczników – matematyka 7.03.2012 Zespół Szkół Nr1 w Olkuszu."— Zapis prezentacji:

1 Targi podręczników – matematyka 7.03.2012 Zespół Szkół Nr1 w Olkuszu

2 Źródło informacji www.men.gov.pl Kształcenie i kadra Kształcenie ogólne Podręczniki i programy nauczania

3 Podstawa prawna Rozporządzenie Ministra Edukacji Narodowej z dnia 8 czerwca 2009 r. w sprawie dopuszczania do użytku w szkole programów wychowania przedszkolnego i programów nauczania oraz dopuszczania do użytku szkolnego podręczników (Dz.U. Nr 89, poz. 730).

4 Nauczyciel może wybrać każdy z podręczników wpisanych do wykazu podręczników dopuszczonych do użytku szkolnego przeznaczonych do kształcenia ogólnego do nowej podstawy programowej, niezależnie od tego czy do użytku szkolnego zostały już dopuszczone wszystkie części tego podręcznika, czy nie. Przed wyborem takiego podręcznika warto zapoznać się z zamieszczonym w tym wykazie opisem serii, gdzie znajdują są informacje wydawcy o koncepcji serii, w tym o rozkładzie pozostałych treści nauczania.

5 Wnioski o dopuszczenie –źródło informacji http://www.men.gov.pl/podreczniki/wykaz_wnioskow

6 http://www.men.gov.pl/podreczniki/podreczniki_ dopuszczone Wykaz podręczników dopuszczonych do użytku szkolnego, przeznaczonych do kształcenia ogólnego uwzględniających podstawę programową określoną w rozporządzeniu Ministra Edukacji Narodowej z dnia 23 grudnia 2008 r. w sprawie podstawy programowej wychowania przedszkolnego oraz kształcenia ogólnego w poszczególnych typach szkół (Dz. U. z 2009 r. Nr 4, poz. 17)

7

8 Termin: Zgodnie z Art. 22a ust. 2e. ustawy z dnia 7 września 1991 r. o systemie oświaty (Dz. U. z 2004 r. Nr 256, poz. 2572, z późn. zm.), dyrektor szkoły - w terminie do dnia 15 czerwca - podaje do publicznej wiadomości zestaw podręczników, które będą obowiązywać od początku następnego roku szkolnego.

9 Dziękujemy za uwagę Materiały z konferencji do pobrania na platformie moodle Zespołu Szkół Nr1 w Olkuszu www.moodle.zs1olkusz.edu.pl


Pobierz ppt "Targi podręczników – matematyka 7.03.2012 Zespół Szkół Nr1 w Olkuszu."

Podobne prezentacje


Reklamy Google