Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

Hiszpania.

Podobne prezentacje


Prezentacja na temat: "Hiszpania."— Zapis prezentacji:

1 Hiszpania

2 Najważniejsze Informacje
Język urzędowy język hiszpański stolica Madryt powierzchnia km ² (52 miejsce na świecie) liczba ludności gęstość zaludnienia 94 osób/km waluta Euro

3 Godło Hiszpanii

4 Położenie Hiszpanii Hiszpania leży na półwyspie Iberyjskim. Jej zachodnim sąsiadem jest Portugalia.

5 Stolica Madryt Madryt jest stolicą Hiszpanii,
leży w środkowej jej części. Jest to ośrodek biznesu i handlu zagranicznego. W Madrycie króluje przemysł maszynowy, włókienniczy i mechaniczny. Rozwija się tu handel, rzemiosło, a także branża turystyczna. Stolica Hiszpanii to ważny węzeł komunikacyjny z czwartym co do wielkości portem lotniczym.

6 Zabytki Madrytu Muzeum Prado jest najstarszym zbiorem dzieł sztuki
na świecie . Puerta de Europa to dwie bliźniacze, pochyłe wieże.

7 Pałac Królewski pochodzący z XVII w.
La Almudena  jest katedrą znajdującą się w Madrycie.

8 Barcelona Barcelona to miasto w północno-wschodniej Hiszpanii, nad Morzem Śródziemnym. Drugie co do wielkości miasto Hiszpanii. W 1992 r. miasto było gospodarzem letnich igrzysk olimpijskich.

9 Zabytki Barcelony Neogotycki kościół La Sagrada Familia to symbol Barcelony. Camp Nou  jest stadionem piłkarskim drużyny FC Barcelona.

10 Pomnik Kolumba to jednocześnie punk widokowy o wysokości ponad 50m.
Muzeum Picassa zostało otwarte w 1963r. dzięki bliskiemu przyjacielowi malarza.

11 Wyspy Kanaryjskie Wyspy Kanaryjskie to wyspy należące do Hiszpanii, położone na Oceanie Atlantyckim na północny- zachód od wybrzeży Afryki.

12 Teneryfa Teneryfa to wyspa należąca do Hiszpanii na Oceanie Atlantyckim, u północno-zachodnich wybrzeży Afryki. Jest największą i najludniejszą hiszpańską wyspą. Teneryfa, choć geograficznie leży w północnej Afryce, jest integralną częścią Hiszpanii i Unii Europejskiej. Santa Cruz de Tenerife jest największym miastem na wyspie.

13 Gran Canaria Gran Canaria terytorialnie przynależy do Hiszpanii. Stolicą wyspy jest miasto Las Palmas de Gran Canaria. Wyspa leży pomiędzy Teneryfą a Fuerteventurą.

14 Ciekawostki Hiszpania uchodzi w Unii Europejskiej za najbardziej suche i gorące państwo. Latem zajęcia w szkole, z powodu wysokich temperatur powietrza, kończą się już przed godziną 13:00, jednak uczniowie muszą wrócić do szkoły po południu, gdy robi się chłodniej. Prawdziwe nazwisko słynnego malarza Pabla Picasso brzmiało: Pablo Diego Jose Francisco de Paula Juan Nepomuceno Maria de los Remedios Cipriano de la Santisma Trnidad Ruiz Picasso. Niezwykle osobliwym świętem w Hiszpanii jest La Tomatina, podczas którego uczestnicy obrzucają się nawzajem tonami pomidorów. Bitwa na pomidory odbywa się w ostatnią środę sierpnia, stanowiąc główny punkt trwającej cały tydzień fiesty, która co roku przyciąga tysiące turystów z całego świata. Za najpopularniejszy sport w Hiszpanii uznaje się piłkę nożną i walkę byków .


Pobierz ppt "Hiszpania."

Podobne prezentacje


Reklamy Google