Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

SUKCES MAĆKA KONKURS Kamienne archiwum Ziemi. Muzeum Geologiczne Państwowego Instytutu Geologicznego w Warszawie zorganizowało Ogólnopolski Konkurs Geologiczno.

Podobne prezentacje


Prezentacja na temat: "SUKCES MAĆKA KONKURS Kamienne archiwum Ziemi. Muzeum Geologiczne Państwowego Instytutu Geologicznego w Warszawie zorganizowało Ogólnopolski Konkurs Geologiczno."— Zapis prezentacji:

1 SUKCES MAĆKA KONKURS Kamienne archiwum Ziemi

2 Muzeum Geologiczne Państwowego Instytutu Geologicznego w Warszawie zorganizowało Ogólnopolski Konkurs Geologiczno – Środowiskowy dla uczniów szkół podstawowych i gimnazjów na temat Nasza ziemia – środowisko przyrodnicze wczoraj, dziś i jutro.

3 Jest to już XII edycja konkursu. Organizatorzy nawiązali współpracę z Instytutem Litewskim i finał ma charakter międzynarodowy. W tym roku po raz pierwszy do udziału w konkursie zostali zaproszeni uczniowie naszej szkoły. Słowa uznania należą się wszystkim, którzy przygotowywali prace, ponieważ zagadnienia geologiczne w programie szkoły podstawowej są zaledwie sygnalizowane. Talent plastyczny należało połączyć z wiedzą na temat przeszłości Ziemi. W realizacji projektu konieczne zatem były dodatkowe spotkania z panią Grażyną Nóżką nauczycielką plastyki i panią Danutą Grodzką nauczycielką przyrody. Wynikiem tych spotkań było wykonanie wspaniałych prac z których 6 zostało wysłanych do Warszawy.

4 Dnia 17 maja 2011 roku w Muzeum Geologicznym w Warszawie odbyła się uroczystość wręczenia nagród. Jury spośród ponad 600 nadesłanych prac wyłoniło zwycięzców i przyznało 6 nagród.

5 Uczeń naszej szkoły, Maciej Kisielewski z klasy IVd został laureatem i zajął III miejsce

6

7 Jury miało duży problem z wyłonieniem zwycięzców ponieważ wszystkie nadesłane prace charakteryzował wysoki poziom artystyczny. Dlatego oprócz nagród przyznano jeszcze 20 wyróżnień. Oto niektóre wyróżnione prace.

8 Zawsze warto porównać swoją pracę z innymi. Swoją wizję z wyobrażeniami innych. Znaleźć pasję i wyjść choć na chwilę ze szkolnej ławki.

9 Wizyta w Muzeum Geologicznym była połączona ze zwiedzaniem eksponatów. W gablotach i ekspozycjach przedstawiona została cała, długa licząca setki milionów lat historia obszaru Polski.

10 Oprócz skał i skamieniałości, które są dokumentami przeszłości obrazującymi florę i faunę, bardzo ciekawie prezentują się minerały. Kształty i barwy są niepowtarzalne. To prawdziwe skarby Ziemi.

11 Organizatorzy konkursu zapowiadają kolejną XIII edycję w przyszłym roku. Maciek nie spoczął na laurach i zapowiedział swój udział. Gratuluję – tak trzymaj. Danuta Grodzka


Pobierz ppt "SUKCES MAĆKA KONKURS Kamienne archiwum Ziemi. Muzeum Geologiczne Państwowego Instytutu Geologicznego w Warszawie zorganizowało Ogólnopolski Konkurs Geologiczno."

Podobne prezentacje


Reklamy Google