Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

Eros i Psyche.

Podobne prezentacje


Prezentacja na temat: "Eros i Psyche."— Zapis prezentacji:

1 Eros i Psyche

2 Eros był synem Hermesa i Artemis
Eros był synem Hermesa i Artemis. Wyobrażano go sobie jako Amora o pięknych złotych skrzydłach, łukiem i strzałami. Psyche była królewną o nadzwyczajnej urodzie. Była tak piękna że poddani modlili się do niej zapominając o Afrodycie. Afrodyta posłała po Erosa i kazała obudzić w sercu Psyche miłość w najbrzydszej istocie na świecie. Eros od razu gdy ją zobaczył zakochał się w niej i dał jej cudowny pałac. Odwiedzał ją co noc, ale przestrzegał ją że nie może go zobaczyć. Psyche opowiadał awszystko siostrom, które szydziły z niej mówiąc, że jej u kochankiem jest smok. Psyche uwierzyła swoim siostrom.

3 Zapaliła w nocy lampę i Eros się obudził. Od razu znikł
Zapaliła w nocy lampę i Eros się obudził. Od razu znikł. Znikł też cudowny pałac i Psyche została sama na skale. Udała się w podróż by znaleźć Erosa. Podczas podróży Afrodyta zsyłała na nią bóle i mękę. W końcu Zeus ulitował się nad parą kochanków i przyjął Psychę na Olimp i Eros ożenił się z nią.

4 Eros Przedstawiany był jako uskrzydlony piękny młodzieniec z łukiem i strzałą, którą godzi w zakochanych, by ich ze sobą złączyć. W czasach późniejszych przedstawiany jako pulchne niemowlę z łukiem i strzałami. Jego odpowiednikiem w mitologii rzymskiej jest Amor (Kupidyn, Kupido).

5 Eros Psyche i Eros

6

7 Wykonała Maja Pękała 5a Szkoła Podstawowa im. Marii Kann w Warszawie
KONIEC Wykonała Maja Pękała 5a Szkoła Podstawowa im. Marii Kann w Warszawie


Pobierz ppt "Eros i Psyche."

Podobne prezentacje


Reklamy Google