Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

Projekt : Natura 2000.

Podobne prezentacje


Prezentacja na temat: "Projekt : Natura 2000."— Zapis prezentacji:

1 Projekt : Natura 2000

2 Natura 2000 jest to obszar ,który nie jest objęty ochroną , lecz sam jest obszarem który chroni różne gatunki i siedliska z dyrektywy ptasiej i siedliskowej. Na obszarach „Natura 2000” występują najrzadsze oraz najbardziej zagrożone wyginięciem gatunki zwierząt , roślin oraz siedlisk przyrodniczych.

3 Bocian biały

4 W Polsce sieć „Natura 2000” to 144 obszary ptasie i 817 obszarów siedliskowych , które łącznie pokrywają 21% powierzchni kraju. Do tych obszarów zalicza się miedzy innymi: bagna, jeziora, wrzosowiska, bory oraz fragmenty wybrzeża Bałtyku.

5 Bagno w Korzonku

6 Dzięki projekcie „Natura 2000” mamy na celu nieść pomoc w ochronie środowiska. Jest to możliwe dzięki działaniu osób , które biorą udział w projekcie poprzez zachęcanie innych zainteresowanych do przystąpienia w licznych wycieczkach mających na celu ukazania jak ważna jest przyroda i jakie przynosi korzyści.

7 Sarna biegająca po polu

8 Poprzez systematyczny udział w projekcie można dowiedzieć się wielu ciekawych informacji o przyrodzie , które mogą się przydać w przyszłości. Projekt „Natura 2000” organizuje wycieczki w pobliskie miejsca, po to aby poznać więcej informacji o przyrodzie. Dzięki wycieczkom zapoznawczym się z przyrodą oraz osobom reprezentującą daną szkołę w której jest przeprowadzany taki projekt coraz więcej osób zaczyna się zapisywać na różne projekty związane z przyrodą.

9 Opracowała: Sara Szewczyk
Konopiska dnia, r


Pobierz ppt "Projekt : Natura 2000."

Podobne prezentacje


Reklamy Google