Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

Krótko o zespole Składa się z 10 osób, o podobnych zainteresowaniach. Nasz zespół powstał aby zainteresować ludzi problemem zużytych opon. Widząc co się.

Podobne prezentacje


Prezentacja na temat: "Krótko o zespole Składa się z 10 osób, o podobnych zainteresowaniach. Nasz zespół powstał aby zainteresować ludzi problemem zużytych opon. Widząc co się."— Zapis prezentacji:

1

2 Krótko o zespole Składa się z 10 osób, o podobnych zainteresowaniach. Nasz zespół powstał aby zainteresować ludzi problemem zużytych opon. Widząc co się dzieje na świecie postanowiliśmy wesprzeć środowisko naturalne i przeprowadzić promocję prawidłowych nawyków postępowania ze zużytymi odpadami.

3 ZUŻYTE OPONY Zużyte opony stają się coraz większym globalnym problemem ekologicznym. Przyczynił się do tego wielki rozwój komunikacji miejskiej. Coraz więcej towarów jest przewożonych transportem kołowym, co powoduje większe zużycie opon. Szacuje się, że rocznie powstaje ok. miliarda zużytych opon. Zjawisko to możemy powstrzymać, organizując zbiórki oraz odzysk zużytych opon.

4 Zużyte opony bardzo obciążają środowisko
Zużyte opony bardzo obciążają środowisko. Są trwałe, odporne na uszkodzenia mechaniczne oraz na warunki panujące na drogach. Opony nie ulegają rozkładowi, dodatkowo ich duża objętość jest przyczyną wysokiej skali zanieczyszczenia. Dowiedzieliśmy się też, że Polska wraz z przystąpieniem do Unii Europejskiej „wniosła” ze sobą ponad 130 tys. zużytych opon.

5 Sposoby zagospodarowania zużytych opon
Zużyte opony mogą być powtórnie wykorzystane po bieżnikowaniu. Stosuje się też recykling materiałowy oraz spalanie z odzyskiem energii. Bieżnikowanie polega na redukcji rozmiarów opony, co wiąże się z dalszym użyciem odpadów gumowych. Proces ten zużywa dużo energii. Recykling materiałowy polega natomiast na przeróbce gumy w celu odzyskania surowca. Odzysk energii polega zaś na paleniu opony w całości bądź po jej uprzednim pocięciu. W ten sposób powstaje ciepło oraz paliwo wykorzystywane w cementowniach.

6 Odpady gumowe dzielimy na:
odpady gumy zwulkanizowanej (dętki, opony, węże) odpady w formie mieszanki niepełnowartościowej (odpady z produkcji opon, dętek) odpady gumy w postaci mieszanki lateksowej (rękawiczki) odpady tekstylne (taśmy transportów)

7 Ciekawe zastosowania opon

8

9

10 KONIEC Prezentację przygotowała grupa EKOgumisie.
Korzystaliśmy ze stron: oraz własnych materiałów.


Pobierz ppt "Krótko o zespole Składa się z 10 osób, o podobnych zainteresowaniach. Nasz zespół powstał aby zainteresować ludzi problemem zużytych opon. Widząc co się."

Podobne prezentacje


Reklamy Google