Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

I.Część pierwsza – recykling ogólnie II.Część druga – recykling w ZSMS w Poznaniu.

Podobne prezentacje


Prezentacja na temat: "I.Część pierwsza – recykling ogólnie II.Część druga – recykling w ZSMS w Poznaniu."— Zapis prezentacji:

1

2

3 I.Część pierwsza – recykling ogólnie II.Część druga – recykling w ZSMS w Poznaniu

4 CZĘŚĆ PIERWSZA

5 Recykling w świetle prawa Recykling - w rozumieniu ustawy z dnia 27 kwietnia 2001 r o odpadach - to taki odzysk, który polega na powtórnym przetwarzaniu substancji lub materiałów zawartych w odpadach, w procesie produkcyjnym w celu uzyskania substancji lub materiału o przeznaczeniu pierwotnym lub o innym przeznaczeniu.

6 Recykling możemy podzielić na: Chemiczny Energetyczny Surowcowy Materiałowy Organiczny

7 Recykling Chemiczny, Surowcowy i Materiałowy Recykling chemiczny - obejmuje procesy, w których zużyte materiały odpadowe przetwarzane są do materiałów o innych właściwościach fizykochemicznych (np. wytwarzanie olejów opałowych z tworzyw sztucznych, wytwarzanie materiałów termoizolacyjnych, opakowań itd.) Recykling surowcowy - przetwarzanie materiałów i wyrobów odpadowych do postaci surowców, z których te materiały zostały wytworzone Recykling materiałowy - tworzywa sztuczne poddawane są przetwórstwu, topnieniu lub rozpuszczaniu.

8 Proces przetwarzania zużytych opon jako przykład recyklingu chemicznego, materiałowego i surowcowego.

9 rozdrobnienie opon na 250 mm kawałki zużyte opony C.D.

10 Transport rozdrobnionych kawałków do kosza zsypowego linii technologicznej. Rozdzielanie kawałków opon na frakcje (cokolwiek to znaczy :P)

11 Po skrzętnej obróbce naszych opon otrzymujemy: Frakcja tekstylna stosowana jako paliwo alternatywne w przystosowanych do tego celu instalacjach. Granulat gumowy Frakcja stalowa przeznaczona jako złom do hut.

12 Inne Przykłady: Ekologiczny papier toaletowy Butelki – wytwarzane ze szklanej stłuczki Zeszyty z ekologicznego papieru Ze złomowanych samochodów robi się puszki Utylizowanie baterii w specjalnych pojemnikach w celu ich dalszego wykorzystania

13 Recykling organiczny i energetyczny Recykling organiczny - rozkład biologiczny odpadów w kontrolowanych warunkach przy wykorzystaniu mikroorganizmów. Recykling energetyczny - spalanie odpadów i wytwarzanie z nich paliw stałych, ciekłych i gazowych.

14 Jak wykorzystać rozkładające się śmieci Kompostowanie Biogaz – ocieplanie Paliwa alternatywne Składowanie resztek organicznych na wysypiskach nie jest recyklingiem!!!!!!! Schematy na następnych slajdach

15 Wytwarzanie energii z biogazu oczyszczalni ścieków

16

17 Wytwarzanie energii z biogazu odpadów organicznych

18

19 Wytwarzanie energii z biogazu z wysypiska śmieci

20

21 Sposoby upowszechniania utylizacji odpadków (recykling) Organizowanie rajdów ekologicznych dla młodzieży, dzieci i dorosłych. Targi ekologiczne Festyny pod ideą Posprzątać Świat Organizowanie kółek ekologicznych Zajęcia szkolne

22 Tak prezentuje się świat bez szeroko pojętego RECYKLINGU...

23

24 A oto idealny świat, w którym utylizuje się śmieci

25

26

27 Prace plastyczno – techniczne ze śmieci...

28 CZĘŚĆ DRUGA

29 Prace artystyczne w wykonaniu dzieci uczęszczających do gimnazjum ZSMS c.d.

30

31

32 W naszej szkole regularnie co roku organizuje się rajdy upowszechniające recykling oraz sprzątanie świata.

33

34

35

36

37

38 No i to by było na tyle Nuda co nie ?? :P

39 Jakub Larus Jakub Romel III s2


Pobierz ppt "I.Część pierwsza – recykling ogólnie II.Część druga – recykling w ZSMS w Poznaniu."

Podobne prezentacje


Reklamy Google