Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

SZtuKA WspÓŁczeSnA.

Podobne prezentacje


Prezentacja na temat: "SZtuKA WspÓŁczeSnA."— Zapis prezentacji:

1 SZtuKA WspÓŁczeSnA

2 Sztuka współczesna otacza nas na każdym kroku
Sztuka współczesna otacza nas na każdym kroku. Czasami nie zdajemy sobie sprawy z tego, że sami ją tworzymy. Początek sztuki współczesnej jest wyznaczony na połowę XX wieku (koniec II wojny światowej). Sztuka współczesna= pod tym wyrazem kryje się wiele rzeczy np. ruchy artystyczne, manifesty i wiele innych.

3 RYSunEk

4 RzEźBa

5 ARchitekTUra

6 Sztuka przedstawia przede wszystkim emocje
Sztuka przedstawia przede wszystkim emocje. Niektórzy ludzie umieją je wyrazić poprzez rysunki, happening. Jeżeli chodzi o happening to ludzie w ten sposób również angażują się w różne akcje społeczne, żeby zwrócić uwagę na problemy dotykające zwykłych ludzi.

7 Sztuka Współczesna jest często bardzo wyzywająca
Sztuka Współczesna jest często bardzo wyzywająca. Dzieła i zachowania artystów często zachwycają, ale również szokują. Artysta stał się kreatorem świata, szukał odpowiedzi na pytania które od lat nurtowały ludzi. Najważniejsze było to, aby ludziom podobało się to co tworzą artyści „sztuka dla ludzi”.

8 Wykładowca ASP Wrocław. Profesor zwyczajny Paweł „Palle” Lewandowski.
Jego abstrakcyjne malarstwo wpisuje się w nurt "strukturalizmu wrocławskiego" Strefa Kreatywna

9 Styl ten ma wielu zwolenników, częściej są to ludzie młodzi.
Istnieje wiele czasopism, szkół, czy programów telewizyjnych poświęconych tejże sztuce. Liczni artyści zdobywają wiele prestiżowych nagród np. „ARTeonu”, czy nagroda „im. Katarzyny Kobro”. Styl ten ma wielu zwolenników, częściej są to ludzie młodzi. Jeden z obrazów Palle

10 Wiele kierunków przyszło do nas zza granicy.
Land art. (USA) Mail art. (USA) Video art. (USA) Street art. (Włochy) Sztuka żywa np. happening, performance art, body art.

11 Opracowała Sylwia Białecka


Pobierz ppt "SZtuKA WspÓŁczeSnA."

Podobne prezentacje


Reklamy Google