Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

SZtuKA WspÓŁczeSnA. Sztuka współczesna otacza nas na każdym kroku. Czasami nie zdajemy sobie sprawy z tego, że sami ją tworzymy. Początek sztuki współczesnej.

Podobne prezentacje


Prezentacja na temat: "SZtuKA WspÓŁczeSnA. Sztuka współczesna otacza nas na każdym kroku. Czasami nie zdajemy sobie sprawy z tego, że sami ją tworzymy. Początek sztuki współczesnej."— Zapis prezentacji:

1 SZtuKA WspÓŁczeSnA

2 Sztuka współczesna otacza nas na każdym kroku. Czasami nie zdajemy sobie sprawy z tego, że sami ją tworzymy. Początek sztuki współczesnej jest wyznaczony na połowę XX wieku (koniec II wojny światowej). Sztuka współczesna= pod tym wyrazem kryje się wiele rzeczy np. ruchy artystyczne, manifesty i wiele innych.

3 RYSunEk

4 RzEźBa

5 ARchitekTUra

6 Sztuka przedstawia przede wszystkim emocje. Niektórzy ludzie umieją je wyrazić poprzez rysunki, happening. Jeżeli chodzi o happening to ludzie w ten sposób również angażują się w różne akcje społeczne, żeby zwrócić uwagę na problemy dotykające zwykłych ludzi.

7 Artysta stał się kreatorem świata, szukał odpowiedzi na pytania które od lat nurtowały ludzi. Najważniejsze było to, aby ludziom podobało się to co tworzą artyści sztuka dla ludzi. Sztuka Współczesna jest często bardzo wyzywająca. Dzieła i zachowania artystów często zachwycają, ale również szokują.

8 Wykładowca ASP Wrocław. Profesor zwyczajny Paweł Palle Lewandowski. Jego abstrakcyjne malarstwo wpisuje się w nurt "strukturalizmu wrocławskiego" Strefa Kreatywna

9 Styl ten ma wielu zwolenników, częściej są to ludzie młodzi. Istnieje wiele czasopism, szkół, czy programów telewizyjnych poświęconych tejże sztuce. Liczni artyści zdobywają wiele prestiżowych nagród np. ARTeonu, czy nagroda im. Katarzyny Kobro. Jeden z obrazów Palle

10 Wiele kierunków przyszło do nas zza granicy. Land art. (USA) Mail art. (USA) Video art. (USA) Street art. (Włochy) Sztuka żywa np. happening, performance art, body art.

11


Pobierz ppt "SZtuKA WspÓŁczeSnA. Sztuka współczesna otacza nas na każdym kroku. Czasami nie zdajemy sobie sprawy z tego, że sami ją tworzymy. Początek sztuki współczesnej."

Podobne prezentacje


Reklamy Google