Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

Sztuka sieci czyli Net art

Podobne prezentacje


Prezentacja na temat: "Sztuka sieci czyli Net art"— Zapis prezentacji:

1 Sztuka sieci czyli Net art
Na podstawie artykułu B. Gutowskiego

2 Spis treści Wiadomości wprowadzające do tematyki Net art'u
Internet – niepełne źródło informacji Ponad-lokalność sztuki Net art Net art sztuka magiczna Liczne ograniczenia przyczyną braku popularności Net art

3 Wiadomości wstępne Sztuka współczesna wzbudza emocje w odbiorcach. Widoczny jest ogólny kryzys wartości sztuki. Pewne jest, iż w sztuce brakuje negatywnych wartości. Powyższe uwagi dotyczą szczególnie tradycyjnej sztuki wschodu.

4 Internet – niepełnym źródłem informacji
Większość serwisów, np. google.pl, czy ontet. pl, jedynie sygnalizuje dany temat, jednak informacje te często są nieścisłe. Po wpisaniu w pewna wyszukiwarke słowa 'art', zgłasza się 55,900,00 stron, jednak żadna z tych stron nie ma związku ze sztuką. W owych stronkach jest wiele błędów i nieścisłości.

5 Ponadlokalność sztuki Net art
Łączy w jednym projekcie ludzi znajdujących sie w zupełnie różnych miejscach, ludzi różnych wyznań. Artyści tworzą swoje projekty na odległość, fizycznie nie przebywając razem łączą się w sieci.

6 Net art sztuką magiczną
Odbiorca traktuje ta sztukę, jako coś niezwykłego, nie dającą się do końca racjonalnie wyjaśnić tajemnicę piękna zbliżoną do technologicznego panteizmu.

7 Liczne ograniczenia przyczyna braku popularności Net art.
Sztuka nie cieszy się zbytnią popularnością, ponieważ autor w dużym stopniu zrzeka się kontroli nad dziełem, staje się animatorem, a nie twórcą. Może być niekiedy głosem w sprawach bardzo ważnych, ale nie filozoficzną refleksją nad rzeczywistością. Sztuki internetu nie wolno nie doceniać, ale nie wolno jej też przeceniać.


Pobierz ppt "Sztuka sieci czyli Net art"

Podobne prezentacje


Reklamy Google