Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

Joanna Okoń, Maciej Kulczycki

Podobne prezentacje


Prezentacja na temat: "Joanna Okoń, Maciej Kulczycki"— Zapis prezentacji:

1 Joanna Okoń, Maciej Kulczycki
Sztuka i internet Joanna Okoń, Maciej Kulczycki

2 Czym posługujemy się tworząc dzieło sztuki internetowej?
Projekt technik właściwych dla internetu: język html dhtml hipertekst animacja flash skrypty java php itp., który musi być interaktywny i wykorzystywać wielopoziomowość, abstrakcyjną przestrzenność sieci. art. B. Gutowskiego, Sztuki sieci czyli net art

3 Sztuka internetu ponadlokalna
Łączy w jednym projekcie ludzi z całego świata, niezależnie od poglądów, wieku, zaciera granice odległości, wykorzystując do tego czaty, blogi i inne formy elektronicznej komunikacji.

4 Centra sztuki internetu
WWWArt Center Lubljana Digital Media Lab Net Lab i inne

5 Formy NetArt artystyczne strony www sztuka e-mail
artystyczne oprogramowanie internetowe online wideo prace radiowe lub audio sieciowe występy i instalacje występy offline

6 Czym jest sztuka internetu?
Czy wiersz opublikowany w internecie jest Sztuką Internetu? Nie. Wiersz pozostaje poezją publikowaną w internecie. Czy namalowany obraz opublikowany jako GIF w internecie jest Sztuką Internetu? Nie. Jest tylko jego reprodukcją. Sztuką internetu jest taka sztuka, która wykorzystuje internet jak swoje tworzywo.

7 Internetowi artyści Joan Heemskerk (··Holandia) i Dirk Paesmans (··Belgia), są najbardziej znanymi artystami ··Internetu. Od połowy lat 90. tworzą: "łatki" (patche) do gier i fizyczne instalacje używające archaicznej symboliki komputerowych ekranów, bibliografie dla wirusów komputerowych, kolekcjonują też ciekawe zawieszenia się systemów oraz aplikacji i komunikaty o błędach. Pochodząca z Londynu grupa artystów I/O/D w 1998 stworzyła alternatywną, prostą przeglądarkę Web Stalker, która tworzy mapy witryn www, zamiast wyświetlać osobne strony.

8 Bibliografia http://pl.wikipedia.org/wiki/Sztuka_Internetu


Pobierz ppt "Joanna Okoń, Maciej Kulczycki"

Podobne prezentacje


Reklamy Google