Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

Graffiti. WHAT IS IT ? CO TO JEST ? Napisy lub symbole zamieszczane na ścianach i murach, zazwyczaj w sposób nielegalny.

Podobne prezentacje


Prezentacja na temat: "Graffiti. WHAT IS IT ? CO TO JEST ? Napisy lub symbole zamieszczane na ścianach i murach, zazwyczaj w sposób nielegalny."— Zapis prezentacji:

1 graffiti

2 WHAT IS IT ? CO TO JEST ?

3 Napisy lub symbole zamieszczane na ścianach i murach, zazwyczaj w sposób nielegalny.

4 Graffiti może być wyrazem buntu, wandalizmu lub artystycznego indywidualizmu. Często jest wykorzystywane jako reklama.

5 HISTORY OF POLISH GRAFFITI: HISTORIA POLSKIEGO GRAFFITI:

6 W 1989 roku nikt w Polsce nie przypuszczał, że graffiti może być elementem każdego miasta. Dziś nie ma wątpliwości, że pasja do liter oraz farb w sprayu może być jedną z dróg do wolności, niezależności samodzielnego myślenia.

7 Graffiti przyszło do Polski już ukształtowane. Do rodzimej tradycji naściennej (o politycznym rodowodzie) wniosło kolor i rozmach. Pod koniec lat dziewięćdziesiątych stało się punktem wyjścia do eksperymentów - poszukiwań nowych, oryginalnych stylów, ciekawych technik, nietypowych narzędzi i form wyrazu.

8 TECHNIQUE: TECHNIKA:

9 Dzieli się na malowanie "z ręki", a więc za pomocą samych farb oraz na malowanie z szablonów polegające na przykładaniu do ściany wcześniej wykonanych szablonów i pokrywaniu wolnych obszarów farbą.

10 Graffiti uliczne wykonywane jest też czasem za pomocą innych technik – np. pędzla i wodnej farby akrylowej, naśladuje się tutaj jednak zawsze efekty uzyskiwane za pomocą klasycznej metody z farbami w sprayu. Do malowania graffiti najczęściej używa się sprayu(farba w aerozolu) do tagów - markerów.

11 Examples of graffiti in our region: PRZYK Ł ADY GRAFFITI W NASZYM REGIONIE:

12 Foto by: E. Wąsowska

13

14

15

16 Foto by: D. Połuch

17

18

19 SURVEY RESULTS: WYNIKI ANKIET: 1. ponad 80% społeczeństwa graffiti uważa za przejaw wandalizmu 2. nieliczni uważają lokalne graffiti za sztukę, a grafficiarzy za artystów 3. osoby powyżej 21. roku życia uważają, iż za wykonanie graffiti powinna być kara 4. nikt z ankietowanych nie chce, aby w naszym mieście, Bogatyni, były odpowiednio oznaczone tereny przeznaczone dla grafficiarzy

20 5. Ponad 60 % ankietowanych opowiedziało się za tym, iż lokalne graffiti nie podobają im się, gdyż są wykonane niestarannie i bez większego doświadczenia 6. Wszyscy ankietowani uważają, że osoby, które już muszą się zajmować graffiti powinny najpierw mieć długoletnie doświadczenie a dopiero potem powinni cokolwiek robić w swojej miejscowości 7. Każda z ankietowanych osób stwierdziła, że nie zna żadnego grafficiarza, a ponad połowa nawet nie chce nikogo takiego poznać, gdyż są oni uważani za chuliganów, osoby robiące dużo hałasu w porze nocnej, i często pod wpływem alkoholu lub innych środków.

21 Execution: wykonANIE: W kolejno ś ci alfabetycznej: Cisek Karolina Lewandowska Paulina Po ł uch Dominika W ą sowska Emilia. III a LP.


Pobierz ppt "Graffiti. WHAT IS IT ? CO TO JEST ? Napisy lub symbole zamieszczane na ścianach i murach, zazwyczaj w sposób nielegalny."

Podobne prezentacje


Reklamy Google