Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

KROTOSZYN NASZE PIĘKNE MIASTO.

Podobne prezentacje


Prezentacja na temat: "KROTOSZYN NASZE PIĘKNE MIASTO."— Zapis prezentacji:

1 KROTOSZYN NASZE PIĘKNE MIASTO

2 Historia Krotoszyna Dawno temu, tam gdzie teraz jest Stary Krotoszyn żył rycerz zwany Krotem. Miał on syna, któremu wydzielił część swych ziem, na których wybudował dwór. Od tego czasu ludność mówiła : ,, Tam mieszka KROT- a tam KROTA SYN. Z czasem wyrazy KROT I SYN złączyły się w jedną nazwę KROTOSZYN.

3 Kościoły Krotoszyna W Krotoszynie mamy kilka pięknych kościołów: Kościół św. Piotra i Pawła, św. Jana Chrzciciela, św. Marii Magdaleny oraz św. Andrzeja Boboli. Wybudowano także kilka zabytkowych kościółków. Wszystkie z nich są wyjątkowe i niesamowite.

4 Galeria krotoszyńska Nasza galeria leży przy ulicy Słodowej 13. Nie jest może ona tak duża jak w innych miastach, ale i tak warto ją odwiedzić. Jest ona dwu-poziomowa, a pod ziemią wybudowano parking. Każdego dnia można tu spotkać wiele ludzi.

5 Zieleń w mieście Wbrew pozorom w Krotoszynie mamy wiele zieleni i roślin. Można całą rodziną wybrać się do parku miejskiego lub na błonia. Na spacer możemy pójść także na Plac Kardynała Stefana Wyszyńskiego. Zawsze znajdzie się jakiś skrawek zieleni, na którym można miło spędzić czas.


Pobierz ppt "KROTOSZYN NASZE PIĘKNE MIASTO."

Podobne prezentacje


Reklamy Google